Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Lapzemes WRC treniņos ātrākais Tanaks, Noivils un Ekstroms ielido kupenās

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Lapzemes WRC treniņos ātrākais Tanaks, Noivils un Ekstroms ielido kupenās
Ots Tanaks

Piektdienas rītā ar 5,69 kilometrus garo Shakedown posmu startējis pasaules rallija čempionāta (WRC) Lapzemes WRC rallijs. Treniņos ātrāko laiku uzrādīja Ots Tanaks (''Hyundai i20 Coupe WRC''), kamēr vairāki braucēji ielidoja kupenās.

Piektdienas rītā ar 5,69 kilometrus garo Shakedown posmu startēja Lapzemes WRC rallijs. Kā jau tas bija sagaidāms, trasi klāja bagātīgs sniegs, kā arī gar malām bija izveidojušās lielas kupenas, kas nozīmēja to, ka sportistus sagaida lielisks rallijs.

Pirmajā braucienā ātrākais bija Kalle Rovanpera (''Toyota Yaris WRC''), kuram 1,9 sekundes zaudēja Kreigs Brīns, kuram šis ir pirmais rallijs šogad pie ''Hyundai i20 Coupe WRC'' stūres. Otrajā braucienā jau ātrākais bija Brīns, bet trešajā – Ots Tanaks (''Hyundai i20 Coupe WRC'').

Kā vēlāk noskaidrojās, tad Tanaka uzrādītais rezultāts (2:35.4) bija ātrākais laiks treniņos. Otrais palika viņa komandas biedrs Noivils (+0,7), bet trešie – Takamoto Katsuta (''Toyota Yaris WRC'') un Pjērs-Luiss Lubērs (+4,4). Septītais rezultāts Oliveram Solbergam (+5,1), kuram šī ir debija pie ''Hyundai i20 Coupe WRC'' stūres.

Kā jau tas bija sagaidāms, tad vairākas ekipāžas cīnījās ar kupenām. Pirmajā braucienā no trases izlidoja soms Janne Tohino (''Ford Fiesta WRC''), bet otrajā braucienā vispirms sagriezās Elfins Evans (''Toyota Yaris WRC''), bet uzreiz pēc viņa kupenā ielidoja Tjerī Noivils. Lai izvilktu automašīnu no kupenas, Noivilam bija nepieciešama evakuatora palīdzība.

Starp R5 klases automašīnām pirmajā braucienā ātrākais bija Esapeka Lapi (''Volkswagen Polo GTI R5''), kuram 2,4 sekundes zaudēja Tēmu Asunmā (''Škoda Fabia Rally2 evo''). Tikmēr otrajā braucienā ātrākais bija igaunis Egons Kaurs (''Volkswagen Polo GTI R5''). Kvalifikācijas beigās ātrākais jau bija Andreas Mikelsens (''Škoda Fabia Rally2 evo''), kuram divas sekundes zaudēja Kaurs. Ja Mikelsens kopā veica trīs braucienus, tad Lapi tikai vienu.

Piektā vieta Shakedown posmā rallijkrosa zvaigznei Johanam Kristofersonam (''Volkswagen Polo GTI R5''), kamēr cits rallijkrosa braucējs Matiass Ekstroms (''Škoda Fabia Rally2 evo'') pamanījās ielidot kupenā. Jāpiebilst, ka minētajā līkumā vairāki braucēji (Tjerī Noivils, Elfins Evans un Ole-Kristians Veibijs) atspiedās pret kupenu, tāpēc Ekstroms pēc izstāšanās uzjautrinoties uzrunāja savus konkurentus: "Man ir jautājums Noivilam, Evansam un Veibijam. Kur ir tā kupena, pret kuru es gribēju atspiesties?" Jāatzīmē, ka, arī pierakstot trasi, Ekstroms ar mammas mašīnu ielidoja kupenā.

Lēns pirmais brauciens padevās Nikolajam Grjazinam (gandrīz minūti zaudēja Lapi), un turpinājumā krievu sportists trasē vairs nedevās.

Piektdien sportistiem būs jāveic divi ātrumposmi (katrs 31 km garš).

Lapzemes Shakedown rezultāti:

V.PilotsMašīnaLaiks
1.Ott TÄNAKHyundai i20 Coupe WRC2:35.4
2.Thierry NEUVILLEHyundai i20 Coupe WRC+0.7
3.Takamoto KATSUTAToyota Yaris WRC+4.4
4.Pierre-Louis LOUBETHyundai i20 Coupe WRC+4.4
5.Craig BREENHyundai i20 Coupe WRC+4.5
6.Oliver SOLBERGHyundai i20 Coupe WRC+4.6
7.Kalle ROVANPERÄToyota Yaris WRC+5.1
8.Gus GREENSMITHFord Fiesta WRC+5.8
9.Sébastien OGIERToyota Yaris WRC+5.9
10.Teemu SUNINENFord Fiesta WRC+7.3

Ekstroms ielido kupenā: