Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 3

Štolcermanis: "Man jau trīsarpus gados stūre bija rokās"

Juris Grīns
Juris Grīns

Štolcermanis: "Man jau trīsarpus gados stūre bija rokās"
Tomass Štolcermanis. Foto: Energy Corse

14 gadus vecais Tomass Štolcermanis šobrīd ir viens no Eiropas vadošajiem kartinga braucējiem, ko pierādījis un turpina pierādīt ar augstvērtīgiem rezultātiem. Piedāvājam nelielu interviju ar jauno un talantīgo sportistu.

Kad Tu sāki braukt kartingā?

T.Š: “Man jau trīsarpus gados stūre bija rokās, man patika! Jāsaka, ka mans tēvs savulaik bija kartingists un autobraucējs Mareks Štolcermanis, viņš ir īsts entuziasts. Man bija seši gadi, kad piedalījos savās pirmajās “Rotax Micro Max” sacīkstēs. Es daudz braucu Latvijā, kur mums ir paveicies ar vairākām kartinga trasēm. Astoņu gadu vecumā uzvarēju savā pirmajā nacionālajā čempionātā “Mini”. Izlēmu startēt “OK-Junior” tikai 2021. gadā un pieņēmu lēmumu šogad pāriet uz OK klasi. Vairāk sanāk ceļot un izvēlējos turpināt savu izglītību neklātienē.”

Ko domā par kartingā izmantoto aprīkojumu?

T.Š: “Man ļoti patīk šie augstas veiktspējas kartingi ar lielo potenciālu, tie ļauj saglabāt ātrumu visā trasē. Ir svarīgi izmantot visu dzinēja jaudu katrā ķēdes punktā. Tas nozīmē, ka ir jānosaka vislabākais uzstādījums gan šasijai, gan dzinējam. Lai to izdarītu, ir jāsniedz savam mehāniķim un komandai vislabākā informācija, jāprot iztulkot savas sajūtas un jājūtas labi.”

Kādas ir Tavas domas par sacensībām OK klasē?

T.Š: “Braucēju standarts ir ļoti augsts, tā ir nemitīga cīņa par augstākajām vietām. Jāpārvar stress un jāsaglabā vēss prāts, lai spētu atdot 100% katrā sacensību brīdī. Brīvajos treniņos ir svarīgi būt ātram, tas jānotur visas sacīkstes garumā. Ne visi braucēji tiek galā ar spiedienu vienlīdzīgi.”

Kā vērtē Kampilosā aizvadīto pasaules kartinga čempionātu?

T.Š: “Piektā vieta šādā pasākumā ir labs rezultāts, bet vienmēr var labāk. Sausā trasē biju ļoti ātrs, finālā nopelnīju vietu pirmajā rindā un cerēju cīnīties par uzvaru. Es revanšējos “Rotax” lielajā finālā Bahreinā, kurā dominēju no kvalifikācijas līdz finālam. Jau 2021. gada sezonā man ir bijusi iespēja uzvarēt IAME “Euro Series” turnīrā Itālijā savā pirmajā pieredzē “X30 Junior” klasē. Šosezon mērķēju uz pjedestālu Eiropas un pasaules kartinga čempionātos OK klasē.”

Ko vari pastāstīt par to, ka komandā strādā kopā ar savu tēvu?

T.Š: “Man jāatzīst, ka iet ļoti labi. Mans tēvs nozarē ir pazīstams kā izcils mehāniķis. Mums ir ļoti labas attiecības ,un viņam ir tā priekšrocība, ka viņš mani ļoti labi pazīst. Viņš zina, kad es īsti neesmu formā vai, kad pieļauju kļūdas. Viņš prot ātri analizēt situāciju, kas palīdz mums pieņemt pareizos lēmumus. Mēs dalāmies ar daudzām lietām. Protams, dažreiz viņš kļūst dusmīgs, bet galu galā es ar viņu progresēju un turpinu kļūt labāks. Ar “Energy Corse” komandu, manu komandas vadītāju Miku Panigadu un manu tēvu esam atraduši ideālu līdzsvaru.”

Izmantotie resursi:
Sākums - Latvijas Automobiļu Federācija

     [+] [-]

, 2022-05-10 19:25, pirms 2 mēnešiem
izcilajam Haraldam Šlēgelmilham, kurš ir pelnījis karjeru F1, arī, nu un kas par to?

  -1 [+] [-]

, 2022-05-10 21:23, pirms 2 mēnešiem
Ģimenei pieredze autosportā ir liela. Redzēs, cik veiksmīga izdosies jaunā talanta menedžements. Nellija jau eXos pieminēj par dažādiem testiem, ko brauca pildīt, domājot par attīstību. Patīkams jaunietis. Labi runā intervijās - gan šajā, gan Sporta studijā pirms kāda laika.

  -1 [+] [-]

, 2022-05-10 21:51, pirms 2 mēnešiem
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: Ģimenei pieredze autosportā ir liela. Redzēs, cik veiksmīga izdosies jaunā talanta menedžements. Nellija jau eXos pieminēj par dažādiem testiem, ko brauca pildīt, domājot par attīstību. Patīkams jaunietis. Labi runā intervijās - gan šajā, gan Sporta studijā pirms kāda laika.
dažreiz,tiešām normatīvajam gribās piekrist velreiz pārstasti rakstu

     [+] [-]

, 2022-05-10 22:39, pirms 2 mēnešiem
Pavizināsies ar kartingu un metīs mieru.

  +1 [+] [-]

, 2022-05-10 23:32, pirms 2 mēnešiem
Paldies par interviju! Daudz interesantāk nekā par krievu puišeli, kurš nejauši ne tā pacēlis roku.

Pozitīvi, ka čalim ir augsti mērķi, un tam ir arī segums. Jādod virsū!

  +1 [+] [-]

, 2022-05-11 08:46, pirms 2 mēnešiem
Tomass ir ļoti talantīgs un, kas būtiski, ļoti strādīgs un atbildīgs, profesionālis. Prieks par viņu un ģimeni, kura dzīvo autosportā!
Visi varam cerēt, ka Tomass būs tieši tas talants, kurš tiks virsotnē nevis ar mega sponsoriem, bet pateicoties savām prasmēm. Un tas, kā zināms, notiek ārkārtīgi reti. Lai izdodās!