F1 sezona pusē; "McLaren" un "Red Bull" kauja turpinās
Aizvadīti jau deviņi F1 2010.gada sezonas posmi, vairs desmit ir atlikuši. Sezonas pusē Sportacentrs.com nolēma paraudzīties uz to, kuri pavasarī ir bijuši veiksmīgākie un kuriem varbūt vēl neizdodas sasniegt iecerēto.
Notikumi un lietas, kas izmainīja sezonas gaitu
"Red Bull" pilotu sadursme
Notikums iezīmējās gan kā ļoti spilgts, gan arī visnotaļ negaidīts. Turcijas Grand Prix abi piloti piedzīvoja sadursmi, kas loģiski noveda arī pie nelielām domstarpībām komandas iekšienē. Vieni par vainīgo nosauca Fetelu, vieni Vēberu, bet vēl citi vērtēja to kā sacīkšu incidentu. Lai būtu kā būdams, komandas ietvaros lietas noteikti vairs nenotiek kā pirms tam. Domājams arī paši piloti vismaz centīsies respektēt viens otru. Vēl sezonas sākumā sacīkšu startos Fetels un Vēbers visai agresīvi cīnījās savā starpā. Nu, visticamāk, arī braucienu pirmajos metros viņu starpā valdīs koleģiālākas attiecības. Atliek cerēt, ka viņi nebūs kļuvuši tik mīksti, ka startā, uzmanīdamies viens no otra, palaidīs garām arī konkurentus.
Degvielas uzpildes aizliegums
Šosezon lielākoties redzam vairs tikai vienu vienīgu boksu apmeklējumu gandrīz katrās sacīkstēs. Degvielas uzpildes aizliegums varbūt ļauj komandām ietaupīt, tomēr arī liedz skatītājiem izbaudīt kaut nedaudz lielāku šovu svētdienu pēcpusdienās. Faktiski ar riepu nomaiņu vien zūd visa taktiskā cīņa. Dažs varbūt teiks, ka tas ir labi, jo tagad viss būs atkarīgs no pilotu meistarības. Bet nu lai kāda būtu šī meistarība, pirmajā formulā bez liela ātruma pārsvara vai pilota kļūdas apdzīšanu skaits ir minimāls. Tad jau tomēr "Ferrari" un "McLaren" (Šūmahera un Hakinena) taktiskās cīņas pirms desmit gadiem ienesa daudz vairāk intrigas. Šobrīd lielākā daļa sacīkšu aprobežojas ar startu (kad varbūt notiek kāda pozīciju maiņa), vienu boksu apmeklējumu (kurā visi dodas divu, trīs apļu laikā) un ripināšanos līdz finišam, jo formulas ir krietni izturīgākas nekā pirms tiem pašiem desmit gadiem, tāpēc no kaut kādām tehniskām problēmām nav ko bīties. Bet ko tad darīt? Riepas padarīt mazāk izturīgas laikam nebūtu loģiski, jo tas prasa papildus izmaksas un diez vai "Bridgestone" savā pēdējā F1 sezonā būtu gatavi kaut ko krasi mainīt. Jau pēc pirmā posma pašas komandas ierosināja, ka vajadzētu ieviest noteikumu, kas paredzētu divus obligātus pitstopus sacīkšu laikā, bet šī domā ātri vien pazuda. Ja pašas komandas nevēlas radīt interesantākas sacīkstes, tad skatītāji tādas tiešām arī nesagaidīs.
