Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 3

Latvala: "Tas, ko izdarīja Rovanpera, ir brīnums"

Juris Grīns
Juris Grīns

Latvala: "Tas, ko izdarīja Rovanpera, ir brīnums"
Kalle Rovanpera. Foto: Martin Hlinka

"Toyota" komandas boss Jari-Mati Latvala veltījis atzinības vārdus savam pilotam Kallem Rovanperam, kurš pasaules rallija čempionāta posmā Horvātijā parādīja izcilu veikumu un guva uzvaru. Pēc Latvalas vārdiem, šis bija jaunā un talantīgā braucēja labākais sniegums līdz šim.

“Manā skatījumā, šis bija Kalles līdz šim labākais sniegums,” pēc asfalta sacīkstēm Horvātijā teica Latvala. “Viņš jau pirms tam brauca labi, bet šis bija līdz šim labākais veikums. Viņš ir brīnums! Es nezinu, kā viņam izdevās paveikt to, ko viņš paveica. Pēkšņi viņš ir pierādījis, ka ir tiešām spēcīgs pretendents čempionāta kopvērtējumā.”

Pēc uzvaras Zviedrijas posmā, Rovanpera uz Horvātiju devās kā WRC kopvērtējuma līderis, taču uzvara uz asfalta seguma no viņa netika gaidīta, sevišķi ņemot vērā, ka pirms gada pilots izstājās drīz pēc starta.

“Pagājušajā gadā Kalle bija nobraucis tikai piecus kilometrus, pirms avarēja,” teica Latvala.” Tāpēc ierasties Horvātijā un izdarīt to, ko viņš izdarīja, tas ir kaut kas neticams. Fantastika! Šis ir labākais, ko viņš ir parādījis pie “Toyota Yaris” stūres. Lai gan apstākļi bija ļoti sarežģīti, viņš nepieļāva kļūdas. Ja godīgi, mēs nebijām no viņa gaidījuši tādu ātrumu. Domājām, ka varbūt viņš var finišēt pirmajā četriniekā, jo ir grūti atbraukt uz ralliju, kur visiem ir lielāka pieredze par tevi. Viņš brauca tiešām apķērīgi. Viņš zināja, ka viņam ir pārsvars, un viņš to izmantoja, sevišķi piektdiena. Bet, tāpat kā viņš prata parādīt savu ātrumu, viņš arī zināja, kur jāuzmanās. Fantastisks sniegums. Esam ļoti, ļoti apmierināti ar viņu.”

Piektdien Rovanpera bija iekrājis lielu pārsvaru, taču sestdien vienā no ātrumposmiem plīsa mašīnas riepa, kas ļāva pietuvoties “Hyundai” pilotam Otam Tanakam. Pēc tam svētdien, priekšpēdējā ātrumposmā, Tanaks pārņēma vadību, kad lietus apstākļos bija veicis pareizāku riepu izvēlu. Pēdējā dopā Rovanpera tomēr bija pārāk, atguva vadību un uzvarēja. Šī viņam ir ceturtā uzvara WRC karjerā.

“Pusdienlaikā savā galvā jau bijām pieņēmuši, ka būs jāpiedzīvo zaudējums un jutāmies nedaudz depresīvi, ņemot vērā, ka pirms tam visu nedēļas nogali Kalle bija pats ātrākais,” atzīst Latvala. “Bet tad viņš atnāk un nobrauc šādi. Man trūkst vārdu, lai aprakstītu to, ko viņš paveica.”

Izmantotie resursi:
4rati - 4rati