Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Balsojumā par visu laiku labāko rallija braucēju Sainss pārsteidzoši uzvar Lēbu

Andrejs Siliņš

Balsojumā par visu laiku labāko rallija braucēju Sainss pārsteidzoši uzvar Lēbu
Karloss Sainss
Foto: Dakar.com

Pasaules rallija čempionāta (WRC) organizētajā balsojumā par visu laiku labāko rallija braucēju atzīts spāņu leģendārais sportists Karloss Sainss, kurš apsteidza franču pilotu Sebastjēnu Lēbu.

Kopumā balsojumā, kas tika organizēts pēc izslēgšanas turnīra principa, piefiksētas 300 000 balsis, bet finālā, kur sacentās Sainss un Lēbs, savu balsi atdevuši 80 000 balsotāju. Sainsa pārsvars pār Lēbu nebija liels - par spāņu pilotu nobalsoja 57.28%.

"Es nevarētu būt vēl priecīgāks, saņemot šādu atzinību. Vispirms paldies par nonākšanu finālā un, protams, par to, ka ļāvāt man uzvarēt Sebastjēnu Lēbu," uzvaru balsojumā komentēja 1990. un 1992. gada WRC čempions Sainss, kurš šogad trešo reizi karjerā triumfēja arī Dakāras rallijā.

"Man pat nav jāsaka, cik augstu vērtēju Lēbu un cik ļoti viņš ir pelnījis būt labākais," turpināja 58 gadus vecais Sainss. "Taču man jāsaka, ka ne tikai viņš, bet visi pasaules čempioni ir pelnījuši šādu atzinību. Taču kādam bija jāuzvar un šajā gadījumā tas biju es. Rallijam esmu atdevis no sevis visu, tā ir mana dzīve, mans sapnis, un šodien visa rallija ģimene man plati pasmaidīt."

Šāds iznākums saucams par pārsteidzošu, jo 46 gadus vecais Lēbs var lepoties ar vēl krietni iespaidīgāku dosjē - 79 uzvaras un deviņi pasaules čempiona tituli.

Izmantotie resursi:
https://www.autosport.com/

Kurš ir visu laiku labākais rallija pilots?

  • 35

  • 97

  • 17


     [+] [-]

, 2020-05-05 19:39, pirms gada
Mans personīgais vērtējums ir nedaudz savādāks.
1. Kolins Makrejs. Ar savu harizmu spēja aizraut visu pasauli, likt līdzjūtējiem braukt uz gonku. Ne velti ir makreja rallijs.
2. Valters Rorls (Walter Rohrl). Ar kvatru pacēla B klasi debesīs.
3. Peters Solbergs. Atraktīvs braucējs, kurš viens pats ar subaru cīnījās pret Citronu un Peugeot autiņiem. Pie tam, titulu 2003.gadā izcīnīja pēdējā posmā Velsas rallijā pēdējā dopā atsitot iespaidīgu deficītu pret Lēbu.
4./5. Juha Kankunens/Karloss Sainss.
6. līdz 10. vieta pasaulē kopā ar Lēbu, Makinenu, Gronholmu ir arī Ivaram Caunem, kurš velsas rallijā visus šokēja un pēc pirmā dopa bija 2.vietā. Nebūtu tie tehniskie defekti, būtu vēl labāk.
Un tad vēl ārpus konkurences ir Mišela Mutona, kura ar večiem cīnījās par uzvaru kopvērtējumā.

     [+] [-]

, 2020-05-06 00:44, pirms gada
Nepiekrītu šitam balsojumam!

Kur Rohrl, Makrejs? Burns?