Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Drifta sacīkstēs Daugavpilī startējuši vairāk nekā 100 dalībieki

Juris Grīns
Juris Grīns

Drifta sacīkstēs Daugavpilī startējuši vairāk nekā 100 dalībieki
Foto: Facebook.com/driftlatvia

Pagājušajā sestdienā, 10. jūlijā Daugavpils kartodromā “Blāzma” ar Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes "Sporta pārvalde" atbalstu norisinājās Latvijas drifta kausa posms. Sacensības izcēlās ar rekordlielu dalībnieku skaitu, jo Daugavpils drifta festivālā uz starta izgāja 101 dalībnieks no Latvijas un Igaunijas, aizvadot aizraujošas cīņas "Street" un "Semi Pro" klasēs.

Rosība Daugavpilī sākās jau piektdienā, kad sportisti teju visas dienas garumā aizvadīja treniņbraucienus. Abas dienas trasē bija ļoti liels karstums, kas gatavošanās sacensībām un sacensību norisi padarīja mazliet grūtāku, tomēr tas nebija šķērslis fantastiskām brīvdienām Daugavpilī.

Arī šogad Daugavpils drifta festivāls noteikti visiem paliks atmiņā kā fantastiskas sacensības, organizatori un braucēji izsaka lielu paldies Daugavpils pilsētai par tik siltu uzņemšanu, par iespēju piektdienas vakarā visus Daugavpils iedzīvotājus un viesus priecēt ar drifta automašīnu parādi, kura šoreiz notika ierobežotā skaitā “Covid-19” dēļ, bet tomēr iespēja izbraukt braucienu tika atrasta. Diemžēl balstoties uz valstī noteiktajiem ierobežojumiem, sacensības varēja apmeklēt tikai skatītāji ar “Covid-19” sertifikātiem, un daudziem nācās atteikt ieeju, bet organizators nodrošināja iespēju jau no kvalifikācijas braucieniem vērot tiešraidi internetā. “Daugavpils, mēs brauksim noteikti arī nākamgad, un tad iespēja apmeklēt sacensības būs visiem,” saka organizatori.

“Street” klasē uz starta stājās 75 piloti, kas uzskatāms par šīs klases jaunāko laiku rekordu. Jau pirms sacensību sākuma, balstoties uz reģistrējušos dalībnieku skaitu, organizatori bija nolēmuši, ka tiks aizvadīti “Top 64” tandēmu braucieni. “Street” klases kvalifikācijā labākos rezultātus uzrādīja Daniels Lācis (89 punkti), Igors Vozņakovskis (87 punkti) un Edgars Vasiļjevs (87 punkti).

Lai arī “Top 64” teorijā būtu bijis jāaizņem piecas stundas, organizatoru un tiesnešu komanda paveica izcilu darbu un “Street” klases finālbraucienus aizvadīja trīs stundās. Ar pārliecinošu un stabilu sniegumu visas dienas garumā, uzvaru izcīnīja Igors Vozņakovskis, kurš finālbraucienā cīnījās ar savu komandas biedru Danielu Lāci, abi sportisti bija arī labākie pēc kvalifikācijas braucieniem. Trešais paliks igauņu sportists Sīms Rops bet ceturtais palika Uģis Jurovs, kuram diemžēl pēc pirmās tandēmu cīņas piemeklēja tehniskas problēmas. Noteikti jāatzīmē, ka igauņu braucējam šis bija lielisks sniegums, jo viņš ir pirmais no igauņiem, kuram ir izdevies uzkāpt uz Latvijas drifta “Street” klases sacensību pjedestāla, tāpēc pašam braucējam šī bija ļoti nozīmīga uzvara.

Jaudīgajā “Semi Pro” ieskaitē uz starta izgāja 26 braucēji, kas šai klasei arī vērtējams kā ievērojams dalībnieku skaits. Kvalifikācijā uzvaru izcīnīja Edgars Kroģeris (90 punkti), kurš ir šīs sezonas viens no jaunajiem braucējiem tieši “Semi Pro” klasē, aiz sevis atstājot Jāni Brālīti (86 punkti) , kurs starp citu arī pagājušogad palika otrais kvalifikācija tieši Daugavpilī un igauni Mihaelu Reiljanu (85 punkti), kurš priekš sevis šo uzrādīja kā labāko rezultātu līdz šim brīdim braucot “Semi Pro” klasē. Bija patiess prieks redzēt ļoti labu sniegumu no visiem “Semi Pro” klases braucējiem, starp citu pirmais posms “Semi Pro” klasē un ar jaunu mašīnu bija arī braucējiem Reinim Ozoliņam un Kenetam Valteram, kuri arī demonstrēja ļoti labu un konkurētspējīgu sniegumu, kaut vai tikai iepazīstas ar savām sporta automašīnām, kuras tika pabeigtas tieši pirms sacensībām.

Uzvaru “Semi Pro” klasē izcīnīja Edgars Kroģeris, kurš bija arī kvalifikācijas uzvarētājs, aiz sevis atstājot Jāni Brālīti, kurš demonstrēja lielisku sniegumu arī visas dienas garumā, bet kā trešais Jānis Bērziņš, kurš arī ir debitants “Semi Pro” klasē 2021 gadā, bet ceturtais Mārtiņš Bērziņš, kurš visas dienas garumā demonstrēja vienus no agresīvākajiem braucieniem, bet diemžēl tehniskas dēļ ceturtā vieta.

Ar emocijām, smaidu un vēlmi noteikti atgriezties visi sportisti ir devušies mājās. Organizatori vēlreiz saka lielu paldies Daugavpils pilsētai, par to, ka šī pilsēta ir noteikti kļuvusi par drifta pilsētu, vietu, kur drifts atgriezīsies vēl un vēl.

Izmantotie resursi:
facebook.com