Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

"GasGas" komandai pievienojas Dakaras rallija uzvarētājs Sanderlends

Juris Grīns
Juris Grīns

"GasGas" komandai pievienojas Dakaras rallija uzvarētājs Sanderlends
Sems Sanderlends. Foto: GasGas

"GasGas Factory Racing" rallijreida komanda parakstījusi līgumu ar panākumiem bagāto motosportistu Semu Sanderlendu, kurš 2022. gada janvārī pārstāvēs to Dakaras rallijā.

Pēdējos gados "GasGas" rūpnīca ievērojami paplašinājusi savu pārstāvniecību pasaules motosportā, un, kā zināms, pasaules motokrosa čempionātā MXGP klasē šogad viens no tās braucējiem bija latvietis Pauls Jonass. Tāpat "GasGas" piedalās Dakaras rallijā, kur arī brauc ar diviem motocikliem.

Britu motosportists Sanderlends līdz šim pārstāvēja KTM rūpnīcas komandu, kuras sastāvā arī guvis savus līdzšinējos panākumus Dakaras rallijā. 2017. gadā viņš kļuva par šo sacīkšu uzvarētāju, bet pēdējo trīs gadu laikā divreiz ierindojies pirmajā trijniekā. Tāpat 2019. gadā Sanderlends kļuva par pasaules rallijreida čempionu.

"GasGas" komandas otrs braucējs Dakarā būs jaunais talants Daniels Sanderss. Pirms gada viņš kļuva par Dakaras rallija labāko debitantu un izcīnīja augsto ceturto vietu, bet šogad pasaules čempionāta sezonu noslēdza trešajā vietā. Savukārt vienības līdzšinējā braucēja Laja Sanca šoreiz spēkus izmēģinās ar četru riteņu braucamo.

Interesantas izmaiņas arī KTM komandā, kuras sastāvam pievienojies "MotoGP" braucējs Danilo Petruči un pašreizējais Dakaras čempions Kevins Benavidess. Petruči divas "MotoGP" sezonas bija "Ducati" rūpnīcas sportists, uzvarēja arī vairākās sacīkstēs, bet šogad bez lieliem panākumiem pārstāvēja "Tech3 KTM" nometni. Tagad itālis motošoseju nomainīs pret rallijreidu un pirmo reizi piedalīsies Dakaras rallijā. Tikmēr "Honda" nometni atstājis un KTM pievienojies argentīnietis Benavidess, kurš Dakarā uzvarēja šī gada sākumā. Komandā palikuši arī Dakarā iepriekš uzvarējušie Tobijs Praiss un Matiass Valkners.

Tikmēr "Honda" krāsas Dakarā pārstāvēs Rikijs Brabeks, kurš ir 2020. gada sacensību uzvarētājs un 2021. gada otrās vietas ieguvējs, Hosē Ignacio Horneho, Žoans Bareda un Pablo Kvintanilla, kurš komandai pievienojies pēc piecām "Husqvarna" sastāvā pavadītajām sezonām. 2020. gadā Kvintanilla finišēja otrais.

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, NASCAR,...