Apinis saņem sudraba medaļu, taču viņa konkurenta atbilstību klasei vēl skatīs
Itālijas pārstāvja Rigivana Ganešamortija atbilstību F-52 medicīnas grupai Parīzes paralimpisko spēļu diska mešanas sacensībās, kurās sacentās arī Aigars Apinis, varētu vērtēt pēc spēļu beigām, aģentūrai LETA norādīja Latvijas delegācijas vadītāja paralimpiskajās spēlēs Zane Skujiņa-Rubene.
Jau ziņots, ka svētdien Apinis Parīzes paralimpiskajās spēlēs diska mešanā F-52 medicīnas grupā izcīnīja sudrabu, taču pirmo vietu ar jaunu pasaules rekordu - 27,06 metriem - izcīnīja Itālijas pārstāvis Ganešamortijs, kura atbilstība šai medicīnas grupai ir apstrīdama.
Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK) šajā jautājumā ir vērusies paravieglatlētiku pārraugošajā organizācijā "World Para Athletics", līdz ar to nav izslēgts, ka Ganešamortijam varētu anulēt rezultātus. "Šo vēl skatīsies pēc paralimpiskajām spēlēm, jo paralimpiskajās spēlēs nav klasifikācijas paneļa. Tieši tā iemesla dēļ ir sarežģītāk visu apstrīdēt, bet mēs esam izdarījuši savu darbiņu. Arī horvāti laikam ir nosūtījuši e-pastu par šo situāciju," teica Skujiņa-Rubene.
Apinim šīs ir jau septītās olimpiskās spēles. Līdz šim diska mešanā un lodes grūšanā ir izcīnītas četras zelta, divas sudraba un trīs bronzas medaļas. Šajā disciplīnā Apinis pirms trim gadiem Tokijā izcīnīja trešo vietu. 51 gadu vecais Apinis ir visu laiku titulētākais Latvijas paralimpietis. Viņam piederēja arī paralimpiskais rekords diska mešanā F-52 grupā tieši 21 metrs, kas sasniegts pirms 12 gadiem paralimpiskajās spēlēs Londonā.
Parīzes paralimpiskās spēles norisināsies līdz 8. septembrim, latviešiem startējot vieglatlētikā, paralimpiskajā iejādē, velobraukšanā, peldēšanā un šaušanā. Paralimpiskajās spēlēs ir pārstāvēti 22 sporta veidi, kuros startē apmēram 4400 sportistu.
Izmantotie resursi:
LETA
+2 [+] [-]
+7 [+] [-]
Para spēlēs nevar un nevajag valstij maksāt tādas pašas prēmijas kā olimpiskajās spēlēs! Te nav runa par to, ka viņi būtu mazāk cilvēki vai kā tamlīdzīgi.
Bet paskatieties uz dalībnieku skaitu, jo iedalījums medicīnas grupās ir skruptulozs!
Cepuri nost, ka cilvēki nevis ieslīgst depresijā un nodzerās, bet dara lietas. Tomēr parastajā olimpiskajās spēlēs izcīnīt augstus sasniegumus ir daudz grūtāk.
-2 [+] [-]
+1 [+] [-]
Otrkārt - skolotāji. "Īpašais bērns" prasa pilnīgi citu pieeju, kā "standarta bērns". Ne visi skolotāji, kas strādā "parastā skolā" prot strādāt ar "īpašajiem bērniem", līdz ar to - jā būs integrācija, taču izglītības ziņā pastāv iespēja, ka cieš gan īpašais bērns, gan parastie bērni.
+2 [+] [-]
Neviens par tādu iepriekš nezināja...
+2 [+] [-]
Ja vēlaties būt līdzīgi ar pārējiem, tad arī uzvedieties, kā līdzīgi! Tas, ka jau šādu triku izdevās vienreiz nostrādāt, lai apinītis tiktu pie medaļas, nenozīmē, ka tagad vajag diskriminēt citus sacensību dalībniekus!
Riktīga cūcība no mūsējo puses, varat iedomāties, kā jūtas Itālijas induss, kurš palicis neziņā, vai kāda letiņu cūka viņam neatņems zelta medaļu, jo neba jau viņš pats izdomāja startēt šajā grupā, bija taču pirms tam ekspertu komisijas un visas atļaujas uz papīra uzliktas!
Jūs tiešām būtu "visu izdarījušas", ja pataisītu savu Apini par gadiem 25 jaunāku un liktu viņam vairāk trenēties, tikai neesmu pārliecināts, ka tas ir iespējams! Vienmēr esmu atbalstījis, ka ir cilvēku grupas, kuriem pienākas līdztiesība ar visiem, bet nekad neesmu sapratis, ja, ar laiku, šie sāk justies pārāki par citiem un sāk prasīt īpašas privilēģijas! Kangkariņa sindroms kaut kāds. Un tiem, kuri saka, ka parastie sportisti sev neko negriež, lai tiktu uz šādu paralimpiādi, varu atgādināt, ka divām trešdaļām profesionālo sportistu pēc karjeras beigām ir ļoti, ļoti nopietnas veselības problēmas, ar kurām tālāk jātiek galā pašiem par saviem līdzekļiem. Nesmuki ir sanācis, no cilvēciskā viedokļa nesmuki!
-1 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Ar visu to, skaidrs, ka sistēmā kkas nav kārtībā, ne jau prēmiju dēļ, bet vispārējās sistēmas un cilvēku izpratnes dēļ. Te ar cilvēki cepjas par prēmijām - invalīdam nepienakoties tik pat, cik veselajam, bet nevienu it nemaz nesatrauc, ka jau ento parolimpiādi mums faktiski ir vieni un tie paši cilvēki kas piedalās un var par kko cīnīties. Visam šim pasākumam ir jēgas, ja tas iedvesmo un dod iespēju citiem, un izskatās, ka pie mums tas īsti nedara ne vienu, ne otru. Un, kamēr medaļas būs kkāds panacejs mūsu prātos, diez vai kas mainīsies, kā parastajā, tā invalīdu sportā un valsts pēkšņi sāks fokusēsies uz būtiskajām lietām.
[+] [-]
[+] [-]
Sportam, tai skaitā bērniem un jauniešiem, mums naudas ir daudz par maz. Invalīdu aprūpei un integrācijai vēl mazāk. Bet paralimpiādes kulta celšanai un medaļnieku prēmēšanai visa kā pietiek! Kur loģika?
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
❤️ izdrāž viņus 👉 https://bsgem24.ru/lovegirl17