Alonso izlaidīs Austrālijas "Grand Prix"
"McLaren" komandas pilots Fernando Alonso pēc ārstu ieteikuma dēļ izlaidīs F1 pasaules čempionāta jaunās sezonas 1. posmu - Austrālijas Lielās balvas izcīņu.
Mediķi uzsver, ka 33 gadus vecais Fernando Alonso testa braucienos piedzīvotajā avārijā nav guvis traumas, tomēr viņi ieteikuši nestartēt nākamajā nedēļas nogalē Melburnā, lai izvairītos no atkārtota smadzeņu satricinājuma. Tiek uzsvērts, ka, gūstot smadzeņu satricinājumu, kamēr vēl jūtamas iepriekšējā sekas, var izraisīt ilgstošu komas stāvokli vai pat nāvi.
Austrālijas "Grand Prix" izcīņā spāņu pilotu aizvietos 22 gadus vecais dānis Kevins Magnusens, kurš ir "McLaren" komandas rezerves pilots.
Alonso avāriju piedzīvoja 22. februārī Barselonā un bija spiests izlaist arī pirmssezonas pēdējos testus. Notikusī avārija, lai gan dažos avotos tiek saukta par smagu, nenotika ļoti lielā ātrumā. Auto cieta tikai daļēji, tomēr būtisks bijis trieciena spēks, ko izjuta autosportists.
Pēc pagājušās sezonas Alonso atgriezās "McLaren" komandā, kuru pārstāvēja 2007. gadā. No 2008. līdz 2009. gadam viņš startēja "Renault" komandā, kurā iepriekš bija braucis arī laika posmā no 2003. līdz 2006. gadam. Bet pēdējās četras sezonas spāņu pilots pārstāvēja "Ferrari".
Izmantotie resursi:
BBC Sport
+3 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
+3 [+] [-]
-2 [+] [-]
[+] [-]
-2 [+] [-]
Galvas un ķermenis lielos vilcienos visiem cilvēkiem vienāds, arī tiem, kuri smīkņā, var dabūt nelabu galu vai traumas sportā.
par visādām tehnoloģijām, iespējams, gan ir savs viedoklis, bet ne jau par konkrēto gadījumu.
[+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
1. Atšķirās medicīnas tehnoloģijs;
2. FIA un F1 noteikumi, kas attiecās uz drošību, sponsorlīgumi u.c.
Tagad ar tagadējām metodēm tā laika piloti arī nereti netiktu pie braukšanas, ne velti daudzi jau sen ir aizgajuši, tāpat kā citos sportos aizsaulē, jo mikrotraumas neatklaja un tās ātri sabeidza veselību, un rodas jautajums, vai dēļ jauniešiem u.c. kas skatās šo F1 ir vērts sagandēt veselību?
Tāpat, Tu nesaproti būtisku faktoru, pēc Bijanki gadījuma FIA dubultā seko, tam kas notiek, drošība visur un vienmēr iet kā primārā un svarīgākā, un ne komandai ne FIA nevajag skandālus, kad braucējs traumejoties atkārtoti nedod dievs cies vai iet bojā.
Tagad par pašu gadījumu, vai Tu gudriniek zini, kas ir G spēks? Vai zini, pie kāda G spēka vnkāršais cilvēks vai sportists vnk atslēdzās? Vai zini pie kāda G spēka kaujas lidmašīnu pilotiem obligati ir spectērpi, lai tikai kaut vai nedaudz palielinātu lidotaju veselību un izturību pret atslēgšanos?
Iemet googlē un paskaties!
Un tad sapratīsi, vai G 30, ko pirmajā triecienā saņēma Alonso ir daudz vai maz 30!!! G pārslodze!!!!
Otrais sitiens bija G 15.
Lai Tev apmēram būtu skaidrs, paņem savas smadzenes, un paprocē tās pablenderēt... gaidīsim rezultātu!
Cik pieejama info no pašiem mediķiem, Alonso netikai bija besamaņā, bet neatcerējās ne savu vārdu, nesaprata kur atrodās, nesaprata kapēc vispār ir te un kas notiek.
Jā f1 mašīnas labi absorbē triecienus, taču šajā gadījumā abi sitieni bija piekarē, kas ir ļoti izturīga un tai nav "slapētaju", sekojošie, ieprieks minētie pārslodzes spēki tika saņemti tieši braucējam.
Neaizstāvu Alonso, taču iesaku aizdomāties, kāpēc viņu slimnīcā turēja tik ilgi, lai gan viņš pats teica, ka jūtas labak un var doties prom, pats Alonso kā minēja Rons Deniss prasījās uz testiem, jo vēlējās startēt, taču mediķi liedza un mūsdienu f1 pilots vnk tāpat nevar izlemt pa savam, ja tiešam ir kaut kas nopietns.
Atliek cerēt, ka uzzināsim, kas un cik nopietni īsti notika, tāpat vēlu Alonso veselību un faniem pacietību!
[+] [-]