Paralimpiskā komiteja atceļ sēdi un ceļ trauksmi par neziņu budžeta sakarā
Neskaidrību un informācijas trūkuma dēļ Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK) lēmusi atcelt 13. janvārī plānoto Izpildkomitejas sēdi, pamatojoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) vilcināšanos informēt organizāciju par valsts budžeta sadalījumu 2025. gadam, paziņojusi LPK.
Sākotnēji Izpildkomitejas sēde plānota 6. janvārī, taču pēc tam, cerot, ka informācija par 2025. gada budžetu paralimpiskajam un pielāgotajam sportam tiks saņemta, pārcelta uz 13. janvāri. Tagad izpildkomitejas sēde, kuras galvenais darba kārtības punkts ir par budžeta sadalījumu federācijām, lai tās spētu īstenot savus mērķus, atcelta līdz nenoteiktam laikam.
“Ja 2023. gada decembrī zinājām vismaz bāzes budžetu, ar kuru varēsim strādāt 2024, gadā, un jau 2024. gada 16. janvārī varējām apstiprināt budžeta sadalījumu federācijām, tad šobrīd par 2025. gada budžetu paralimpiskajam un pielāgotajam sportam informācijas nav vispār. Situācijas dēļ esam spiesti iepauzēt – nevaram nosūtīt sportistus uz sacensībām un treniņnometnēm un apmaksāt dalības maksas, nemaz nerunājot par kvalitatīvu un savlaicīgu iespēju sportistiem gatavoties Milānas un Kortīnas spēlēm, kas notiks 2026. gada martā. Šobrīd nesaprotam, ar ko rēķināties, un nav arī zināms, kad informācija no IZM sekos, tādēļ pieņēmām lēmumu izpildkomitejas sēdi atcelt,” par situācijas nopietnību informē LPK prezidente Daiga Dadzīte.
LPK prezidente neslēpj sašutumu, ka radusies situācija rada grūtības plānot ilgtermiņā un pieņemt lēmumus par plānotajām sacensībām, kas ir pretrunā ar labas pārvaldības principiem, kam LPK pievērš īpašu uzmanību. D. Dadzīte informē, ka situācija kaitē ne tikai federācijām un viņu pārstāvētajiem sportistiem, kuri ir bez skaidrības par 2025. gada finansējumu, bet arī LPK darbiniekiem – situācijai nemainoties, februārī algas par janvāri darbiniekiem izmaksāt nebūs iespējams.
“Skaidrs, ka algas darbiniekiem no ziedojumiem maksāt nedrīkstam. Visi ziedojumi ir mērķēti un paredzēti konkrētai apakšprogrammai – finansējums ir paredzēts jau ieplānotām aktivitātēm, un mēs nevaram to ieguldīt kaut kur, kas faktiski finansējams no valsts budžeta līdzekļiem. Ar ziedojumiem mēs nedrīkstam lāpīt šādus caurumus. Komunikācijai par sporta budžeta sadalījumu ir jābūt skaidrai un nekavējoties, lai varam turpināt organizācijas darbu,” tā D. Dadzīte.
LPK vairākkārt vērsusies pie IZM ar lūgumu informēt to par budžeta sadalījumu paralimpiskajam un pielāgotajam sportam 2025. gadā, kā arī par iespējamo budžetu Latvijas Paralimpiskajai vienībai. Tāpat LPK lūgusi viest skaidrību, vai IZM slēgs atsevišķus līgumu ar Latvijas Speciālo olimpiādi un Latvijas Nedzirdīgo sporta federāciju vai finansējums šīm organizācijām tiks iekļauts Latvijas Paralimpiskās komitejas pamatbudžetā – diemžēl atbildes uz uzdotajiem jautājumiem saņemtas nav.
Izmantotie resursi:
https://www.lpkomiteja.lv/jaunumi/l...
+4 [+] [-]
+4 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]