Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Jaunajā elektriskajā pasaules RX startēs leģendārā ''Lancia Delta Integrale''

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

GCK Motorsport 2022. gadā atgriezīsies FIA pasaules rallijkrosa čempionātā, dalībai elektrificētajā World RX piesakoties ar vienu no autosporta ikoniskākajām automašīnām – Lancia Delta Integrale.

GCK Motorsport dibinātājs Gērleins Šišerī, četrkārtējais pasaules čempions “freeriding” slēpošanā, kurš vēlāk pārkvalificējies par rallija, rallijkrosa un kaskadieru braucēju, World RX pievienojās 2018. gadā. Trīs sezonu garumā, francūža izveidotā komanda startēja ar Renault automašīnām, bet komandas sastāvā, līdzās pašam komandas dibinātājam, uz startēja arī tādi piloti kā Andreass Bakeruds, Antons Marklunds un Liams Dorans – kopumā trīs reizes sasniedzot goda pjedestālu.

Ja 2021. gada sezonā GCK vārds nebija atrodams starp World RX dalībniekiem, tad jau 2022. gadā, kad FIA pasaules rallijkrosa čempionāts norisināsies ar elektroauto, GCK nosaukums atkal atgriezīsies apritē – šoreiz ar īpaši izstrādātu, uzbūvētu un pielāgotu Lancia Delta Evo-e.

Autosportā, Delta Integrale ir sinonīms panākumiem, laika periodā no 1988. līdz 1992. gadam izcīnot kopumā astoņus pasaules čempiontitulus rallijā – piecus ražotāju ieskaitē un vēl trīs individuālajā ieskaitē, kas nonākuši Juhas Kankunena un Miki Biasona rīcībā.

Atzīmējot šos panākumus, kā ar tuvojoties ilgi apspriestajai Lancia Delta jaunā ielas automašīnas modeļa prezentācijai, viens no visu laiku ikoniskākajiem itāļu auto atgriezīsies sacīkšu režīmā un nākamgad debitēs World RX.

Automašīnas pamatā būs Austrijas uzņēmuma Kreisel Electric izstrādātais jaunākais RX1e komplekts. Pateicoties tā 500 kW jaudai, kas tiek piegādāta diviem elektromotoriem, un 880 Nm griezes momentam, šis komplekts nodrošinās lielāku veiktspēju nekā jebkad agrāk. Nospiežot akseleratora pedāli, paātrinājums būs ātrāks nekā Formula 1 bolīdam.

Tāpat GCK Energy turpinās nodrošināt dalībniekus ar elektrību. Jau šogad uzņēmums sekmīgi nodrošināja zaļās enerģijas standartiem atbilstošu elektrību FIA RX2e čempionāta dalībniekiem, tad jau nākamgad tiks sperts solis uz priekšu, apkalpojot arī FIA pasaules rallijkrosa čempionāta dalībniekus.

GCK Energy elektroapgādē izmanto saules enerģijas un zaļās enerģijas kombināciju, kas vēl pirms sacensību nedēļas nogales noglabāta baterijās, uzņēmumam uz katru sacensību norises vietu nogādājot akumulatorus īpaši pielāgotos konteineros. Tādējādi FIA pasaules rallijkrosa čempionāts kļūs par vienu no videi draudzīgākajiem čempionātiem starptautiskajā autosportā.

“Esmu sajūsmā par GCK atgriešanos FIA pasaules rallijkrosa čempionātā, kas nākamgad notiks zem jaunā, elektriskā karoga. Rallijkrosa sacīkšu formāts ir lieliski piemērots, lai vienu no līdz šim aizraujošākajām disciplīnām pielāgotu formātam ar elektroauto. Lai sasniegtu šo mērķi, mēs izvēlējāmies Lancia Delta Integrale – automašīnu, kas mums deva iespēju sapņot! Tā ir izcila rallija automašīna – bez šaubām, sava laikmeta ikona, kas ir ļoti populāra arī mūsdienās.”

“GCK Motorsport nākamais būs ļoti piepildīts gads, bet visa komanda to gaida ar nepacietību. Motorsports šobrīd piedzīvo būtiskas pārmaiņas, kuru ietekme jūtama teju visās nozarēs. Būt par daļu no šīm pārmaiņām, un tās veicināt – tas mums sniedz nepieciešamo motivāciju katru dienu.”

Izmantotie resursi:
rigarx.lv