Roberts Bukarts: "Jutos apmēram kā pēc vasaras pauzes"
Latvijas hokeja izlase turpina gatavošanos pasaules čempionātam, kas Helsinkos un Tamperē sāksies 13. maijā. Aiz muguras pirmās pārbaudes spēles, izbraukumā pret Franciju uzvaras dalot uz pusēm. Pēc turpat trīs mēnešu dīkstāves spēļu režīmā atgriezās uzbrucējs Roberts Bukarts, kurš sarunā ar Sportacentrs.com bija atklāts par savu sniegumu.
Nedēļas nogalē Latvijas izlase aizvadīja pirmās divas no šajā pavasarī paredzētajām sešām pārbaudes spēlēm, no Francijas pilsētas Epinālas mājup vedot 1:2 un 3:2. Abos mačos valstsvienības pirmajā virknējumā līdzās Rihardam Marenim un Denisam Smirnovam spēlēja Roberts Bukarts, kurš ar astoņiem metieniem bija ražīgākais komandā, taču palika bez punktiem.
31 gadu vecajam uzbrucējam tās bija pirmās spēles kopš janvāra beigām, kad viņš Čehijas Ekstralīgā salauza pirkstu, savainojuma dēļ izlaižot Pekinas olimpiskās spēles un Vītkovices "Ridera" cīņas playoff.
"Jutos apmēram kā pēc vasaras pauzes. Varbūt pat vēl trakāk, jo vasarā vismaz paskrien sprintus, ieliec fizisko bāzi un tikai tad spēlē. Čehijā sezona beidzās ātrāk nekā biju gatavs spēlēt. Kamēr sakārtoju mantas un visu pārējo, desmit dienas neslidoju. Tagad kopā ar izlasi divas nedēļas treniņos, un bija jāuzspēlē. Esmu ļoti priecīgs, ka bija iespēja atgriezties laukumā, bet – varēju novērtēt to, cik ļoti šādas pauzes ietekmē sniegumu," atzina vecākais no brāļiem Bukartiem.
"Diezgan grūti. Tāda sajūta, ka nebija taiminga – kur jāmet, tur atdodu, kur jāatdod, tur metu. Arī fiziski vēl nejutos gatavs. Taču – jāvāc minūtes, lai būtu gatavs. Vari trenēties, kā gribi, bet spēļu formu iespējams uzņemt tikai spēlēs. Kad visu dari maksimālā ātrumā, kad jāpieņem zibenīgi lēmumi, tad galva atgriežas. Pašlaik nedaudz vēl ir rūsa," pauda Bukarts, kuram aiz muguras jau sešas sezonas Čehijā.
Vītkovices "Ridera" rindās Bukarts šosezon 32 spēlēs iekrāja 26 punktus, bet pēdējo spēli aizvadīja 28. janvārī. Sākotnējā diagnoze liecināja, ka piecas līdz sešas nedēļas būs jānēsā ģipsis, kam sekos vismaz divu nedēļu rehabilitācija. Tātad – divi mēneši bez hokeja. Kad uzbrucējs tuvojās tam, lai atgrieztos laukumā, "Ridera" piedzīvoja izšķirošo zaudējumu ceturtdaļfināla sērijā.
Par atgriešanos uz ledus Bukarts prātojis jau astotdaļfināla sērijas laikā, taču iztraucējis vīruss, kas uz nedēļu izsitis no ierindas. "Kad atveseļojos un atkal sāku domāt par spēlēšanu ceturtdaļfinālā, sērijā rezultāts jau bija 0-3. Treneris negribēja riskēt ar manu veselību, jo tāpat biju gatavs uz ne vairāk kā 60%. Tur arī sērija beidzās." Vītkovice piedzīvoja zaudējumu pret pērno čempioni Tršinecu, kas finālu sasniegusi arī šajā sezonā.
Iespēja sezonu pabeigt uz pozitīvas nots dota Latvijas izlasē. Kopš 2015. gada Bukarts nav izlaidis nevienu pasaules čempionātu, bet kopumā viņa kontā ir astoņi turnīri, 52 spēles un 20 (10+10) punkti. No Harija Vītoliņa rīcībā esošajiem uzbrucējiem bagātīgāka pieredze ir tikai trim – Andrim Džeriņam ar desmit čempionātiem, Mikam Indrašim un Ronaldam Ķēniņam ar deviņiem.
