Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 3

Vairākas vadošās ekipāžas avarē, Japānas rallijā līderis Evanss

Juris Grīns
Juris Grīns

Vairākas vadošās ekipāžas avarē, Japānas rallijā līderis Evanss
Foto: dirtfish.com

Pēc spraigiem notikumiem Japānas rallija piektdienas ātrumposmos, pārliecinošā sacensību vadībā nostiprinājies Elfins Evanss, kurš jau par gandrīz divām minūtēm pārspēj Sebastjēnu Ožjē. Tikmēr "Toyota" ekipāžas ierindojas pirmajās trīs vietās. 

Jau dienas pirmā puse izvērsās dramatiskiem pavērsieniem bagāta. Sacensības tika aizvadītas ļoti slapjā trasē, un jau piektdienas pirmajā dopā bremzējot riteņus sabloķēja un avarēja Danijs Sordo, kurš bija atgriezies čempionātā pēc divu posmu izlaišanas. Tajā pašā vietā savu auto nesavaldīja arī Adrijēns Furmo, kurš savukārt aizvadīja pirmo posmu šosezon ar "Rally1" klases auto. Turpat saslīdēja arī mājinieks Takamoto Katsuta, sabojājot mašīnas priekšdaļu, taču viņam izdevās noturēties uz ceļa un sasniegt finišu.

Evanss uzvarēja divos pirmajos ātrumposmos, kamēr trešais tika atcelts drošības apsvērumu dēļ. Organizatori atzina, ka mediķu helikopters nevarētu vajadzības gadījumā ierasties negadījuma vietā.

"Mums nevajadzētu šeit startēt," sūdzējās Tjerī Noivils. "Savā dzīvē esmu braucis daudzos rallijos, bet nekad neesmu bijis tik nobijies, kā šeit."

Ožjē sākotnēji bija Evansa tuvākais sekotājs, bet tad pazaudēja laiku aizsvīduša vējstikla dēļ. Tāda pati problēma piemeklēja Otu Tanaku, bet igaunis, aizvadot pēdējo posmu "M-Sport Ford" komandā, zaudēja daudz vairāk - ap trim minūtēm.

Tobrīd Noivils zaudēja Evansam 26 sekundes, bet Ožjē ierindojās ceturtajā ietā, 42 sekundes aiz līdera. Augstajā ceturtajā vietā atradās WRC2 klases līderis Andreass Mikelsens, bet Kalle Rovanpera, kuram slapjajā trasē bija jādodas pirmajam, bija pazaudējis jau vairāk par pusotru minūti un atradās piektajā vietā. Sestais bija Nikolajs Grjazins.

Pēcpusdienā notika vēl četri ātrumposmi un drāmas turpinājās. Sacensību piektajā ātrumposmā Noivils bija ievērojami ātrāks par Evansu un samazināja līdera pārsvaru līdz desmit sekundēm, taču SS6 viņam sākās pagalam neveiksmīgi. "Hyundai" pilota mēģinājums izcīnīt šīs sezonas vicečempiona titulu noslēdzās jau pirmajā līkumā, apmēram simts metrus pēc starta, ko Noivils mēģināja izbraukt pārāk agresīvi un ietriecās kokā, piedzīvojot izstāšanos.

Tobrīd Evanss varēja uzelpot, jo otrajā pozīcijā nonākušais Ožjē atpalika jau 44 sekundes. Vēlāk titulētais pilots saņēma minūtes sodu par novēlotu ierašanos laika kontrolē, līdz ar ko dienas izskaņā ir jau 1 minūti un 49 sekundes aiz līdera. Vairāk par divām minūtēm zaudē Rovanpera, ieņemot trešo vietu.

WRC2 klasē līderis ir Mikelsens, kurš par pusminūti apsteidz Grjazinu. Kopējā ieskaitē viņiem augstā ceturtā un sestā vieta.

Japānas rallija rezultāti pēc SS8:

Izmantotie resursi:
www.4rati.lv