Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2546, Did:0, useCase: 3

Paste: "Uzvara 9:0 drīzāk parādīja nevis Šveices spēku, bet Itālijas vājumu"

Rolands Eliņš

Paste: "Uzvara 9:0 drīzāk parādīja nevis Šveices spēku, bet Itālijas vājumu"
Foto: Romāns Kokšarovs/F64

Pēc Latvijas izlases uzvaras pasaules čempionāta mačā pār Austriju „Olybet” hokeja eksperts Guntars Paste dalījās savos novērojumos par maču, atzīmēja, ka atkal PČ pirmās minūtes nav bijušas veiksmīgas, taču Latvijas izlase pratusi atgūties. Paste uzsvēra veiksmīgo vairākumu, kā arī norādīja, ka Šveices graujošā uzvara 9:0 pār Itāliju vairāk ir pazīme par Itālijas vājumu, nevis Šveices spēku.

„Pirms spēles sarunā ar Valdi Valteru teicu, ka sagaidu to, ka rezultātu taisīs Balcera maiņa,” sacīja hokeja pazinējs Guntars Paste. „Tas arī notika, vīriem izdevās atvērt savu rēķinu un iemest piecus vārtus. Tas Latvijas izlasei pasaules čempionātā nemaz nenotiek tik bieži, pirms gada tikai pret Dienvidkoreju. Pieci gūtie vārti arī ir ļoti pozitīva zīme, ja atceramies, ka pārbaudes spēlēs šajā ziņā klājās pieticīgi.”

„Treneri ir labi pastrādājuši pie vairākuma izspēles,” turpināja Paste. „Iemesti vārti ir viena lieta, bet varēja arī redzēt spēles zīmējumu, sakārtotu spēli, kamēr austriešiem tur nekā nebija. Jā, bija nelielas problēmas – Freiberga darbība pie zilās līnijas un izlases pozicionālās kļūdas atsevišķos brīžos, ieskaitot pirmo vārtu zaudējumā -, taču uz kopējā fona tas nav nekas nopietns.”

„Austrija nespēja visu spēli fiziski pavilkt tādu hokeju, kādu viņi vēlējās piedāvāt,” turpināja „Olybet” eksperts.
„Neizturēja un pēc tam otrajā un trešajā periodā jau bija labi redzams, ka Latvija tomēr ir līmeni augstāka komanda. Pēc otrā perioda gan tāpat neliels satraukums par uzvaru man vēl bija, taču puiši iemeta vairākus skaistus vārtus trešajā periodā. Tādu hokeju bija kaifs skatīties. Bet par vienu no spēles izšķirošajiem brīžiem vēlos nosaukt otrā perioda vidus epizodi, kad Sotnieks izglāba no droša vārtu zaudējuma. Tas Austrijai nedaudz dzēsa motivāciju un ticību spēkiem, viņi sāka nosēsties. Ja tobrīd Austrija būtu pārņēmusi vadību 2:1, varbūt arī Latvijas spēle būtu kļuvusi citāda.”

Paste nešaubīgi uzskatīja, ka šovakar vārtos stāsies Elvis Merzļikins: „Merzļikinam ar Šveici ir īpašas attiecības, tās ir viņa mājas, daudzi zināmi hokejisti. Esmu drošs, ka Elvis šovakar spēlēs, viņam ir jāspēlē. Gudļevskis pret Austriju aizvadīja labu maču, un labi, ka viņš arī tika novērtēts ar labākā spēlētāja balvu. Viņam tas nāks par labu, dos pašpārliecinātu un ticību sev. Visticamāk gan, ka tas bija tāds taktisks solis no izlases treneru puses, jo skaidrs, ka netrūka jau arī citu, kurus izcelt šajā spēlē. Vēlos arī no savas puses atzīmēt, ka otrajā PČ pēc kārtas sākam neveiksmīgi – pirms gada pret Norvēģiju ielaidām divus vārtus, bet uzvarējām. Tagad ielaidām vairākumā, kas var pamatīgi satricināt komandu, taču sanāca praktiski uzreiz iemest pretim.”

Latvijas nākamā pretiniece būs vicečempione Šveice, kas vakar ar 9:0 sagrāva Itāliju. „Šis rezultāts vairāk tomēr apliecina, ka Itālija ir vāja, nevis to, ka Šveice ir drausmīgi spēcīga,” teica Paste. „Itālija labi nospēlēja pirmās trīs minūtes, bet tas arī viss. Šveice pēc tam tīri uzvarēja uz individuālās meistarības un ātruma rēķina. Šveice arī izbaudīja šo spēli, spēlēja no visas sirds, un Itālijas vārtsargs izskatījās kā galīgi neīstajā vietā nonācis. Kā būs šovakar? Divas pārbaudes spēles ar Šveici aizvadījām, nedomāju, ka abas izlases spēs kaut ko būtiski mainīt. Nedomāju, ka Šveice mūs turēs aizsardzības zonā un būsim spiesti tikai atsisties. Cīņa būs līdzvērtīga, kuras rezultātu izšķirs vai vismaz ļoti svarīga būs spēle nevienādos sastāvos. Cerams, ka Šveice savu normu būs sametusi jau vakar, tiesa, arī Latvijai diez vai ir pamats domāt, ka vēlreiz sanāks iemest četrus netveramus metienus vārtu devītniekā.”

     [+] [-]

, 2019-05-12 11:52, pirms 4 gadiem
Piekrītu par Freibergu , daudz kļūdas , izspēles labas vairākumā , ripa kustās , bija 1 kombene laba kad uzbrucējam iedeva ripu uz zilās līniju pie ieejas zonā neliela pauze tad ripu deva citam uzbrucējam kurš jau ātrumā nesās zonā un sanàca nogriezt 2 pretiniekus. Paredzu ka tads variānts var nest kādus vārtus
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2019-05-12 12:14, pirms 4 gadiem
Būs smagi... uz papīra protams šveicieši ir stiprāki, bet... cerams, ka Bobs uz tāfeles uzzīmēs labākās kombinācijas!
😎

     [+] [-]

, 2019-05-12 15:48, pirms 4 gadiem
Atkal šitas "brīnumeksperts"! Kā čempionāts tā obligāti kāds viņu izvelk gaismā!😎

     [+] [-]

, 2019-05-12 19:19, pirms 4 gadiem
Davai Guntar ,aizmirsti.Itāļiem šajā čempionāta divi pretinieki,austrieši un latvieši.Pāreējais ir pupu mizas.0-10 vai 0-5,kāda šķirba.

     [+] [-]

, 2019-05-12 19:54, pirms 4 gadiem
Īsāk, veči, ja jutīsiet, ka briest sūdi, ņemiet mobiļņiku un uzpīkstiniet Guņam, viņš ar Sanču un citiem puikiem sēdīsies behā un visu atrisinās.