Tikmēr karjeru izlasē noslēguši Lauris Dārziņš, Kaspars Daugaviņš, Gints Meija un Mārtiņš Karsums. Pirmie trīs spēlējuši desmit pasaules čempionātos, bet Karsums bijis klāt piecos.
"Jau sen no manis to prasa – gadus piecus," atbildot uz jautājumu, vai viņam kā vienam no komandas veterāniem tagad jābūt piemēra rādītājam, teica Bukarts. 2018. gada pasaules čempionātā, kad komandā nebija nedz Daugaviņa, nedz Dārziņa, tieši Bukarts bija komandas kapteinis, Latvijas izlasei tiekot ceturtdaļfinālā.
Tāpat viņš nevēlējās pēc Pekinas olimpiskajām spēlēm notikušo nosaukt par paaudžu maiņu, norādot, ka tā patiesībā notiek visu laiku – neatkarīgi no tā, kurš konkrētajā gadā tiek vai netiek traumu, ģimenes vai citu iemeslu dēļ. "Visu laiku notiek izmaiņas – kāds atnāk, kāds aiziet. Pērn vēl bija Miķelis [Rēdlihs], pirms tam Guņa [Guntis Galviņš]. Rotācija notiek."
"Ir tikai normāli, ja klāt nāk jaunie. Tikai – viņiem nav jāpasniedz dāvanas. Viņiem jāizcīna sava vieta izlasē. Varam patīt filmu atpakaļ – pirms 11 gadiem, kad es nācu iekšā izlasē, zināju, ka ir viena vai divas vietas ceturtajā maiņā. Viss. Pirmās trīs maiņas jau vairākus gadus bija iespēlētas, un treneri viņus neraustīja," atcerējās Bukarts. Pēc viņa domām, situācija mainījusies. "Jābrauc labākajiem, nevis jāskatās pasē, cik kuram gadu. Ja jaunais var izkonkurēt, tad vecajam jāpaceļ cepure un godīgi jāpalaiž jaunā maiņa savā vietā."
Pirmdien Latvijas izlase pirmo reizi slidoja divās grupās. Bukarts trenējās vienā maiņā ar Andri Džeriņu un Renāru Krastenbergu – diviem hokejistiem, kuriem sagatavošanās cikla sākumu iespaidojuši savainojumi. Tagad viņi ir gatavi treniņiem pilnā apjomā.
Sestdien un svētdien valstsvienībai paredzētas nākamās pārbaudes spēles, viesos spēkojoties pret Šveici. Pasaules čempionāts tiks sākts 13. maijā ar maču pret Amerikas Savienotajām Valstīm. Vēl mūsu apakšgrupā spēlēs Somija, Zviedrija, Čehija, Norvēģija, Lielbritānija un Austrija.
-1 [+] [-]
2. maiņa Krastenbergs - Džeriņš - Ro.Bukarts
???
+1 [+] [-]
1. maiņa Ķēniņš - Ābols - Balcers
2. maiņa Krastenbergs - Džeriņš - Ro.Bukarts
???
Indulis ?
+1 [+] [-]
Ja nu viss saliekas izlasei par labu, tad varbūt tur centra pozīcijā varētu piebraukt Bļugers.
4. maiņā Dzierkals - Batņa - Marenis.
Rezervē līdzi Ri. Bukarts, Andersons.
+1 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
Un uz rezervistiem liktu, ka drīzāk Andersona (vai Riha ja laicīgi nebūs vesels, varbūt pat abu vietā) brauks Kulda vai Veinbergs
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
1.Balcers
2.Ābols
3.Krastenbergs
4.Ķēniņš
5.Indrašis
6.Bukarts Ro.
7.Bukarts Ri.
8.Džeriņš
9.Dzierkals
10.Jeļisejevs
11.Batņa
12.Marenis
13.Smirnovs
Reāli jau laikam tikai par pēdējo uzbrucēju vietu cīnas Kulda,Andersons,Veinbergs,Zabusovs un varbūt vēl kāds..
[+] [-]