Tiesnešu darbs
Vēl pirms sezonas tika pieņemts lēmums par bijušo pilotu piesaistīšanu tiem trim tiesnešiem, kas sacīkšu laikā izskata iespējas sodīt pilotus par izdarītiem pārkāpumiem. Nebūtu vēl noticis pēdējais posms Valensijā, iespējams, par tiesnešu darbu nemaz nebūtu jārunā. Pirmkārt, jau incidents, kurā tika iesaistīts Luiss Hamiltons, kurš nedeva ceļu medicīnas un drošības mašīnām ar iedegtām bākugunīm. Šī epizode neviļus atsauc atmiņā 2007.gada Kanādas Grand Prix, kurā melnie karogi (diskvalifikācija) tika piešķirti Felipem Masam un Džankarlo Fisikellam, kuri izbrauca no boksiem brīdī, kad to izejā luksoforā dega sarkanā gaisma. Šķiet, ka Hamiltona incidents būtu vērtējams visnotaļ līdzīgi, tomēr tiesneši to novērtēja tikai ar sodu – izbraukšanu cauri boksiem. Netika piešķirts pat zelta vidusceļš – 10 sekunžu apstāšanās pie mehāniķiem. Tomēr tiesnešiem klaja drošības neievērošana likās vērtējama tikpat smagi kā ātruma pārsniegšana boksu celiņā par vienu kilometru stundā. Arī deviņu braucēju sodīšana vairākas stundas pēc finiša ar mistisku piecu sekunžu sodu ir visai īpatnēja, jo F1 noteikumos minēts, ka pēc sacīkstēm tiesneši braucējus var sodīt ar 20 vai 30 sekunžu sodu vai arī starta vietu sodu turpmākajām sacīkstēm.
Jaunās komandas
Pērnā gada vidū FIA palielināja komandu skaitu, kas noveda pie tā, ka mums šosezon ir trīs debitantkomandas (nākamgad būs vēl viena). Ir pozitīvas atsauksmes un ir arī negatīvi spriedumi. Ja vēl sezonas sākumā lielās komandas izturējās ar sapratni, tad jau atgriežoties Vecajā kontinentā šī pieklājība sāka zust. Vispirms jau pirms Monako posma kvalifikācijas izskanēja bažas, ka īsajā un šaurajā trasē lēnākie braucēji būs tikai traucēklis. Toreiz viss beidzās labi. Uz pāris nedēļām... Jau pēc Kanādas Luka di Montedzemolo, vīrs, kuram vārdi kabatā nav jāmeklē, izteicās krietni asāk, uzskatot, ka GP2 komandām F1 nav vietas. Tajā posmā Alonso divreiz iesēdās astē atpalicējiem, kā rezultātā zaudēja, iespējams, pat uzvaru. Valensijā avāriju pēc sadursmes ar Kovalainenu piedzīvoja Vēbers, bet citi līderi apdzenot atpalicējus par apli mocījās vairāk nekā citkārt cīnoties ar tiešajiem konkurentiem. Pamatoti vai nē, bet kašķis turpina pieaugt.
F-Duct sistēma
Pagājušajā sezonā lielākā ažiotāža tika sacelta ap dubultajiem difuzoriem, kas kļuva par galveno iemeslu "Brawn GP" triumfam. Lai gan arī šosezon šai formulas daļai ir pievērsta uzmanība, tomēr komandu pārstāvju un mediju skatiens vēršas nedaudz augstāk – uz aizmugurējo antispārnu. Pirms sezonas "McLaren" komanda bija vienīgā, kas ieviesa šo tehnoloģisko risinājumu. Bet nebija vēl vicināts Bahreinas Lielās balvas rūtotais karogs, kad F-Duct sistēma jau tika nodēvēta par teju galveno panākumu atslēgu. Tā nu agrāk vai vēlāk, veiksmīgi vai neveiksmīgi, komandas cita pēc citas piedāvāja savu risinājumu šai sistēmai. Ja mēs paskatāmies uz atlikušo sezonas kalendāru, tad varam secināt, ka F-Duct būs vērā ņemama nozīme. Silverstouna, Spā, Monca – tās nu ir tās trases, kur papildu ātrums taisnēs būs ļoti nozīmīgs faktors. Kurš būs tas, kas uzminēs to formulas šasijas daļu, par kuru norisināsies visvairāk diskusiju 2011.gadā?
