Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:3031, Did:0, useCase: 3

Daugaviņš kļuvis par pasaules čempionātu papildlaiku karali

Emils Ozerinskis

Daugaviņš kļuvis par pasaules čempionātu papildlaiku karali
Kaspars Daugaviņš 2015. gadā Prāgā. Foto: IIHF

Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) savā mājaslapā publicējusi interesantu rakstu, paziņojot, ka par visu laiku visbiežāk papildlaikā vārtus guvušo hokejistu kļuvis Latvijas izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš.

Šī čempionāta ievadā Kaspars Daugaviņš guvis uzvaras nesošos pagarinājuma vārtus abās līdzšinējās spēlēs gan pret Poliju, gan pret Franciju. Ar šādu veikumu Latvijas izlases kapteinis dubultojis savu overtaimu vārtu skaiti, tādējādi kļūstot par visvairāk papildlaikos vārtus guvušo hokejistu pasaules čempionātos.

Vēl interesantāku šo faktu padara tas, ka visus četrus savus papildlaika vārtus Daugaviņš ir guvis čempionātos, kas notiek Čehijā. 2015. gada pasaules čempionātā Prāgā uzbrucējs izcēlās ar diviem papildlaika vārtiem, bet tagad Ostravā izdevies veikt uzvaru nesošos metienus vēl divos mačos.

Ir vēl tikai trīs citi spēlētāji, kuri pasaules čempionātos spējuši gūt divus pagarinājuma vārtus - Dānijas izlases spēlētājs Pēters Regins, soms Sakari Maninens un cits latviešu hokejists Rūdolfs Balcers. Kopumā Latvijas izlasei ir astoņi pagarinājuma vārti, pusi no tiem realizējot Daugaviņam.

2015. gada 6. maijs Prāga: Latvija - Šveice 2:1 pag.
Lielisku spēli pret Šveici vārtos aizvadīja Edgars Masaļskis, kurš atvairīja 35 no 36 pretinieku izdarītajiem metieniem. Pagarinājumā divatā pretī šveiciešu vārtiem devās Daugaviņš un Lauris Dārziņš. Veikla abu hokejistu izspēle noveda līdz kapteiņa metienam pilnīgi tukšos vārtos, ļaujot pagarinājuma otrajā minūtē un 19 sekundē gūt uzvaru ar 2:1.

2015. gada 9. maijs Prāgā: Latvija - Austrija 2:1 pag.
Tikai trīs dienas vēlāk Daugaviņš un Dārziņš noorganizēja vēl vienu pagarinājuma uzvaru, šoreiz pret Austriju. Ieslidojot uzbrukuma zonā, Dārziņš uzmeklēja savu kolēģi un nogādāja ripu uz Daugaviņa nūjas. Kapteinis ieraudzīja brīvu vietu tuvājā stūrī un ar plaukstas metienu pagarinājuma 33 sekundē atkal panāca uzvaru ar 2:1.

2024. gada 11. maijs Ostravā: Latvija - Polija 5:4 pag.
Trakā spēlē četri rikošeti ļāva pēc 22 gadu pārtraukuma pirmo spēli pasaules čempionātos aizvadošajiem poļiem aizvest spēli līdz pagarinājumam. Šoreiz ar Lauri Dārziņu komandas trenera lomā vēl aizvien kapteiņa funkcijas pildošajam Daugaviņam bija jārod jauns atslēgas piespēles autors. Par to kļuva Rodrigo Ābols, pēc kura piespēles kapteinis atnesa Latvijas izlasei otro punktu šī gada čempionātā.

2024. gada 12. maijs Ostravā: Latvija - Francija 3:2 pag.
Ja pirmie trīs pagarinājuma vārti Daugaviņam nāca pēc kolēģu filigrānām piespēlēm, tad pagarinājuma uzvaru pār Francijas izlasi kapteinis izcīnīja individuāliem spēkiem. Neatliekot spēles laikam vairs nekam citam, Daugaviņš nolēma neatlikt uzvarētāju noskaidrošanu uz pēcspēles metieniem. Kapteinis pārtvēra francūžu piespēli viņu aizsardzības zonā, veikli devās pretī vārtiem, izdarīja māņkustību, pacēla kāju un raidīja ripu tieši zem vārtu pārliktņa, pēdējā sekundē pirms spēles laika beigām izraujot uzvaru ar 3:2.

Izmantotie resursi:
https://www.iihf.com/en/events/2024...

  -1 [+] [-]

, 2024-05-13 18:35, pirms 2 nedēļām
Daugava būs PČ rezultatīvāko spēlētājus top 3.
P.s. atgādināšu, ka esmu sertificēts hokeja un hokejaloģijas 1. šķiras eksperts.

  +1 [+] [-]

, 2024-05-13 19:20, pirms 2 nedēļām
2015.gada 6.maijā spēlēja ar Austriju vai Šveici?

     [+] [-]

, 2024-05-13 19:29, pirms 2 nedēļām
NorchaN rakstīja: 2015.gada 6.maijā spēlēja ar Austriju vai Šveici?
Starp tiem nav gandrīz nekādas atšķirības. Ainava un klimats Austrijā un Šveicē ir gandrīz vienādi. Un lielākā daļa spēlētāju šajās komandās runāja vācu valodā.

     [+] [-]

, 2024-05-13 20:18, pirms 2 nedēļām
Hokejalogs rakstīja: Daugava būs PČ rezultatīvāko spēlētājus top 3.
P.s. atgādināšu, ka esmu sertificēts hokeja un hokejaloģijas 1. šķiras eksperts.
Tikai 1.ās?
Tas jau principā ir kā ome ar dārza šļūteni vienā rokā un ar ķiploku bunti otrā cīņā pret kolorado vabolēm... Sporta centrā uz 1. škiru pat virsū neviens neskatās... EJ ATTĪSTIES!!!

  -2 [+] [-]

, 2024-05-13 20:18, pirms 2 nedēļām
Ja vēl pieskaita to bronzas piespēli...

     [+] [-]

, 2024-05-13 22:51, pirms 2 nedēļām
Šī ir amerikāņu tipa pilnīgi bezjēdzīga statistika.

     [+] [-]

, 2024-05-13 23:39, pirms 2 nedēļām
Flashlight user rakstīja: Šī ir amerikāņu tipa pilnīgi bezjēdzīga statistika.
Būtu labāk priecājies, spirtotāj