Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Dobelē noskaidroti 2021. gada Latvijas čempioni motokrosā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Dobelē noskaidroti 2021. gada Latvijas čempioni motokrosā
Foto: Andris Smilšarājs/AS Photography

Pagājušās nedēļas nogalē Dobelē “Ceļa Ēzeļu” mototrasē notika Latvijas čempionāta BTIN noslēdzošais posms motokrosā, kurā par uzvarām katrs savā klasē cīnījās 139 dalībnieki.

Šajā posmā startēja sportisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Diena bija skaista un saulaina, taču ik pa brīdim pūta dzestrs vējš un rudens lika manīt par savu klātbūtni. Šoreiz laikapstākļi sportistiem netraucēja, trase bija sausa, tā bija tehniski sarežģīta, taču dalībniekiem tā patika un sacensības bija izdevušās.

Par 2021. gada Latvijas čempionu MX1 klasē kļuva Kārlis Sabulis (“MX Moduls”), kurš pēc sacensībām Dobelē pastāstīja, ka “trase bija saīsināta, tā bija ātrāka, bet kopumā bija “forši”. Pirmajā braucienā pieļāvu kļūdu, kā rezultātā startā aizbraucu no piektās pozīcijas, kamēr apdzinu visus priekšā esošos konkurentus, Toms Macuks jau aptuveni 10 sekundes bija man priekšā. Tad atlika nobraukt otrajam. Otrajā braucienā turēju līdzi Tomam, bet zināju, ka man lieki nav jātrako, zināju, ka varu stabili nobraukt otrais un ar to man arī pietika, lai iegūtu Latvijas čempiona titulu MX1 klasē.” Ceturdien Kārlis ar komandu dodas uz Itāliju, kur 25. un 26. septembrī notiks Nāciju kauss motokrosā. “Piektdien ir jābūt Mantovā, izstaigāsim, apskatīsim, kas jauns trasē. Tā mums visiem trim ir zināma, esmu tur startējis gan Pasaules, gan Eiropas čempionātā. Toms arī ir piedalījies sacensībās, bet Mairis Pumpurs tur ir aizvadījis treniņus,” stāsta Kārlis Sabulis. Šogad MX1 klasē vice čempiona titulu izcīna Toms Macuks (“Rodeo MX”), bet trešo vietu Latvijas čempionātā iegūst Indrek Magi (“Salacas kauss”).

MX Amatieri Open 450 klasē izcilu sniegumu visos četros posmos uzrādīja šīs klases Latvijas čempions Leons Kozlovskis (“MX Ādaži”). Viņš pastāstīja, ka viss izdevās tieši tā, kā viņš bija plānojis. “Katrā posmā bija savādāka konkurence, šī nav mana veterānu klase, šeit brauc dažāda vecuma sportisti. Uzdevumu izpildīju – visi braucieni uzvarēti un viss ir “forši”. Dobelē viss bija labi. Liels pārsteigums bija tas, ka kvalifikācijas braucienā bija ieradušies 49 MX Amatieri Open klases dalībnieki. Tiešām prieks, ka bija tik daudz dalībnieku,” stāsta Leons Kozlovskis un atzīst, ka “visas Latvijas čempionāta trases bija sagatavotas ļoti labi. Alojā, protams, patraucēja stiprais lietus, jo bija lieli dubļi. Ape ir mana favorīt trase, tur viss bija lieliski. Cēsīs trase bija sagatavota perfekti, bet kopumā Latvijas čempionāts aizvadīts godam. Paldies maniem atbalstītājiem un līdzjutējiem,” saka Leons Kozlovskis. Latvijas čempionātā MX Amatieri Open 450 klasē otro vietu ieguva Mārtiņš Marķitāns (“MX Factory Latvia”) un trešais Jānis Mironovs (“Camk Latgale”).

Latvijas čempionāta ieskaitē pēc četriem posmiem Q open klases uzvarētājs ir Matīss Palēvics (“Rodeo MX”), kuram Dobeles posms nebija no tiem veiksmīgākajiem, jo otrā brauciena startā piedzīvoja smagu kritienu. “Pirmajā braucienā “izcēlu” startu, tad ar igaunijas sportistu Kevinu Saaru pacīnījāmies kādus trīs apļus. Palaidu viņu priekšā, sāku braukt drošajā režīmā, lai nobrauktu līdz galam, uzvarētu un iegūtu Latvijas čempionāta titulu,” stāsta Matīss. Otrā brauciena startā sportists ar Kevinu Saaru “saķērās” un otrais brauciens abiem līderiem beidzās īsti nesācies. “Mums abiem visi kauli ir veseli, bet kārtīgi sasitāmies. Šogad nobraucu visus braucienus stabili. Kopumā sezona bija ļoti laba, arī tehnika kalpoja labi un tādā ziņā viss bija kārtībā. Tālāk gatavojamies Nāciju kausam, kas oktobra sākumā notiks Francijā,” tā Matīss Palēvics. Latvijas čempionātā Q Open klasē otro vietu ieņem Atis Breds (“Gulbenes Moto”) un trešajā vietā Andris Ciršs (“MX Ādaži”).

Latvijas čempiona titulu pēc četriem aizvadītiem posmiem Alojā, Apē, Cēsīs un Dobelē MX 85 klasē izcīna Jānis Mārtiņš Reišulis (“KTM Motofavorīts”), kurš sestdien, 18. septembrī, Itālijā Riola Sardo startēja Eiropas čempionāta finālā un ieguva godalgoto otro vietu, bet 19. septembrī jau stājās uz starta Dobelē, uzrādot lielisku veikumu trasē. Otrajā vietā Markuss Kokins (“MX Moduls”) un trešais Romeo Pikands (“Salacas kauss”). MX85 B klasē šogad uzvaru izcīnija Rūdolfs Krūmiņš (“VV Moto Racing Team”), otrais Rems Šarovs (“Camk Latgale”) un trešajā vietā Alekss Grinjo (“VV Moto Racing Team”).

