Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 3

Strēle cīnās par uzvaru un sasniedz otro vietu "Rotax Euro Trophy" posmā Francijā

Juris Grīns
Juris Grīns

Strēle cīnās par uzvaru un sasniedz otro vietu "Rotax Euro Trophy" posmā Francijā
Toms Strēle. Foto: Hajósi Hajóka Miklós

Francijā, "Circuit du Val d’Argenton" trasē norisinājies "Rotax Euro Trophy" kartinga sacensību otrais posms. Latviju šajās sacensībās pārstāvēja viens braucējs - Toms Strēle, kas sacentās ar Eiropas spēcīgākajiem braucējiem "Mini" klasē.

Šī trase bija jaunums lielākajai daļai braucēju, jo sākotnēji sacensības bija plānots rīkot Itālijā, Adrijas trasē, kas nesen tika slēgta uz nenoteiktu laiku. Lielākā daļa Toma konkurentu bija ieradušies jau iepriekšējā nedēļā, lai iepazītos ar trasi un uzsāktu treniņus. Tomam diemžēl šāda iespēja nebija, jo iepriekšējā nedēļā notika Latvijas čempionāta pirmais posms Kandavā, kurā Toms piedalījās un izcīnīja iespēju kāpt uz augstākā pjedestāla pakāpiena. Tomam bija tikai divas dienas, lai iemācītos jauno trasi un noregulētu kartingu.

Kvalifikācijā izdevās uzrādīt trešo ātrāko laiku. Bija skaidrs, ka cīņa Francijā būs smaga, jo visi 18 braucēji uzstādīja savus ātrākos apļus nepilnas sekundes amplitūdā. Pirmajos divos hītos, pēc veiksmīga starta, Tomam izdevās finišēt otrajā pozīcijā. Trešais hīts diemžēl nebija tik veiksmīgs, Strēle finišēja piektais. Kopvērtējumā – trešā starta pozīcija fināla braucienā.

Pirmajā finālā Tomam atkal izdevās pakāpties līdz otrajai pozīcijai un otrajā fināla braucienā to saglabāt. Brauciena laikā izdevās dažas reizes apdzīt līderi, Nīderlandes braucēju Boazu Maksimovu, bet neizdevās līdera pozīciju saglabāt. Lai vai kā, Strēle kārtējo reizi parādīja, ka arī Latvijā atrodami ātri braucēji, kas gatavi cīnīties par uzvarām Eiropas sacencībās.

Informāciju sagatavoja:
Evija Strēle