Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 0

Vīri komandu stafetē nenotur vadību un finišē astotie

Ints Megnis
Ints Megnis

Vīri komandu stafetē nenotur vadību un finišē astotie
Rūdolfs Zērnis (no labās), Edgars Bertuks un Andris Jubelis
Foto: PhotoMiller sports

Latvijas sieviešu stafetes izlase Inga Dambe, Laura Vīķa un Sandra Grosberga ceturtdien Turaidā izcīnīja septīto vietu pasaules čempionātā, kamēr panākumu guva Šveice, kas sīvā cīņā apsteidza Zviedriju. Savukārt vīru konkurencē Latvija palika astotajā vietā, bet par uzvarētāju kļuva Norvēģija.

Pieredzējusī Dambe skrējienu aizvadīja pārliecinoši, savu etapu noslēdzot septītajā pozīcijā. Vīķe savu posmu sāka ne tik droši un sākotnēji bija ārpus desmitnieka, tomēr savu posmu noslēdza astotajā vietā. Tikmēr dāmu izlases līdere Grosberga nespēja izlasi pacelt augstāk par septīto pozīciju.

Pērn pasaules čempionātā Igaunijā Latvijas dāmas izcīnīja piekto vietu, šoreiz paužot gatavību pretendēt uz medaļām, kas gan neizdevās. Latvija astotniekā iekļuvusi ceturto gadu pēc kārtas.

Sacensībās triumfēja Šveices izlase, kuras sastāvā bija Elena Rosa, Julija Jakoba un Judīte Vīdere, finišā par 15 sekundēm apsteidzot spēcīgo Zviedriju. Zīmīgi, ka vēl neilgi pirms finiša vadību spēja pārņemt titulētā Tūve Aleksandešone, tomēr distances beigas Vīdere aizvadīja pārliecinošāk un kopumā šis Aleksandešonei izvērties par neveiksmīgu čempionātu.

Priekšā Latvijai ceturtdien finišēja arī Krievija, Norvēģija, Somija un Dānija. Tikmēr Latvija no čempiones Šveices atpalika par 11 ar pusi minūtēm.

"Šī ir laba vieta. Pagājušajā gadā piektā vieta bija ļoti labs sasniegums un visiem, protams, to gribas atkārtot, tomēr ceturto gadu zaudējam vien visām spēcīgākajām valstīm. Tas bija pat ar to, ka Ingai un Laurai neizdevās viss simtprocentīgi. Negribu bēdāties par septīto vietu," pēc finiša "LMT Straumē" teica Grosberga.

Vīriem pietrūkst spēka beigu daļai

Vīru stafetē Latvija pirms gada bija septītā, bet šogad kungi cerēja ievērojami uzlabot rezultātu un cīnīties par godalgām. Pirmais trasē devās Andris Jubelis un pamazām cēlās uz augšu, līdz priekšpēdējā laika kontroles punktā jau bija līderis. Jubelis noslēdza savu posmu pirmais, par 18 sekundēm apsteidzot norvēģu sportistu.

Nākamais trasē devās Edgars Bertuks, kurš jau līdz pirmajai laika kontroles vietai bija zaudējis līderpozīcijas. Bertuks ilgu laiku turējās labāko trijniekā, taču izskaņā zaudēja savu vietu un stafeti nodeva kā ceturtais. Pēdējais trasē devās Rūdolfs Zērnis, kurš uzreiz pārņēma vadību un noturēja to aptuveni līdz distances vidum. Pie piecu kilometru atzīmes Zērnis bija vairs tikai astotais un augstāk pakāpties vairs nespēja.

Uzvaru izcīnīja Norvēģija, apsteidzot Šveici par četrām sekundēm. Trešajā vietā palika Francija, kas no uzvarētājiem atpalika par desmit sekundēm.

Čempionāts noslēgsies sestdien Turaidā ar garās distances sacensībām.

