Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 3

Jānis Mārtiņš Reišulis kļūst par Vācijas čempionu motokrosā

Juris Grīns
Juris Grīns

Jānis Mārtiņš Reišulis kļūst par Vācijas čempionu motokrosā
Jānis Mārtiņš Reišulis. Foto: Facebook.com/reisulis

Latviešu motosportists Jānis Mārtiņš Reišulis šajā nedēļas nogalē izcīnīja uzvaru Vācijas motokrosa čempionāta ("ADAC MX Masters") noslēdzošajā posmā "MX Junior Cup 125" klasē, nodrošinot sev 2022. gada titulu.

Pirms šī posma čempionāta vadībā 125cc klasē bija Ivano van Erps, tomēr šim sportistam sestdien notikušais pirmais brauciens bija neveiksmīgs un nācās palikt bez punktiem. Turpretī Reišulis uzvarēja kvalifikācijā un arī pirmajā braucienā.

Svētdien Firstlihas-Drenas trasē norisinājās pārējie divi finālbraucieni. Otrajā braucienā "Hamstra MX Team" komandu pārstāvošais Reišulis ierindojās otrajā vietā, kamēr Van Erps guva uzvaru. Savukārt trešajā braucienā atkal pirmais finišēja Van Erps, bet Reišulis šoreiz palika septītais.

Summējot visos braucienos izcīnītos punktus, Reišulis tomēr kļuva par pēdējā posma "MX Junior Cup 125" klases uzvarētāju. Tāpat arī viņam izdevies triumfēt čempionāta kopvērtējumā, kur aiz sevis latviešu braucējs atstāja Van Erpu un Juliusu Mikulu.

Jāpiemin, ka Jānis atkārtojis Kārļa Alberta Reišuļa pērnā gada panākumu, jo vecākais no brāļiem par Vācijas čempionu 125cc klasē kļuva 2021. gadā. Pats Jānis pagājušajā gadā izcīnīja Vācijas čempiona titulu 85cc kategorijā.

"Savu "jauniņā" sezonu 125cc klasē noslēdzis Jānis Mārtiņš Reišulis," vēsta sportista komanda. "Tā izvērtās par lielo pārsteigumu sezonu. Jānis jau sezonas pirmajās sacensībās lika noprast, ka pārsteigumi būs. Jānis pārsteidza daudzus, jo ar savu cīņassparu un nosvērtību bija kļuvis par "top" braucēju šajā klasē. Izcīnīti trīs čempiona tituli ("Dutch Master", "ADAC MX Masters", Latvijas), otrā vieta pasaules čempionātā, trešā vieta Eiropas čempionātā. 14 gadus vecam sportistam nav slikti! Liels paldies trenerim Robertam Justam un visiem, kuri atbalsta Jāni un tic viņa talantam."

Firstlihā-Drenā startēja arī citi latviešu jaunie sportisti. "MX Junior Cup 125" klasē, zaudējot tikai Reišulim, bet pārspējot Van Erpu, otro vietu izcīnīja Roberts Lūsis. Visos savos braucienos viņš bija guvis ceturtās vietas. Sezonas kopvērtējumā Lūsis ieņem devīto vietu. Savukārt 18. vietu šajā posmā guva Markuss Kokins, bet 20. vietu sasniedza Martins Platkēvičs.

"MX Youngsters Cup" klasē lielisku nedēļas nogali aizvadīja Edvards Bidzāns. Pirmajā braucienā viņš bija septītais, bet abos pārējos guva trešo vietu, tiekot pie trešās vietas arī posma summā. Ātrāki bija tikai Noā Ludvigs un Maksimilians Špīss. Sezonas kopvērtējumā Bidzāns izcīnījis sesto vietu, bet čempiona godā Guilems Farress.

"MX Junior Cup 85" klasē startēja Ralfs Spila, ieņemot 22. vietu. Par čempionu šogad kļuvis Džeisons van Drunens.

Spēcīgākajā klasē "MX Masters" pēdējā posmā uzvarēja Žordi Tiksjē, bet Maksam Naglam pietika ar otro vietu, lai izcīnītu titulu.

Posma rezultāti: https://www.camp-company.de/html/ad...
Sezonas kopvērtējumi: https://www.camp-company.de/html/ad...