Sezonas pirmās puses veiksminieki un neveiksminieki
Labākais pilots – Luiss Hamiltons
Hamiltons, Batons, Fetels un Vēbers – katrs no viņiem izcīnījis divus panākumus šajā sezonā. Katram no viņiem ir bijušas veiksmes un neveiksmes, tomēr par sezonas pirmās puses labāko pilotu izvēlēts tieši šī brīža čempionāta līderis un 2008.gada čempions Luiss Hamiltons. Tieši pēdējie trīs posmi šobrīd ir nosvēruši svaru kausu par labu Hamiltonam. Divas uzvaras un viena otrā vieta pēdējā mēneša laikā pagaidām ir čempiona cienīgs sniegums. Bet tas ir pagaidām... Hamiltons mēdz pieļaut arī kļūdas, kas viņam ir maksājušas dārgi. Tomēr viņš ir kļuvis prātīgāks un pirms rīkojas padomā nu jau kādu reizīti vairāk, izvērtējot manevra lietderību. Kopumā spēj braukt ātri jebkurā trasē un tā šobrīd uzskatāma par galveno priekšrocību. Uzņemtais temps ir labs, taču īstā cīņa vēl ir tikai priekšā.
Lielākais pārsteigums – Kubica un "Renault"
Laikam viens no uzskatāmākajiem piemēriem, ka no pirmssezonas testu rezultātiem pārdrošus secinājumus labāk neizdarīt. Vēl pērnā gada nogalē taču tika spriests arī par to, vai komanda vispār vēl pastāvēs. Tā rezultātā "Renault" faktiski kļuva par privāto komandu ar samazinātu budžetu. Tomēr komanda ir spējusi apgādāt poļu pilotu ar pietiekami spēcīgu formulu, lai tai atbilstošās trasēs Kubica spētu cīnīties ar lielajiem dūžiem. Pēc divām neizteiksmīgām sezonām "Renault" sāk atgriešanos vispirms jau uz regulāru punktu guvēju takas. Arī Kubicam šī sezona ir solis uz priekšu, ko viņš pats varbūt nemaz negaidīja. Pagaidām Kubica spēj būt ātrākais vienīgi treniņbraucienos, bet katrā posmā viņš ir gatavs izmantot situāciju un izcīnīt otro uzvaru savā F1 karjerā.
Labākais debitants – Niko Hilkenbergs
No diviem kandidātiem (Petrova un Hilkenberga) tomēr jāizvēlas tieši "Williams" braucējs. Petrovam gan ir seši punkti sezonas kopvērtējumā, kamēr Hilkenbergam tikai viens, taču tieši vācietis ir sevi pierādījis kā stabilāks pilots. Jā, viņš nav cīnījies riteni pie riteņa ar Šūmaheru un Alonso, taču nav arī pieļāvis tik daudz muļķīgu kļūdu kā Petrovs, kurš izstājās pirmajos trīs posmos, bet Kanādas startā saveidoja tādus manevrus, kurus pats varbūt nespēj izskaidrot. Hilkenbergs liekas stabilāks un pārliecinošāks sacīkšu laikā, kas agri vai vēlu atmaksāsies.
Lielākā vilšanās – "Mercedes"
No pērnās sezonas čempioniem (kad komanda vēl saucās "Brawn GP") bija gaidīts vairāk. Formulas iestrādnes noteikti ir labas, motors ir jaudīgākais Formulā 1, bet rezultāti nez kāpēc ir atstāti kaut kur iepakaļ. Noteikti arī pašiem "Mercedes" pārstāvjiem nešķiet īpaši jauki, ka viņi netiek ne tuvumā "McLaren", kas arī tiek apgādāti ar tādiem pašiem dzinējiem. Vēl vairāk – Valensijas posmā ātrāki bija arī otri "Mercedes" dzinēju izmantotāji "Force India", atstājot rūpnīcas komandu nosacītā pēdējā vietā. Ar uzlabojumiem komanda šosezon arī īpaši nesteidzas (tā pati F-Duct sistēma komandai vēl īsti nav līdz galam ieviesta). Arī tehnika nav pietiekoši izturīga, par ko liecina problēmas ar bremzēm pēdējā posmā. Tāpat arī komandas stratēģija pēdējos divos posmos ir bijusi ļoti nesekmīga. Šobrīd "Mercedes" jau kļuvusi par vidusmēra komandu. Tātad pēdējais brīdis, kaut ko labot.