Pasaules čempionāta orientēšanās sportā stafetes sacensības sievietēm

VietaValstsRezultāts
1.Šveice1.45:03
2.Zviedrija+0:15
3.Krievija+2:17
4.Norvēģija+5:06
5.Somija+9:53
6.Dānija+10:06
7.Latvija+11:28

Pasaules čempionāta orientēšanās sportā stafetes sacensības kungiem

VietaValstsRezultāts
1.Norvēģija1:07:26
2.Šveice+0:04
3.Francija+0:10
4.Austrija+0:17
5.Čehija+0:36
6.Lielbritānija+0:37
8.Latvija+0:58

     [+] [-]

, 2018-08-09 18:51, pirms 3 gadiem
Vīri braši pacīnījās. Jāpagaida intervijas. Interesanti, kas Zērnim notika pēc iziešanas no 13. KP. Manuprāt, pareizais ceļa variants bija kā norvēģim, jo, ņemot KP 14 no apakšas, sanāca, ka pēdējie finiša spurta 800 metri ir ar pēc trakā kāpuma piedzītām kājām. Tagad jau gudri runāt, bet laikam vajadzēja vienkārši skriet kopā ar norvēģi. Norvēģis pirms tam bija lēnāks par mūsējo, taču, izvēloties citu ceļu uz KP 14, spēja atstāt sāncenšus aiz muguras.

     [+] [-]

, 2018-08-09 19:34, pirms 3 gadiem
Damokla zobens rakstīja: Vīri braši pacīnījās. Jāpagaida intervijas. Interesanti, kas Zērnim notika pēc iziešanas no 13. KP. Manuprāt, pareizais ceļa variants bija kā norvēģim, jo, ņemot KP 14 no apakšas, sanāca, ka pēdējie finiša spurta 800 metri ir ar pēc trakā kāpuma piedzītām kājām. Tagad jau gudri runāt, bet laikam vajadzēja vienkārši skriet kopā ar norvēģi. Norvēģis pirms tam bija lēnāks par mūsējo, taču, izvēloties citu ceļu uz KP 14, spēja atstāt sāncenšus aiz muguras.
Nedomāju gan, jo kā tad Šveice, Francija, Austrija turpat aiz muguras, lai gan pirms tam atpalika kādas 40 s - vaina noteikti nav maršruta izvēlē, bet individuāli tieši ar Rūdolfu kaut kas atgadījās, jo viņš nekļuva lēns, bet uz minūti apstājās pavisam un tas visu arī izšķīra

     [+] [-]

, 2018-08-09 19:42, pirms 3 gadiem
Līdz pēdējā etapa 13.KP bija baigā pārliecība, ka jābūt medaļai. LOF lapā pats Zērnis saka, ka nekas nav bijis, vienkārši citi skrējuši ātrāk, GPS translācijā gan kaut kā vairāk izskatījās pēc tā, ko raksta "maģiskais".

     [+] [-]

, 2018-08-09 19:58, pirms 3 gadiem
Damokla zobens rakstīja: Vīri braši pacīnījās. Jāpagaida intervijas. Interesanti, kas Zērnim notika pēc iziešanas no 13. KP. Manuprāt, pareizais ceļa variants bija kā norvēģim, jo, ņemot KP 14 no apakšas, sanāca, ka pēdējie finiša spurta 800 metri ir ar pēc trakā kāpuma piedzītām kājām. Tagad jau gudri runāt, bet laikam vajadzēja vienkārši skriet kopā ar norvēģi. Norvēģis pirms tam bija lēnāks par mūsējo, taču, izvēloties citu ceļu uz KP 14, spēja atstāt sāncenšus aiz muguras.
Jubelis atkal visiem iekabināja, skrienot pa leju. Noteikti atkarīgs gan no paša kondīcijas, gan pretiniekiem.

     [+] [-]

, 2018-08-09 20:46, pirms 3 gadiem
elements rakstīja: Jubelis atkal visiem iekabināja, skrienot pa leju. Noteikti atkarīgs gan no paša kondīcijas, gan pretiniekiem.
Bet otrajā etapā labāk gāja tiem, kas skrēja pa augšu. Nu jā, varbūt atkarīgs individuāli no katra gatavības. Taču, ja līdzvērtīgas ceļa izvēles, tad, protams, labāk finišēt ne ar kāpumā piedzītam kājām. Varbūt Zērnis mazliet pārķēra sākumu un beigu daļā mazliet noplīsa.

