Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:164, Did:0, useCase: 3

"Nordea" Rīgas maratona jaunā trase iekļaus arī Brīvības ielas posmu

Rolands Eliņš

"Nordea" Rīgas maratona jaunā trase iekļaus arī Brīvības ielas posmu
Foto: nordearigasmaratons.lv

Iekļaujoties Eiropas Kultūras galvaspilsētas kultūras notikumu programmā, "Nordea" Rīgas maratons šogad 18.maijā skries arī pa Brīvības ielu. Simboliskais "Brīvības ielas Kultūras kilometrs" jeb posms no Stabu ielas līdz Vecrīgai visās skrējiena distancēs tiks iekļauts ar īpašu kultūras, mūzikas un performanču programmu, kas galvaspilsētas centrālo ielu, Rīgu un Latviju skrējiena dalībniekiem ļaus izbaudīt no cita – kultūrvēsturiska un izklaidējoša – skatu punkta.

"Nordea Rīgas maratona un "Brīvības ielas Kultūras kilometra" vadmotīvs 2014.gadā ir "Skrienam ar dziesmu". Programmas veiksmīgai realizācijai plānojam iesaistīt gan korus, māksliniekus, populārus DJ, scenogrāfus un performanču meistarus, gan, protams, pašus skrējējus, kurus, paralēli skriešanai, arī centīsimies iesaistīt līdz-dziedāšanā. Par to, kā tas notiks, gan patreiz vēl lauzām galvas, lai detalizētu programmu laicīgi izziņotu martā”, šī gada plānus atklāj "Nordea" Rīgas maratona organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords.

Plānots, ka 2014.gada kultūras programmu "Nordea" Rīgas maratons turpinās arī nākotnē, reprezentējot dažādus Latvijas kultūras aspektus. Šāda pieeja ļaus skrējienam vairāk atšķirties un izcelties uz Eiropas galvaspilsētu un pasaules maratonu fona, veicinot arvien jaunu t.s. "maratona tūristu" pieplūdumu galvaspilsētā un nodrošinot skatītāju un līdzjutēju pieplūdumu trases malās.

Lai arī 18.maija kultūras programmas epicentrs atradīsies uz Brīvības ielas un it īpaši "Brīvības ielas Kultūras kilometra" ietvaros, "skrienam ar dziesmu" vadmotīvs tiks izvērsts arī pārējās jaunās trases daļās.

"Nordea" Rīgas maratona jaunā trase saglabās dalībniekiem ierasto un iecienīto starta un finiša vietu 11.novembra krastmalā, kā arī Eksporta, Hanzas, Elizabetes, Meierovica bulvāri, Kaļķu ielu, Vanšu tiltu, Valdemāra ielu, Ķīpsalu un Krasta ielu. Jāatzīmē, ka pateicoties "Brīvības ielas Kultūras kilometram" (no Stabu ielas līdz Vecrīgai) jaunā trase nešķērso Dienvidu tiltu un ļauj ievērojami samazināt Krasta ielas posmu, kas maratona un pusmaratona dalībniekiem bija īpašs izaicinājums karstos laika apstākļos.

Organizatori ir pārliecināti, ka jaunā trase "Nordea" Rīgas maratonu padarīs ne tikai vēl centrālāku un skatītājiem pieejamāku, bet arī ātrāku skrējējiem. Saskaņā ar Starptautiskās vieglatlētikas savienības (IAAF) un Maratonu asociācijas (AIMS) noteikumiem, trase tiks starptautiski sertificēta.

Arī 2014.gadā kā tradicionāli jau ierasts, dalībnieku izvēlei ir pieejamas četras distances – maratona distance (42km 195m), pusmaratona distance (21 km 097,5 m), 10 km distance un 5 km distance.

Reģistrācija pasākumam

Dalībai "Nordea" Rīgas maratonā ir iespējams pieteikties līdz 2014.gada 17.maijam, piesakoties oficiālajā mājas lapā Nordea Rīgas maratons un Nordea bankas klientu apkalpošanas centros visā Latvijā. Kā jau ierasts pasākuma ģenerālsponsors Nordea banka visiem saviem klientiem līdz 2014.gada 30.aprīlim piedāvā iespēju pieteikties ar 10% atlaidi no dalības maksas. Pieteikties izdevīgāk līdz šī gada 28.februārim.

Jau tagad pasākumam visās distancēs reģistrējušies vairāk nekā 2 000 dalībnieku no 32 pasaules valstīm. Sagaidāms, ka pasākuma starptautiskā popularitāte, pateicoties Eiropas Kultūras galvaspilsētas pievilcībai un "Nordea" Rīgas maratona aktivitātēm ārvalstu tirgos, šogad varētu augt.

2014. gada Rīgas maratona trase

Informāciju sagatavoja:
Inese Ķīkule tel: 2966 6110
inese.kikule@necom.lv;
Nordea Rīgas maratons

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2014-01-08 17:17, pirms 10 gadiem
Nākamvasar plānojas rekonstruēt Salu tiltu un nebūtu prātīgi vienā dienā atstāt vaļā tikai akmens tiltu

     [+] [-]

, 2014-01-08 18:06, pirms 10 gadiem
Bez debilās "krastenes" jau nevar iztik...

     [+] [-]

, 2014-01-08 20:32, pirms 10 gadiem
Nu nu, nevajag jau pārspīlēt, ka:
"jaunā trase ... ļauj ievērojami samazināt Krasta ielas posmu, kas maratona un pusmaratona dalībniekiem bija īpašs izaicinājums karstos laika apstākļos."

Kas maratonistiem tur ir samazināts?!? Nebūs 200-300 m un skrējiens augšā dienvidniekā?
Jā, pusīšu skrējēji pie maratona 17. km griež uz riņķi, bet maratonisti turpina vicot pa krasteni.

     [+] [-]

, 2014-01-08 21:13, pirms 10 gadiem
shis ir nedaudz labaks risinajums, bet kadelj atkal kartejais 180 gradu apmetiens Brivibas iela, vai tad nevareja mazu cilpu ap vienu kvartalinju??? jo tie 180 gradu pagriezieni reali trauce, ja skrien tampaa. Protams delj Dienvidu tilta paceluma iznjemshanas, tagad trase kjuvusi par 0,5% atraaka. Kipsalai nav ne vainas, bet besigakaa ir cilpa ap skanstes virsotnem, kur parasti neviena cilveka.... GALVENAIS vajag veesu laiku, jau pedejos 4! gadus +25C

     [+] [-]

, 2014-01-08 21:15, pirms 10 gadiem
un ideali butu ja pusmaratonisti startetu, kad maratonisti jau aiziet otraja aplii butu jautrak.