Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 3

Fetels: "Es prātoju, vai ceļot pa pasauli un tērēt degvielu - tas ir pareizi?"

Juris Grīns
Juris Grīns

Fetels: "Es prātoju, vai ceļot pa pasauli un tērēt degvielu - tas ir pareizi?"
Sebastians Fetels. Foto: Motorsport.com

Sebastiana Fetela prātu nomoka globālās klimata pārmaiņas un šajā sakarā sportists sācis apšaubīt pats sevi, jo startē F1 čempionātā, kas nekādā veidā nepalīdz uzlabot situāciju šajā jomā.

Viesojoties britu debašu šovā "Question Time", četrkārtējais F1 čempions runājis arī par vides jautājumiem, ko viņš, izmantojot savu popularitāti, cenšas aktualizēt ar dažādām darbībām ārpus trases.

Šova vadītāja nekautrējās pavaicāt Fetelem, vai tas, ka viņš, būdams F1 pilots, satraucas par šiem jautājumiem, nav liekulīgi?

Klātesošajos skatītājos tas izsauca smieklus, bet Fetels atbildēja: "Tā ir, un jums ir taisnība. Un tas ir pareizi, ka jūs smejaties, jo šo jautājumu es pats sev uzdodu katru dienu. Es neesmu svētais, bet mani ļoti satrauc jautājumi, kas saistīti ar nākotni."

Fetels atzīst, ka satraucošs ir fakts, ka daudzas valstis ir ļoti atkarīgas no fosilajiem enerģijas resursiem.

"Mums jāpārstāj būt atkarīgiem no tiem, un tas ir iespējams, jo tam ir risinājumi," saka "Aston Martin" komandas pilots. "Jūs, briti, sēžat uz zelta raktuvēm, kas ir vējš, un jums ir iespēja palielināt enerģijas ieguvi gan ar vēju, gan sauli."

Fetels atzīst, ka arvien biežāk aizdomājas par to, ka viņš naudu pelna, būdams F1 pilots.

"Es daudzreiz uzdodu sev jautājumus," viņš saka. "Ir noteiktas lietas, ko varu kontrolēt, un ir lietas, ko nevaru. Braukt ar auto, tā ir mana kaisle. Ik reizi, kad iekāpju mašīnā, man tas patīk. Kad kāpju no tās ārā, es tomēr sev prasu, vai tas ir tas, ko mums vajadzētu darīt - ceļoti pa pasauli un izniekot degvielu?"

Visas F1 tiešraides šosezon skaties Viaplay platformā.

Izmantotie resursi:
The latest Formula 1 and motorsport news |...

  +1 [+] [-]

, 2022-05-16 15:56, pirms mēneša
Pats klimata afērists Geitss skaidri un gaiši pasaka, ka jāorientējas uz atomenerģiju, bet saule un vējš pa lielam ir tikai zaļo rotaļas (gan ieguves apjoma ziņā, gan tāpēc, ka nav un tuvākajā laikā nebūs akumulatori, kur varētu uzglabāt šo enerģiju).

     [+] [-]

, 2022-05-16 19:14, pirms mēneša
damokla_zobens_22 rakstīja: Pats klimata afērists Geitss skaidri un gaiši pasaka, ka jāorientējas uz atomenerģiju, bet saule un vējš pa lielam ir tikai zaļo rotaļas (gan ieguves apjoma ziņā, gan tāpēc, ka nav un tuvākajā laikā nebūs akumulatori, kur varētu uzglabāt šo enerģiju).
Labrīt. Tas visiem, kas galvu izmanto ne tikai cepurei, ir zināms! Atomenerģija ir viszaļākā un efektīvākā!