     [+] [-]

, 2018-08-09 20:46, pirms 3 gadiem
Tik sāpīgi bija kad Zernim uz 14 punktu izkrita karte un bija jāskrien atpakaļ, pēc tam arī kautkur iesprūda uz pāris sekundēm.. Medaļa bija tuvu! Kā skatīties biatlona stafetes kad vēl startēja Bricis un Maļuhins.. Pareizā sastāva izvēle

     [+] [-]

, 2018-08-09 21:14, pirms 3 gadiem
Ir jau labi, pat neskatoties uz to, ka veči pēdējā etapa vidū vēl bija pirmie. Ja par dāmām, tad tur cerību uz medaļu nebija principā - starpība ātrumā pret vadošajām milzīga, un cerēt, ka visas sāncenses kļūdīsies tik daudz, bija pārāk naivi. Galu galā mums tikai viena profesionāle, un tā pati jau iesoļojusi piektajā gadu desmitā. Šajā vecumā katra kalnu grēda, kā šodien, iecērt robu visai atlikušajai distancei.
Pie vīriem gribās pakavēties ilgāk. Jā, arī mūsu puikas nevar sacensties ātrumā ar vismaz 10 TOP komandām, bet tās GPS līnijas, ko mūsējie šodien zīmēja kartē, tiešām bija labas, pat neskatoties uz Zērņa slikto 11 KP. Īpaši Jubeļa un Bertuka live GPS labi varēja redzēt, kā mūsējie kompensē ātruma deficītu ar precizitāti, tāpat kā pēdējā grēda pirms 14KP labi parādīja, ar kādu piepūli(pārpūli) mūsējie turēja šo tempu. Bertuka pulsometrs droši vien dega sarkaniem uguņiem, Zērņa tāpat, jo brīžiem jau šķita, ka GPS bultiņa pārstāj rādīt dzīvības pazīmes.
Jubelis - taktiski izcils skrējiens, gan ceļu, gan spēku sadalījuma ziņā. Man izskatījās, ka veiksmes pamatā bija tas, ka sāka ļoti prātīgi "nepavelkoties" uz konkurentu izrāvieniem, centās spiest uz precizitāti un turēties aerobajā skriešanas ritmā, kas ļāva sataupīt vairāk spēku distances beigu daļai.
Bertuks - Edgars izskatījās patāls no tās formas, kādā viņš ņēma PČ medaļas individuālajās disciplīnās, skrējiens fiziski likās smagnējs, lai arī tehniski ļoti labs. Pēdējā kalnā burtiski "nomira", kas ļāva sekojošajiem konkurentiem pietuvoties, bet kādēļ arī pēdējie redzot Edgara muguru, nepaņēma KP.
Zērnis - man šķiet, sāka ļoti agresīvi, cenšoties atrauties, un pārāk ātri sevi "nodzina", bet nu arī morālā spriedze droši vien bija pamatīga, jo saņēma stafeti līderos un mugurā elpoja nikni konkurenti, bet nu kopumā, protams, ka labi.
Vai varēja būt medaļa? Domāju, ka jā. Kāpēc nebija? Prātā uzreiz nāk divi iemesli:
1) parāk daudz distances beigu daļā bija posmu, kur varēja "bliezt" pilnā ātrumā, neskatoties kartē (atklātais, ceļi, takas),
2) slikti bija arī tas, ka sacīkstes beigu daļā savācās kopā tik spēcīga un daudzskaitlīga grupa, kuri cits citu dzīdami, kā vilciens traucās ātrumā pret kuru Rūdolfam vairs nebija argumentu.
Tāpat malači!

     [+] [-]

, 2018-08-09 21:21, pirms 3 gadiem
Бpocить кypить нaвceгда всего за день? Лeгкo, нo только этим дедовским методом - bit.do Излeчит дaжe опытных курильщиков с 30-40 летним стажем. Кypилa 14 лет пo пaчкe-полторы вдeнь, но бросилa без физический и моральных усилий за 1 день!