Nepārliecinošākā atgriešanās – Mihaels Šūmahers
Pedro de la Rosa un Mihaels Šūmahers bija tie divi piloti, kas pēc pāris sezonu izlaišanas atgriezās F1 apritē. Lai gan arī De la Rosa nerāda neko ievērības cienīgu, tieši no septiņkārtējā pasaules čempiona bija gaidīts daudz augstvērtīgāks sniegums. Kvalifikācijā regulāri zaudēts komandas biedram Rosbergam, arī sacīkstēs lielākoties vāciešu cīņā Šūmahers ir zaudētājos, par ko liecina kaut vai iegūtie punkti. Pirms Kanādas posma viņš paziņoja, ka tagad uzsāk gatavošanos nākamajai sezonai. Pēc šī paziņojuma rezultāti pasliktinājušies vēl vairāk – pēdējos divos posmos Šūmahers ne kvalifikācijā, ne sacīkstēs nav iekļuvis pirmajā desmitniekā. Atliek secināt, ka ar iepriekšējiem sasniegumiem un pārliecinošiem izteikumiem presē vien nepietiek, lai gūtu panākumus arī šogad.
Komandu spēka rangs pēc aizvadītajiem deviņiem posmiem
Lai iegūtu kaut nedaudz objektīvāku sniegumu par to, cik daudz katra komanda ir progresējusi vai regresējusi sezonas pirmajā pusē, izveidojām savdabīgu F1 komandu spēka rangu. Katrā posmā tika izrēķināta komandu atstarpe līdz attiecīgā posma ātrākajai vienībai. Šajā rezultātā 75% nozīme bija kvalifikācijas rezultātam, bet atlikušie 25% sacīkstēs uzrādītajam ātrākajam aplim (sacīkšu nozīme ir mazāka, jo tajās uzrādīto laiku ietekmē komandas stratēģija un situācija trasē). Trases tomēr ir dažāda garuma, tādēļ vērā tika ņemts arī šis faktors. Tā rezultātā tika iegūts laiks, ko komanda atpaliek no posma līderiem vidēji katrā nobrauktajā kilometrā. To visu jūs varat uzskatāmi redzēt arī šajā tabulā. Malaizijas posms netika ņemts vērā kvalifikācijas nepastāvīgo laika apstākļu dēļ.
Komanda | BAH | AUS | MAL | CHI | ESP | MON | TUR | CAN | EUR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
McLaren | 0.111 (3) | 0.089 (3) | - | 0.042 (2) | 0.102 (2) | 0.212 (5) | 0.047 (2) | Līderi (1) | 0.037 (2) |
Mercedes | 0.135 (4) | 0.132 (4) | - | 0.096 (3) | 0.240 (4) | 0.142 (4) | 0.113 (4) | 0.160 (5) | 0.129 (6) |
Red Bull | 0.013 (2) | Līderi (1) | - | Līderi (1) | Līderi (1) | Līderi (1) | Līderi (1) | 0.074 (3) | Līderi (1) |
Ferrari | Līderi (1) | 0.085 (2) | - | 0.136 (4) | 0.144 (3) | 0.136 (3) | 0.151 (5) | 0.074 (3) | 0.101 (4) |
Williams | 0.190 (7) | 0.208 (5) | - | 0.263 (7) | 0.383 (8) | 0.545 (8) | 0.340 (9) | 0.285 (7) | 0.111 (5) |
Renault | 0.167 (6) | 0.226 (7) | - | 0.169 (5) | 0.255 (5) | 0.082 (2) | 0.100 (3) | 0.057 (2) | 0.087 (3) |
Force India | 0.140 (5) | 0.217 (6) | - | 0.242 (6) | 0.372 (7) | 0.333 (6) | 0.208 (6) | 0.175 (6) | 0.212 (8) |
Toro Rosso | 0.306 (8) | 0.287 (8) | - | 0.269 (8) | 0.393 (9) | 0.454 (7) | 0.302 (8) | 0.421 (8) | 0.194 (7) |
Lotus | 0.857 (10) | 0.943 (10) | - | 0.872 (10) | 1.000 (10) | 0.991 (10) | 0.796 (11) | 0.694 (10) | 0.550 (10) |
HRT | 1.473 (12) | 1.245 (12) | - | 1.072 (11) | 1.468 (12) | 1.400 (12) | 0.950 (12) | 0.982 (12) | 0.870 (12) |
BMW Sauber | 0.386 (9) | 0.358 (9) | - | 0.505 (9) | 0.336 (6) | 0.703 (9) | 0.217 (7) | 0.550 (9) | 0.212 (8) |
Virgin | 1.005 (11) | 1.085 (11) | - | 1.132 (12) | 1.138 (11) | 1.242 (11) | 0.768 (10) | 0.869 (11) | 0.635 (11) |
Varam redzēt, ka šīs sezonas pirmās puses ātrākā komanda ir tieši "Red Bull", kuri gan čempionāta kopvērtējumā atpaliek no "McLaren" komandas. Salīdzinot ar sezonas sākumu, formu zaudējušas gan "Mercedes", gan "Ferrari" komandas. Abas šīs komandas gan līderiem nezaudē vairāk, bet gan ir palaidušas priekšā citas komandas, kas ir spējušas sasniegt lielāku progresu, kas redzams arī apļa laikos. Pirmkārt, jau progresu kopš sezonas sākuma piedzīvojusi "Renault", bet atsevišķos posmos izšauj arī pārējās vidusmēra komandas. Var redzēt, ka ātrākas kļūst arī jaunās komandas. Sevišķi strauji tās sākušas progresēt sākoties Eiropas posmiem. Šī brīža tendences liecina, ka komandu līmenis pamazām izlīdzinās, kas nozīmē vēl interesantāku cīņu starp pilotiem tieši kvalifikācijā.
