Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2976, Did:0, useCase: 3

Veinbergs: "Debitēt pasaules čempionātā man bija ļoti svarīgi"

Rolands Eliņš

Veinbergs: "Debitēt pasaules čempionātā man bija ļoti svarīgi"
Klāvs Veinbergs. Foto: Romāns Kokšārovs/F64

LETA. Latvijas izlases uzbrucējs Klāvs Veinbergs, debitējot pasaules čempionātā, juta, ka spēj spēlēt tikpat ātri, kā rit mačs, pēc treniņa sarunā ar žurnālistiem atzina pats hokejists.

Mačā pret Austriju savu debiju pasaules čempionātā piedzīvoja arī 19 gadus vecais Veinbergs, kurš pats to raksturo, kā nozīmīgu sasniegumu.

"Viennozīmīgi tas ir patīkams panākums," stāstīja uzbrucējs. "Pirmā nomaiņa varbūt nebija tā veiksmīgākā, bet uzskatu, ka man tā bija ļoti laba pieredze. Debitēt pasaules čempionātā man ir ļoti svarīgi."

Veinbergs, lai gan uz ledus bija tikai divas minūtes un desmit sekundes, paspēja tikt pie divu minūšu noraidījuma, ko pats uzbrucējs smejoties nosauca par citādāka veida iespēju izcelties. "Vismaz tā atzīmējos laukumā," viņš piebilda.

"Pirms pirmās maiņas maksimāli centos nomierināties un koncentrēties, bet, izejot laukumā, sapratu, ka esmu uz diezgan lielas skatuves," savu pirmo izgājienu uz ledus atminējās Veinbergs. "Gaidīju, ka būs ātrums, un jutu, ka varu spēlēt tādā ātrumā. Jā, pirmā nomaiņa nebija veiksmīga, tāpēc bija grūtāk ieiet spēlē, bet savā pēdējā nomaiņā, kad uzvarēju iemetienu, tad jau biju nosvērtāks un gatavs spēlēt. Saprotu, cik nozīmīgs bija šis mačs komandai, tāpēc treneru lēmums bija atstāt mani uz soliņa."

Spēli klātienē apmeklēja vairāk nekā astoņi tūkstoši skatītāju, un pēc mača arī Latvijas izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš uzsvēra, ka panākumu izcīnīt palīdzējis atbalsts tribīnēs.

"Varu teikt, ka biju labākajās vietās, lai vērotu šo spēli. Bija ļoti patīkami just līdzi savai komandai un galu galā arī uzvarēt, kas ir pats svarīgākais," atklāja Veinbergs. "Sajūtas ir tiešām neaprakstāmas, bija patīkami vakar atrasties arēnā. Pēc uzvaras ovācijas no tribīnēm bija vislabākās."

Pavadot ilgāku laiku uz soliņa, spēlētājiem tāpat vienmēr ir jābūt gataviem, ka jebkurā brīdī treneris var likt doties laukumā. Veinbergs minēja, ka arī viņam ir savi paņēmieni, kā vienmēr būt gatavam doties palīgā komandai.

"Pirmkārt, visu laiku sekoju līdzi, neatslēdzos no spēles," stāstīja uzbrucējs. "Un reklāmas pauzēs izeju uz ledus vienkārši paslidot, lai kājas nebūtu pilnīgi stīvas."

Sestdien Latvijas izlasei bija brīvdiena, taču treniņu uz ledus kopā ar Veinbergu aizvadīja Arvils Bergmanis un Gustavs Dāvis Grigals, kuri vakar nebija pieteikti spēlei.

"Nedomāju, ka kāds jaunais gribētu atpūsties šobrīd," norādīja hokejists. "Domāju, ka visu laiku ir jāuztur sevi formā. Tomēr tie spēlētāji, kuri spēlē, uztur sevi formā tādā veidā, bet tiem, kuri ir rezervē, jāuztur sevi formā ar treniņu palīdzību."

Noderīgas saites:

Jaunumi
Spēļu kelendārs un rezultāti
Turnīra tabulas
Izspēles kārtība
KSENUKAI prognožu spēle