Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 3

Aurēlijs Skromovs Jelgavā kļūst par "Openkart" čempionāta 57. uzvarētāju

Juris Grīns
Juris Grīns

Aurēlijs Skromovs Jelgavā kļūst par "Openkart" čempionāta 57. uzvarētāju
Foto: openkart.lv

Sporta kompleksā "Rullītis" Jelgavā Aurēlijs Skromovs ("Pirmie") kļuvis par "Openkart" čempionāta 57. uzvarētāju un otro Lietuvas braucēju, kam tas izdevies pēc Dariusa Šveikauskas uzvaras pirms septiņiem gadiem savā ierastajā "Plytine" trasē Viļņā.

Otrā vieta Aurēlija komandas biedram Rūdolfam Šmitam, bet trešais Kaspars Ritums (Movers.lv), kurš bija tika tuvu savai pirmajai uzvarai, vadībā esot 8 no 18 apļiem. A finālbrauciena laikā 18 apļos vadībā pabija četri braucēji un līdera maiņa notika piecas reizes. Pirmo reizi kopš 2021. gada novembra uz pjedestāla neuzkāpa Andrejs Laipnieks (Movers.lv), kurš finišēja ceturtais, bet kvalifikācijas uzvarētājs un pirmo trīs apļu līderis Didzis Grāvītis (4X4) finišēja piektais, aiz sevis atstājot Dāvi Zalmanu (Movers.lv).

Komandām pirmo reizi šosezon "Movers.lv" neizcīnīja uzvaru, lai gan fināla laikā ilgāko laiku atkal bija pārliecinošā uzvaras situācijā, esot 1-2-4 vietās. Tomēr saspringtie notikumi tik blīvā sacīktē pēdējos apļos pirmajās divās vietās izvirzīja "Pirmie" braucējus Aurēliju un Rūdolfu, kuriem pirmā uzvara šosezon, pārtraucot mūveru sešu uzvaru sēriju. Pēc pilnīga fiasko Kandavā atpakaļ uz pjedestāla "4X4" ar Didzi, Ruslanu Dzeni un Aleksandru Špatcu sastāvā.

Izaicinājuma kausā pirmās trīs vietas pirmajām trim vietām kopvērtējumā, turklāt visi trīs iebrauca finālā, "Atkal Uzvara" braucējiem - ieskaites līderis Kristofers Caune pirmais (sacīkstē 7. vieta), Ričards Alekss Švaglis otrais (9.vieta) un Viljams Plešs trešais (12. vieta). Debitanti šoreiz nebija ne tuvu finālam kā Kandavā - uzvara Špatcam (22. vieta), otrais ar savu labāko sniegumu Openkart Māris Masteiko, kuram pirmais pjedestāls debitantu ieskaitē un 24. vieta posmā. Trešā vieta Viesturam Zemītim, kurš finišēja 0,3 sekundes aiz Māra un 25. vietā posmā.

Smago ieskaitē pirmā uzvara Laurim Lapiņam, otrais Nils Kūla ar savu otro pjedestālu, bet trešais, pēc ilgāka laika atgriežoties Openkart - Mareks Astašovs. Dāmu ieskaitē tikai Elizabete Šulce piedalījās un attiecīgi jau milzīgs pārsvars ieskaitē, turklāt Elizabete ir izvirzījusies debitantu ieskaites vadībā.

Par sacīksti kopumā. Pirmais - laikapstākļi. Smejies vai raudi, bet pat 1. jūnijā Openkart posmā bija novembrim, nu varbūt oktobra beigām, atbilstoši laikaptākļi, labi ja +10 grādi, spēcīgs auksts ziemeļu vējš. Šogad tikai Kandavas posms bija lutinājis ar siltu un saulainu laiku. Otrs - daudz svarīgāk, tehnika bija sagatavota fenomenāli, te milzīgs paldies Marekam, Arvim un Ilgvaram, fināls distances ziņā bija garākais vēsturē un finišā visi 13 iebrauca zem 10 sekundēm, apļu laiku atšķirība bija apmēram 0,4 sekundes.

Pirmajā kvalifikācijā spīdēja Grāvītis un viņa uzrādītais laiks 54,139 izrādījās ātrākais visā posmā, turpat aiz viņa komandas biedrs Ruslans tikai 0,027 sekunžu attālumā, otrajā kvalifikācijā pirmie trīs 0,05 sekunžu attālumā visi trīs mūveri. Kvalifikācija tika skaitīta pēc punktiem un otro pole position karjerā izcīnīja Grāvītis, aiz viņa Laipnieks un Zalmans.

Rezultāti: openkart.lv
- amatieru kartinga sacensības

Izmantotie resursi:
openkart.lv
- amatieru kartinga sacensības