Sportacentrs.com prognoze sezonas otrajai pusei
"Red Bull" un "McLaren" turpinās dominēt arī atlikušajos desmit posmos. Tāpat kā sezonas pirmajā pusē ļoti izšķiroša nozīme būs stabilitātei. "McLaren" komandā par titulu cīnīsies Hamiltons, kurš tomēr ir ātrāks par Batonu, bet no "Red Bull" nometnes cīņā par titulu dosies Fetels. Lai gan "Ferrari" turpina gatavot vienu uzlabojumu pēc otra, tas nenes cerētos rezultātus. Itāļu komanda varēs cerēt uz uzvaru kādā atsevišķā posmā, bet titulam pietrūks stabilitātes. Kubica turpinās ik pa brīdim iejaukties līderu cīņās, ko centīsies darīt arī "Mercedes" komanda, tomēr cīņās par uzvaru piedalīties neizdosies. No pārējām komandām ātrākā būs "Force India", kas pārliecinoši apspēlēs "Williams" un "Toro Rosso". Debitantu komandas turpinās pamazām tuvoties līderiem, bet vismaz pašu spēkiem punktos tikt tām tomēr neizdosies.
Pasaules čempionāta kopvērtējums pilotiem
V. | Pilots | Pts | |||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Hamiltons | 15 | 8 | 8 | 18 | - | 10 | 25 | 25 | 18 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 127 |
2. | Batons | 6 | 25 | 4 | 25 | 10 | - | 18 | 18 | 15 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 121 |
3. | Fetels | 12 | - | 25 | 8 | 15 | 18 | - | 12 | 25 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 115 |
4. | Vēbers | 4 | 2 | 18 | 4 | 25 | 25 | 15 | 10 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 103 |
5. | Alonso | 25 | 12 | - | 12 | 18 | 8 | 4 | 15 | 4 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 98 |
6. | Kubica | - | 18 | 12 | 10 | 4 | 15 | 8 | 6 | 10 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 83 |
7. | Rosbergs | 10 | 10 | 15 | 15 | - | 6 | 10 | 8 | 1 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 75 |
8. | Masa | 18 | 15 | 6 | 2 | 8 | 12 | 6 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 67 |
9. | Šūmahers | 8 | 1 | - | 1 | 12 | - | 12 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 34 |
10. | Zutils | - | - | 10 | - | 6 | 4 | 2 | 1 | 8 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 31 |
11. | Barikello | 1 | 4 | - | - | 2 | - | - | - | 12 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 19 |
12. | Liuci | 2 | 6 | - | - | - | 2 | - | 2 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 12 |
13. | Buemi | - | - | - | - | - | 1 | - | 4 | 2 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 7 |
14. | Kobajaši | - | - | - | - | - | - | 1 | - | 6 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 7 |
15. | Petrovs | - | - | - | 6 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 6 |
16. | Algersuari | - | - | 2 | - | 1 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 3 |
17. | Hilkenbergs | - | - | 1 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 1 |
18. | De la Rosa | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | |
19. | Trulli | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | |
20. | Kovalainens | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | |
21. | Čandhoks | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | |
22. | Senna | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | |
23. | Gloks | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | |
24. | Di Grasi | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
Konstruktoru kausa kopvērtējums
Vieta | Komanda | Punkti |
---|---|---|
1. | McLaren | 248 |
2. | Red Bull | 218 |
3. | Ferrari | 163 |
4. | Mercedes GP | 109 |
5. | Renault | 89 |
6. | Force India | 43 |
7. | Williams | 20 |
8. | Toro Rosso | 12 |
9. | BMW Sauber | 7 |
+8 [+] [-]
+18 [+] [-]
Batonam un Webberam tur būs ko iebilst, un es vēl joprojām ceru, ka Ferrari nav vēl teikuši savu pēdējo vārdu šogad.
