Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Botass gatavojas debitēt pasaules rallija čempionātā

Juris Grīns
Juris Grīns

Botass gatavojas debitēt pasaules rallija čempionātā
Valteri Botass šogad Lapzemes rallijā. Foto: Facebook.com/ValtteriBottas

"Formula 1" pilots Valteri Botass, iespējams, piedalīsies pasaules rallija čempionāta 2021. gada sezonas otrajā posmā, kas februārī notiks viņa dzimtenē Somijā.

Nedēļas nogalē Botass ar izcīnītu sesto vietu noslēdza Somijas čempionāta pirmo posmu "Arctic Lapland Rally", kur startēja ar "Citroen DS3 WRC" automašīnu. Šajā rallijā viņš piedalījās jau trešo reizi karjerā.

"Šis bija grūts, bet interesants izaicinājums," stāsta Botass. Ieguvām sesto vietu, kas ir labāks rezultāts nekā devītā vieta pirms gada. Rallija mašīnām ir četru riteņu piedziņa, tāpēc braukšanas stilam ar tām jābūt pavisam savādākam. Dažreiz ir pilnībā nepieciešams veikt sānslīdes, turklāt braucot ir jāklausās stūrmanis. "Formulā 1" braukšana ir daudz precīzāka, jo zinām trases no galvas, bet rallijs vairāk ir improvizācija.""

Tikmēr pagājušajā nedēļā tika apstiprināts, ka turpat Somijas ziemeļos februārī tiks rīkots pasaules čempionāta posms "Arctic Rally Finland". Ņemot vērā, ka F1 čempionāta pirmais posms, kas bija plānots Austrālijā, ir pārcelts uz vēlāku laiku, bet sezona startēs tikai 28. martā Bahreinā, Botasam varētu būt laiks, lai debitētu WRC.

"Mans grafiks ir ļoti aizņemts," viņš stāsta laikrakstam “Iltalehti”. "Šogad "Formulā 1" būs 23 sacīkstes, tāpēc ir grūti šajā laikā ieplānot kaut ko citu. Tomēr jāskatās, kādas iespējas parādīsies. Svarīgi arī, ar kādu mašīnu man būtu iespēja startēt. Rallijs ir mans hobijs, bet tas nav lēts, tāpēc jāizmanto veselais saprāts."

Botass stāsta, ka februāra beigās parasti atrodas Eiropā, taču ierobežojumi “Covid-19” sakarā nozīmē, ka, iespējams, viņš nedosies uz "Mercedes" komandas rūpnīcu Apvienotajā Karalistē un aizvien būs Somijā.

"Pašlaik es vēl nezinu, vai grafiks man ļaus piedalīties šajā WRC posmā," skaidro Botass. "Viss atkarīgs no tā, vai tajās dienās man nevajadzēs pildīt pienākumus "Mercedes" komandā. Viss atkarīgs no globālās situācijas, bet, ja tobrīd man būs brīvs, es noteikti par to nopietni padomāšu. Parasti es februāra beigās lidoju uz Angliju, lai strādātu "Mercedes" rūpnīcā, bet tagad gatavošanās sezonai notiek citādi, komandas sapulces norit attālināti."

Izmantotie resursi:
4rati - 4rati