Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 3

Freibergs uzvar MX1 klasē Aizputē

Juris Grīns
Juris Grīns

Freibergs uzvar MX1 klasē Aizputē
Uldis Freibergs. Foto: Māris Stiprais, LaMSF

Aizputē, "Misiņkalna" mototrasē aizvadīts "Magmum" Latvijas čempionāta pirmais posms motokrosā. Šajā dienā startēja MX65, MX85, MX125, MX1 un MX2 klases. Kopā pie starta barjeras stājās 105 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas.

Latvijas čempionāta klubu komandu vērtējumā Aizputē uzvaras laurus plūca “Saldus motoklubs”, otrajā vietā motoklubs “Rodeo MX”, bet trešajā vietā motoklubs “Motosports Racing Team/Auseklis”.

MX1 klasē pirmo vietu izcīnīja Uldis Freibergs (“Saldus motoklubs”), kurš aiz sevis atstāja lietuviešu sportistu Domantas Jazdauskas (“Rodeo MX”) un igauņu braucēju Mikk Martin Lohmus (“Hrc Igaunija Racing Club”).

Sarunā ar MX1 klases uzvarētāju Uldi Freibergu (“Saldus motoklubs”), viņš atklāja, ka sacensības Aizputē viņam bija ļoti, ļoti veiksmīgas. “Vairāk neko nevarētu vēlēties. Diena izdevās perfekta. “Magmum” Latvijas čempionāta motokrosa atklāšanu vērtēju kā izdevušos un ļoti labu. Viss bija augstā līmenī. Sacensības ļoti patika,” stāsta Uldis Freibergs.

Kvalifikācijas brauciens sportistam izdevās labs, tajā viņš uzvarēju ar 0,2 sekunžu pārsvaru. Tas deva lielu priekšroku, dodoties uz finālbraucienu startiem.

“Varēju izvēlēties jebkuru starta vietas pozīciju. Tas bija liels bonuss, kuru pats nopelnīju kvalifikācijā. Pirmais brauciens bija notikumiem pilns. Starta līkumā braucu pirmais. Par vēlu nobremzēju, rezultātā tas man lika izbraukt par daudz uz ārmalu. Savācos, neapgāzos, bet man pagāja garām vēl kādi 7- 10 braucēji. Turpināju braucienu no 15. vietas. Pirmā apļa laikā biju aizcīnījies līdz kādai 4.- 5. vietai,” saka Uldis, kurš pirmajā braucienā uzvarēja.

Arī otrajā braucienā, startā līkumā sportists izbrauca nedaudz par tālu. Tā rezultātā Domantas Jazdauskas pabrauca garām, tad arī Toms Macuks (“Rodeo MX”) apdzina. “Turpināju braucienu kā trešais, tad pēc pāris apļiem apdzinu Domantas Jazdauskas. Neteiktu, ka ar otro vietu esmu apmierināts, jo vēlos uzvarēt un būt pirmais,” saka Uldis Freibergs.

Šī ir Ulda MX1 klases debija, jo šī būs viņa pirmā pilnā sezona MX1 klasē. “Uzvarēt jau pirmajā posmā, ir tiešām “WOW”. Varu priecāties un lepoties par savu sasniegumu. Ceru, ka uz nākamajiem būs vēl vairāk braucēju ar kuriem mačoties un sacensties. Vēlreiz paldies organizatoriem par labi sagatavotu trasi un pasākumu kopumā. Centīšos turpināt šādā garā arī visu pārējo sezonu,” tā par aizvadīto posmu Aizputē stāsta Uldis Freibergs.

“Magmum” Latvijas čempionāta motokrosā otrais posms norisināsies 11.-12. maijā Apē.

“Magmum” Latvijas čempionāta pirmā posma TOP3:

MX65 klasē:

1. Rasmus Naar (“LL Racing”) Igaunija
2. Erki RaudnageL (“MTU SEK”) Igaunija
3. Rūdolfs Spila (“Rodeo MX”)

MX85 klasē:

1. Jēkabs Hudolejs (“Rodeo MX”)
2. Martins Cīrulis (“MX Moduls”)
3. Enriko Peilman (“Redmoto Racing”) Igaunija

MX125 klasē:

1. Jēkabs Kubuliņs (“Kristers Serģa motoklubs”)
2. Alberts Knapšis (“Motosports Racing Team/Auseklis”)
3. Kaspars Uibu (“AMB Racing Team”) Igaunija

MX2 klasē:

1. Rauls Blumfelds (“Saldus motoklubs”)
2. Martins Platkēvičs (privāti)
3. Markuss Kokins (“MX Moduls”)

MX1 klasē:

1. Uldis Freibergs (“Saldus motoklubs”)
2. Domantas Jazdauskas (“Rodeo MX”)
3. Mikk Martin Lohmus (“Hrc Igaunija Racing Club”)

Rezultāti: https://speedhive.mylaps.com/events...

     [+] [-]

, 2024-04-29 13:09, pirms 2 mēnešiem
Knaps dalībnieku sastāvs priekš LČ.

     [+] [-]

, 2024-04-29 18:05, pirms 2 mēnešiem
raivis77 rakstīja: Knaps dalībnieku sastāvs priekš LČ.
piekrītu,jauniešu čempionāts +šķidrs mx pro.
negrib braukt bāleliņi savā čempionātā,skumji

     [+] [-]

, 2024-04-30 23:58, pirms 2 mēnešiem
Vienīgais kuru uzskatu par cienīgu MX1 un mx2 braucēju ir Macuks ar Kokinu. Pārējie ir amatieri. Nožēlojams sastāvs LČ diemžēl. Cerams uz Api kkas sabrauks.