P.S ņemot vērā, cik šogad nepārliecinoši ir startējuši "pirmgadnieki", man šāds termins "labākais debitants" škiet aplams, atceroties tos čaļus, kas patiešām ar troksni ienāca F-1... Ja nav nekas labs, ko apteikt, tad labāk vispār neko nebilst.
+18 [+] [-]
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
+6 [+] [-]
+7 [+] [-]
-1 [+] [-]
paskaties cik sogad ir apdzisanu, un kur vinas notiek. trase! pat viss bezcerigakajas trases tomer izradas ka var apdzit. jo citu variantu jau vienkarsi nav. gribi tikt uz augsu, apdzen.
un nav jau ta, ka strategijas nozime pilnigi zudusi. ari tagad, ar laiku kad mainit riepas un kadas riepas likt virsu var manipulet. nejau savas meistaribas del sogad batons ir izicnijis abas savas uzvaras. neviena no vina uzvaretajam sacikstem lidz pitstopu sakumam vins nebija reals cinitajs par uzvaru
-1 [+] [-]
+7 [+] [-]
+11 [+] [-]
Rādīt F1 naktī no svētdienas uz pirmdienu, kad zināmai daļai skatītāju tomēr ir jādodas uz darbu.
+11 [+] [-]
[+] [-]
+10 [+] [-]
[+] [-]
+5 [+] [-]
Sezona interesanta.
+5 [+] [-]
2. Benziinu uzpildiishana, kad nenotiek arii nekam neder!
-1 [+] [-]
+6 [+] [-]
un visiem tiem, kas te saka, ka neredzot sacikstes, ja jau jums ir pieejams nets tad mierigi var skatities interneta, BBC komente loti interesanti, loti kompetenti komentetaji kuri atskiriba no VSB zvaigznota dueta ari saprot ko runa
+3 [+] [-]
Varbūt vēlāk tas dos kādu rezultātu, bet pagaidām čušš vien sanācis, par to apdzīšanas antispārnu vispār sviests. FIA derētu visus noteikumus paturēt kādus gadus 5 vismaz, nevis mainīt ik pa gadam un čakarēt to pasākumu.
BBC baigi labi tas viss uztaisīts, tikai viens mīnuss, tur angļi tikai angļus vien redz, bet pārmest to grūti.
+3 [+] [-]
+5 [+] [-]
+4 [+] [-]
[+] [-]
TV3 nrada
LNT nerada
Tv6 nerada visat iesuka
Tak njemat un skatas neta, ja nav iespejams pa TV dabut rossija2, vai kadu citu no transletajiem. Un ta kas pateiks, ka neta sudig kvalitate, tad bus muljkjis uz visu atlikusho dzivi! Protams HD atrast ir gruti, bet kvalitati, kur saprotmi redz visus uzrakstus un mazas vizuala detaljas var atrast ljoti vnk, faktisk jebkuam i neta lietotajam... Jau jau piem es ar chilli picas Wi-Fi sktijos bez nekadam problemam, tad kur problema jums majas to darit? Slinkums un aizspriedumi, nekas vairak!