  -1 [+] [-]

, 2018-08-09 21:30, pirms 3 gadiem
Trapss rakstīja: Ir jau labi, pat neskatoties uz to, ka veči pēdējā etapa vidū vēl bija pirmie. Ja par dāmām, tad tur cerību uz medaļu nebija principā - starpība ātrumā pret vadošajām milzīga, un cerēt, ka visas sāncenses kļūdīsies tik daudz, bija pārāk naivi. Galu galā mums tikai viena profesionāle, un tā pati jau iesoļojusi piektajā gadu desmitā. Šajā vecumā katra kalnu grēda, kā šodien, iecērt robu visai atlikušajai distancei.
Pie vīriem gribās pakavēties ilgāk. Jā, arī mūsu puikas nevar sacensties ātrumā ar vismaz 10 TOP komandām, bet tās GPS līnijas, ko mūsējie šodien zīmēja kartē, tiešām bija labas, pat neskatoties uz Zērņa slikto 11 KP. Īpaši Jubeļa un Bertuka live GPS labi varēja redzēt, kā mūsējie kompensē ātruma deficītu ar precizitāti, tāpat kā pēdējā grēda pirms 14KP labi parādīja, ar kādu piepūli(pārpūli) mūsējie turēja šo tempu. Bertuka pulsometrs droši vien dega sarkaniem uguņiem, Zērņa tāpat, jo brīžiem jau šķita, ka GPS bultiņa pārstāj rādīt dzīvības pazīmes.
Jubelis - taktiski izcils skrējiens, gan ceļu, gan spēku sadalījuma ziņā. Man izskatījās, ka veiksmes pamatā bija tas, ka sāka ļoti prātīgi "nepavelkoties" uz konkurentu izrāvieniem, centās spiest uz precizitāti un turēties aerobajā skriešanas ritmā, kas ļāva sataupīt vairāk spēku distances beigu daļai.
Bertuks - Edgars izskatījās patāls no tās formas, kādā viņš ņēma PČ medaļas individuālajās disciplīnās, skrējiens fiziski likās smagnējs, lai arī tehniski ļoti labs. Pēdējā kalnā burtiski "nomira", kas ļāva sekojošajiem konkurentiem pietuvoties, bet kādēļ arī pēdējie redzot Edgara muguru, nepaņēma KP.
Zērnis - man šķiet, sāka ļoti agresīvi, cenšoties atrauties, un pārāk ātri sevi "nodzina", bet nu arī morālā spriedze droši vien bija pamatīga, jo saņēma stafeti līderos un mugurā elpoja nikni konkurenti, bet nu kopumā, protams, ka labi.
Vai varēja būt medaļa? Domāju, ka jā. Kāpēc nebija? Prātā uzreiz nāk divi iemesli:
1) parāk daudz distances beigu daļā bija posmu, kur varēja "bliezt" pilnā ātrumā, neskatoties kartē (atklātais, ceļi, takas),
2) slikti bija arī tas, ka sacīkstes beigu daļā savācās kopā tik spēcīga un daudzskaitlīga grupa, kuri cits citu dzīdami, kā vilciens traucās ātrumā pret kuru Rūdolfam vairs nebija argumentu.
Tāpat malači!
Aha, likās dīvaini, ka uz KP 11 Zērnis neskrēja pa taku, tur galīgi nebija vieta, kur vajadzētu kļūdīties. Varbūt nebija pamanāma?

Piekrītu, ka bija ļoti aizraujoši skatīties, pateicoties tam, ka mūsējie cīnījās par medaļām. Malači!

  -1 [+] [-]

, 2018-08-09 21:31, pirms 3 gadiem
Epolitic rakstīja: Tik sāpīgi bija kad Zernim uz 14 punktu izkrita karte un bija jāskrien atpakaļ, pēc tam arī kautkur iesprūda uz pāris sekundēm.. Medaļa bija tuvu! Kā skatīties biatlona stafetes kad vēl startēja Bricis un Maļuhins.. Pareizā sastāva izvēle
Kurā brīdī izkrita, nepamanīju? Netālu no 13.punkta, kad vēl bija kopā ar norvēģi?

     [+] [-]

, 2018-08-09 22:10, pirms 3 gadiem
RobertsK rakstīja: Kurā brīdī izkrita, nepamanīju? Netālu no 13.punkta, kad vēl bija kopā ar norvēģi?
GPS izskatās, ka brīdi pēc tam, kad sadalījās ar norvēģi.

     [+] [-]

, 2018-08-10 08:56, pirms 3 gadiem
Uz 11kp bija neslikts risinājums ar nelielu kļūdu. Tas arī bija sliktākais farsts tajā vietā. Domāju izšķiroša bija norvēģa ķeršana uz 13KP, kam sekoja nespēja ieraudzīt optimālo risinājumu uz 14KP. Beigu tīrajā maucienā skaidrs ka citi stiprāki.