Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Franču pilots: "Man nepatīk "Formula E" - tās mašīnas ir lēnas"

Juris Grīns
Juris Grīns

Franču pilots: "Man nepatīk "Formula E" - tās mašīnas ir lēnas"
Foto: Motorsport.com

Franču autosportists Loiks Duvāls, kurš "Formulā E" startējis vairākas sezonas, atzinis, ka viņam patiesībā nav iepatikušās šajā čempionātā izmantotās elektriskās mašīnas.

Duvāls čempionātā startēja tā pirmajās trīs sezonās, kad "Dragon Racing" komandas sastāvā brauca ar pirmās paaudzes "Gen1" sacīkšu formulām. Savā aptuveni divas desmitgades ilgajā autosportista karjerā viņš braucis dažādās kategorijās, tostarp kļuvis par "Formula Nippon" un "Super GT" čempionu, arī uzvarējis FIA WEC pasaules čempionātā un Lemānas 24 stundu sacīkstēs ar vadošās LMP1 klases prototipu.

"Man nepatīk "Formula E", jo tās mašīnas ir lēnas," atklāti atzinis Duvāls. "Bet gribu arī pateikt, ka trases, kurās viņi brauc, man patīk. Vairākus gadus man bija iespēja startēt šajā čempionātā un pašam pabūt pie stūres. Vai, būdams pilots, es spēju rast baudu no šīm mašīnām, to jaudas un saķeres? Nē. Ja kāds braucējs mūsdienās saka, ka "Formula E" ir labākā, tas ir tikai tāpēc, ka viņš startē šajā čempionātā un viņam par to tiek maksāts. Ar tām mašīnām nav interesanti braukt. Tās nav tādas kā Lemānas prototipi, DTM vai "Super GT" spēkrati."

Viņam īsti piekrist negrib trīskārtējais DTM čempions Renē Rasts, kurš arī savā karjerā izbaudījis dažādus autosporta paveidus, tostarp braucis Lemānā un pērn arī "Formulā E".

"Manuprāt, ar katru sacīkšu auto ir aizraujoši braukt," sacīja Rasts. "Arī "Formulu E" var traki izbaudīt, bet ar prototipiem, kam ir citāda jauda un piespiedējspēks, protams, ir pavisam citādi. Ja runājam par braukšanu, riepām un pieejamās enerģijas menedžēšanu, tad "Formulā E" ir lielāka loma stratēģijai. Kā braucējam, tev šeit ir ļoti liela ietekme uz to, kādā pozīcijā finišēsi. Man tas šķiet aizraujoši, jo daudzas lietas es izanalizēju līdz sīkumiem. Man tas patīk. "Formula E" mašīnas tiešām ir lēnas un nerada skaņu, bet tas nenozīmē, ka ar tām nebūtu aizraujoši braukt."

Nākamo "Formula E" sezonu, kas būs septītā pēc kārtas, šobrīd plānots uzsākt ar diviem posmiem 26. un 27. februārī Saūda Arābijas galvaspilsētas Rijādas ielu trasē, bet prevīcs kalendārs šobrīd vēl nav zināms saistībā ar daudzajiem ierobežojumiem "Covid-19" sakarā.

Izmantotie resursi:
Jioforme – everything lifestyle