Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Kristofersons kļūst par četrkārtējo pasaules rallijkrosa čempionu

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Kristofersons kļūst par četrkārtējo pasaules rallijkrosa čempionu
Johans Kristofersons. Foto: FIA World Rallycross Championship

Par 2021.gada pasaules rallijkrosa čempionu svētdien Vācijā tika kronēts zviedru sportists Johans Kristofersons.

Pirms sezonas noslēdzošajiem diviem posmiem līderis bija Timijs Hansens, kura pārsvars pār Kristofersonu bija 17 punkti. Sestdien, čempionāta priekšpēdējā posmā, kur trasi brīžiem klāja sniegs, uzvaru svinēja Johans Kristofersons, kamēr čempionāta līderis Timijs Hansens par manevru pret Gronholmu finālā tika diskvalificēts. Pēc šī posma Kristofersons samazināja kopvērtējuma līdera Timija Hansena pārsvaru līdz četriem punktiem.

Svētdien tika aizvadīts izšķirošais posms. Kvalifikācijā, uzvarot divos braucienos no trim, ātrākais bija Kristofersons, kuram sekoja Timijs Hansens un Enzo Ide. Pirmajā pusfinālā nepārspēts palika Kristofersons. Otrajā pusfinālā startā vadībā izvirzījās Niklass Gronholms, taču ar Timija Hansena palīdzību soms tika sagriezts. Lai arī pusfinālā uzvaru svinēja Hansens, pēc finiša tiesneši zviedram piešķīra septiņu sekunžu sodu, kas Timiju atsvieda uz trešo vietu, kamēr pirmās divas vietas ieņēma Kevins Hansens un Gronholms. Pirms fināla līderis kopvērtējumā bija Timijs Hansens, bet tikai punktu atpalika Kristofersons. Tas nozīmēja to, ka tas braucējs, kurš finālā ieņems augstāku vietu, kļūs par čempionu.

Finālā pēc starta vadībā izvirzījās Kevins Hansens, kuram sekoja Kristofersons un Timijs. Lai arī kā Kevins centās bremzēt Kristofersonu, Timijs nespēja apdzīt savu sīvāko konkurentu. Uzvaru posmā svinēja Gronholms, otrais palika Kevins Hansens, bet trešais – Kristofersons. Kopvērtējumā gan Kristofersonam, gan T.Hansenam bija vienāds punktu skaits (217), taču par četrkārtējo pasaules RX čempionu tika kronēts Johans Kristofersons, kuram bija vairāk uzvaru.

Kopvērtējums:

V.PilotsPunkti
1.Johan KRISTOFFERSSON217
2.Timmy HANSEN217
3.Niclas GRÖNHOLM197
4.Kevin HANSEN191
5.Krisztián SZABÓ162
6.Enzo IDE125
7.Kevin ABBRING97
8.Timo SCHEIDER75