Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 3

Trīs vadošie EMX250 braucēji nākamgad debitēs pasaules motokrosa čempionātā

Juris Grīns
Juris Grīns

Trīs vadošie EMX250 braucēji nākamgad debitēs pasaules motokrosa čempionātā
Riks Elzinga. Foto: Facebook.com/RickElzingaMX

Riks Elzinga, Lukass Kūnens un Korneliuss Tondels, kuri aizvadītajā sezonā izcīnīja pirmās trīs vietas Eiropas motokrosa čempionātā EMX250 klasē, nākamgad gatavojas startēt pasaules čempionātā.

Holandietis Riks Elzinga šosezon uzvarēja piecos finālbraucienos un četru posmu kopvērtējumā, samērā pārliecinoši kļūstot par Eiropas čempionu.

Beļģu braucējs Lukass Kūnens sezonas otrajā pusē pamatīgi ieskrējās, taču aizsniegties līdz pirmajai vietai nespēja. Pēdējos četros posmos viņš uzvarēja septiņos no astoņiem braucieniem, triumfējot trīs posmu summā.

Savukārt norvēģis Korneliuss Tondels kopumā šogad bija labākais trīs braucienos, uzvarēja arī viena posma summā, ieņemot trešo vietu EMX250 klases kopvērtējumā.

Elzinga nākamgad pasaules motokrosa čempionātā MX2 klasē pārstāvēs "Yamaha" rūpnīcas komandu, kas paplašināsies līdz trim motocikliem. Startēt tās sastāvā turpinās arī šī gada pasaules vicečempions Jago Gērtss un Tibo Benistāns.

Kūnens vēl nav paziņojis, kuru komandu pārstāvēs, bet zināms, ka arī viņa ceļš 2023. gadā vedīs uz MX2 pasaules čempionātu.

Tikmēr Tondels, kurš šosezon pārstāvēja "Fantic" rūpnīcas vienību un sākotnēji arī pretendēja uz titulu, nupat parakstījis līgumu ar "SM Action KTM Racing" komandu. Šogad tās sastāvā brauca Andreā Adamo, kurš nākamajā sezonā MX2 klasē startēs "Red Bull KTM" rūpnīcas vienībā, tāpat kā Liams Evertss.

Izmantotie resursi:
GateDrop.com - Get the jump on Motocross &...
MOTOCROSSPLANET.NL - De motocross site van...