Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 3

Stupelis ar igauņu sportistu Itālijā noslēdz pirmo treniņnometni

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Stupelis ar igauņu sportistu Itālijā noslēdz pirmo treniņnometni
Kaspars Stupelis. Foto: fotocrossimagine.com

Latvijas blakusvāģu motokrosa kantētājs Kaspars Stupelis ar igauņu sportistu Gertu Gordejevu pirms jaunās blakusvāģu motokrosa sezonas aizvadījuši pirmo treniņnometni.

Jau ziņojām, ka šosezon Stupelis pasaules blakusvāģu motokrosa čempionātā startēs kopā ar igauņu sportistu Gertu Gordejevu. Lai labāk sagatavotos jaunajai sezonai, kas nu ir pārcelta uz 4.jūliju Igaunijā, ekipāža devās uz Itāliju, kur tika aizvadīti vairāku dienu treniņi. Pēc pirmās treniņnometnes portāls Sportacentrs.com uz sarunu aicināja Kasparu Stupeli, kurš pastāstīja, kā aizritēja sagatavošanās jaunajai sezonai.

Kaspar, saprotu, ka nesen atgriezāties no pirmās treniņnometnes.
Jā, tā ir. Kad devāmies uz šo nometni, tad vēl nebija pieņemts lēmums par PČ sezonas pārcelšanu, tāpēc tobrīd gatavojāmies sezonas pirmajam posmam, kam sākotnēji bija jānotiek maija vidū Ukrainā. Pavisam nesen kļuva zināms, ka jaunā PČ sezona sāksies vēlāk, jūlija sākumā. Taču neatkarīgi no tā Gerts jau iepriekš bija nolēmis, ka ir jāsāk braukt ar motociklu, tāpēc arī devāmies uz Itāliju. Apzinājāmies, ka, ja PČ sezonas starts tiks pārcelts, tad vismaz būsim gatavi Latvijas un Igaunijas posmiem.

Šajā nometnē bijāt vieni vai ar jums vēl kāds brauca?
Bez mums brauca vēl divi igauņu piloti - Kerts Variks un Tanels Rēsna. Bija forši, ka kopā varējām paskrieties un trenēties. Viens otru varējām dzīt uz priekšu.

Cik ilga bija treniņnometne?
Sākumā bija plānots, ka pirmās nometnes ilgums būs 7 – 10 dienas, kuras pavadītu braucot. Pēc tam bija domāts, ka tehniku atstātu tur, bet paši uz kādu brīdi atlidotu mājās, lai pēc kāda laika atkal dotos uz Itāliju aizvadīt otro nometni. Taču, ņemot vērā šī brīža ceļošanas ierobežojumus, tika nolemts pirmo treniņnometni aizvadīt 14 dienas. Bet diemžēl priekšlaicīgi bijām spiesti braukt mājās.

Kas notika?
Diemžēl testu otrajā dienā izbeidzās viens motors, bet vēlāk tehniskas problēmas bija arī rezerves motoram, tāpēc bijām spiesti priekšlaicīgi doties mājās. Kopā sanāca testos pavadīt septiņas dienas.

Bet varbūt labi, ka šādas ķibeles notika testos, nevis kādās no sacensībām?
Tieši tā. It kā slikti, bet ir jāpaņem tas labais. Protams, Gerts pārdzīvoja, ka ir iztērēta nauda, nobraukts tik maz un ka abi motori ir beigti. Bet es viņam teicu, paņemam no šī visa to pozitīvo, jo braucām labi un mūsu temps auga. Ik pa laikam veicām 25 minūšu iebraucienus un trenējām izturību.

Kā kopumā pēc tik ilgas pauzes aizritēja testi?
Viss bija kārtībā. Sākumā, protams, bija grūtāk. Tu ziemā fiziski vari trenēties kā negudrs, bet braukšana ar motociklu ir pavisam kas cits. Pirmā diena bija samocīta, bet jārēķina vēl tas, ka mēs ceļā uz Itāliju pavadījām 30 stundas, kas arī noteikti deva savu. Taču turpinājumā ar katru dienu kļuva labāk un varējām braukt ātrāk. Katras dienas noslēgumā bija vērojamas ļoti labas iezīmes.

Kādi tagad tālākie plāni?
Ņemot vērā, ka pirmās PČ sacensības ir pārceltas, turpināsim gatavoties gan fiziski, gan, protams, centīsimies arī aizvadīt vēl kādus treniņus ar motociklu. Pēc tam, kad izbeidzās abi motori, Gerts uzreiz pasūtīja jaunas rezerves daļas. Kad tiks saņemtas visas detaļas un novērstas ķibeles, tad skatīsimies un domāsim, kur varam braukt. Varbūt vēlreiz brauksim uz Itāliju, bet varbūt trenēsimies tepat Baltijā. Šobrīd Gerts negrib braukt pa mīkstām un smilšainām trasēm, jo skaidrs, ka, braucot pa ātrākām un cietākām trasēm, var iegūt vairāk.