Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 3

Latviešu pilots Nils Slakteris Beļģijā ar divām sacensībām atklās ātrumlaivu sezonu

Agris Suveizda

Latviešu pilots Nils Slakteris Beļģijā ar divām sacensībām atklās ātrumlaivu sezonu
Nils Slakteris. Publicitātes foto

Šajā nedēļas nogalē, no 9.līdz 12. maijam Latvijas ātrumlaivu pilots Nils Slakteris atklāj šī gada sacensību sezonu ar divām vērienīgām sacensībām Monsā, Belģijā, informē sportists.

26 Pasaules ātrākie F4 piloti no visas pasaules sapulcēsies uz sezonas pirmajām sacensībām. Starp titulētajiem pilotiem no Francijas, Zviedrijas, Somijas, Norvēgijas un Apvienotajiem Arābu Emirātiem sacensībās startēs arī mūsu Latvijas ātrākais F4 pilots - Nils Slakteris ar "Riga Powerboat team".

Pēc trīs kvalifikācijas braucieniem tiks noskaidroti piloti, kuriem tiks dota iespēja sacensties pasaules čempionātā, jo pie starta līnijas tiks pielaisti tikai 18 ātrākie piloti. Sacensības būs īpaši spraigas, jo ikviena, kurš ir mērojis tālo ceļu līdz Beļģijai, mērķis ir viens - aizstāvēt savas komandas un valsts godu Formulā 4.

Uzreiz pēc Pasaules čempionāta F4 Monsā, Beļģijā notiks prestižais 12h izturības brauciens jeb Endurance. Latvijas vārdu tajā aizstāvēs "Riga Powerboat team". Šajās sacensībās, kuras notiks no 11. līdz 12.maijam, Lonberg ražotajā F4 ātrumlaivā sēdīsies divi profesionāli sportisti - latvietis, F4 pilots Nils Slakteris un igaunis Stefans Arands, kurš šogad debitēja prestižajā F1 klasē. Šādā komandas sastāvā, finišējot labās pozīcijās, saņemot titulētas godalgas kā arī stāvot uz goda pjedestāla, komanda startē jau trešo gadu.

Šīs izturības sacensības ir augstākā tehnikas, pilotu meistarības un tehniķu profesionalitātes pārbaude, jo paredz, ka divas dienas piloti sacenšas 6h no vietas, veicot pilotu nomaiņu ik pēc 2h kā arī degvielas uzpildi uz ūdens. Līdz šim "Riga Powerboat team" ir bijusi vienīgā Latvijas komanda, kas trīs gadu laikā ir startējusi šajās sacensībās. Arī šogad "Riga Powerboat team" neslēpj, ka ir ieradusies, lai kāptu uz goda pjedestāla.