Par Latvijas čempionu MX125 klasē kļuva Kārlis Alberts Reišulis (“Kristera Serģa Motoklubs”), otrais Uldis Freibergs (“F.F.F.“) un trešajā vietā Tristian Uiga. MX2 Juniori klasē šogad visātrāksis ir Aleksis Araids (“Rodeo MX”), aiz sevis atstājot Markusu Danielu Jauntirānu (“Motosports RT”), bet godpilno trešo vietu ieņem Kārlis Roberts Elksnis (“MX Ādaži”). MX2 klasē čempiona titulu izcīnīja Kristers Drevinskis (“Rodeo MX”), aiz sevis atstājot Mairi Pumpuru (“Kristera Serģa Motoklubs”) un Arnoldu Sniķeri (“MX Factory Latvia”)

MX Amatieri Open 250 klasē par Latvijas čempionu kļuva Sandis Aļeksējevs (“DAKO Ziemeļvidzeme”), godpilnajā otrajā vietā šogad Rolands Bleidels (“Moto Mafia”) un trešajā vietā Kristaps Smiltnieks (“KTM Motofavorīts”). B/V Open klasē par Latvijas čempioniem kļuva Kristofs Santermans un Elvijs Mucenieks (“Rambas R”), vice čempioni – Jānis Daiders un Lauris Daiders (“Salacas kauss”), bet trešajā vietā Daniels Lielbārdis un Bruno Lielbārdis.

Klubu komandu vērtējumā uzvaru šogad izcīnīja “Ventspils motoklubs Rodeo”, kluba vadītājs Arvis Sanders: “Dobelē pielikām punktu Latvijas čempionāta sezonai, kā arī nervu spriedzītei, kas bija katrā no posmiem. Ne jau visos posmos sportistiem gāja gludi. Tāpat bija ķibeles, kurām ātri bija jāmeklē risinājums. Ar to tikām veiksmīgi galā, acīmredzot šoreiz labāk kā pārējās komandas. Arī vakar mūsu Q Open klases līderis Matīss Palēvics saķērās ar igauni Kevinu Saaru un otrajā braucienā neturpināja braucienu. Arī Tomasam Šaicānam bija tehnikas problēmas. Motokross ir tehnisks sporta veids, var notikt jebkas un jebkurā posmā. Nekad nevari būt drošs, kamēr dienas beigās neparāda finiša karogu,” stāsta Arvis Sanders, kurš uzskata, ka viņa vadītajam klubam šajā sezonā veicās nedaudz vairāk kā pārējiem. “Visas pārējās komandas, kuras arī ir izcīnījušas vietu uz goda pjedestāla cīnījās līdzvērtīgi. Rezultātu ziņā Dobeles posms mums nebija veiksmīgākais, bet šoreiz savu uzdevumu izpildīja tie, kuri iepriekšējos posmos neuzrādīja tik augstvērtīgu rezultātu. Mēs esam pirmie, par to ir liels prieks. Tas ir liels komandas darbs, kuru bieži vien citi no malas nemaz neredz. Paldies visai komandai, sportistu vecākiem un atbalstītājiem,” saka Arvis Sanders. Otrajā vietā klubs “Salacas kauss”, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena – “Rambas R”.

Sacensību organizators Māris Sniķers (“MX4 Dobele”): “Domāju, ka savu uzdevumu, kā vienmēr, esmu izdarījis. Dobelē tā ir tradīcja – motokross ir jāskatās klātienē. Cilvēku bija daudz, sportistu arī bija optimālais skaits. Amatieru klasē atbrauca pat 49 dalībnieki. Sportistiem, kuri nekvalificējās finālbraucieniem, papildus noorganizējām “gandarījuma braucienu”, lai noslēdzošais posms nebūtu jāpamet ar sarūgtinājumu sirdī, neizbaudot sacensību garšu.” Organizators atzīst, ka kopumā trasi izdevās sagatavot, kā bija iecerējis. “Izveidojām vēl papildu elementus, par kuriem sportisti bija pārsteigti, jo bija kaut kas jauns. Katru gadu veicam kādas izmaiņas, esam ļoti apmierināti ar aizvadīto pasākumu. Amatieru solo klasē paralēli tika organizēta arī “Dobeles Dzirnavnieka” kausa izcīņa Amatieriem 40+ un Veterāniem 50+ klasei.

Atbalstītāji, kas gan nodrošināja balvas sportistiem, gan iesaistijās pasākuma organizēšanā: Ģenerālsponsoram BTIN, atbalstītājiem – ISOVER LATVIJA, ENFRIHO, LUCAS OIL, kā arī “Dobeles Dzirnavnieks”, “Baltic Moto Parts”, “Isostar Latvija”, enerģijas dzēriens “Battery”, “Mežpils alus” “ĢL Konsultants”, “Gamma-A” laikraksts “Zemgale”, z/s “Ziediņi”, “Ziedi JP” ,”Aspekt-V”, “Aspekt Sound”, “Miltiņkrogs”, bistro “Trīs Sivēni”, “401 Logistic”, “Enre”, “3B Motorsports”.

Izmantotie resursi:
lamsf.lv