Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2976, Did:0, useCase: 3

R. Ābols: "Laikam paši sev uzlikām pārāk lielu spiedienu"

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

R. Ābols: "Laikam paši sev uzlikām pārāk lielu spiedienu"
Rodrigo Ābols. Foto: Romāns Kokšarovs/F64

Šovakar pirmo uzvaru pasaules čempionātā izcīnīja Latvijas hokejisti, saspringtā mačā noturot minimālu pārsvaru pret Norvēģijas valstsvienību – 3:2. Pirmos vārtus guva komandas kapteinis Rodrigo Ābols, kurš pēc panākuma sarunā ar Latvijas medijiem pauda pārliecību, ka spēlēts sarežģītāk nekā situācija prasījusi.

"Ātri apdomājot – laikam kaut kur uzlikām paši sev pārāk lielu spiedienu. Spēle, kurā jāņem trīs punkti, obligāti jāuzvar…" pēc mača pauda Rodrigo Ābols. "Spēlējām daudz sarežģītāk, nekā situācija prasīja, to var teikt par 70-80%. Jāiemācās spēlēt konsekventi, neatkarīgi no tā, kas nāk pretī. Pasaules čempionātā visi pretinieki māk spēlēt. Otrais ielaistais gols to parādīja – četratā aizbraucām aiz vārtiem, un ripa uzreiz nonāca mūsu vārtos."

Ābols guva Latvijas izlases pirmos vārtus un izvirzīja komandu vadībā ar 1:0, bet pirmās trešdaļas turpinājumā sāncenši panāca izlīdzinājumu, izmantojot Latvijas kļūdu nomaiņā. Sniegums bija tālu no apmierinoša, un pārtraukumā ģērbtuvē risinājušās skaļas sarunas, apliecināja kapteinis.

"Bija pāris skarbāki vārdi gan no treneriem, gan no spēlētajiem, bet – tādas situācijas sapurina un saliedē. Kā teicu, elites divīzijā viena maza kļūda, neatkarīgi no tā, kas ir pretiniekos, un ripa būs tavos vārtos. Tā vietā, lai mēs spēlētu taktiski pareizi, mierīgi un sāktu ar laukuma vidus aizsargāšanu, mēs mēģinājām apmānīt spēli," teica Ābols. Ja pirmajos ielaistajos vārtos bija kļūda nomainoties, tad otrajā situācijā pozicionāli netika sadalīti spēlētāji. "Tajā brīdī ripa nonāca mūsu vārtos, 3:2, un lieks stress līdz beigām."

"Nezinu, cik mums ir vidējais vecums, bet es teiktu, ka esam gados jauna komanda. Šādās spēlēs mēs mācāmies uzvarēt spēles. Mazliet nervozāk nekā gribētos, bet – mācīsimies," par noturēto pārsvaru mača izskaņā teica Ābols.

Latvijas izlase uzvarēja cīņu nevienādos sastāvos, gūstot vārtus vairākumā un neielaižot mazākumā. "Katru spēli mūs sagatavo ar plānu, ko pretinieki dara, un šodien mēs to tīri labi izpildījām," par mazākumu teica Ābols. "Zinājām, ka viņi mēģina izspēlēt caur vienu no brāļiem Ūlimbiem uz augšu, tāpēc uzbrucējam bija jāiziet ātrāk, lai to visu noņemtu. Man liekas, ka bija diezgan labi. Un labi, ka disciplīnas ziņā bez ripas un ar noraidījumiem bija diezgan labi un nebija daudz mazākumu."

Savukārt ar parādīto sniegumu vairākumā Ābols nebija līdz galam apmierināts, atzīstot, ka pietrūkst miera. "Man liekas, ka tāpat var ripu kustināt ātrāk un bīstamāk. Man bija pāris situācijas, kur… Kā saku, lieks stress bija uzdzīts, ka jāņem punkti. Ripu žvangājām, mētājām cits citam kā karstu kartupeli. Bija mirkļi, kad bija diezgan labi, bija mirkļi, kad bija diezgan slikti."

Noderīgas saites:

Jaunumi
Spēļu kelendārs un rezultāti
Turnīra tabulas
Izspēles kārtība
KSENUKAI prognožu spēle

  -2 [+] [-]

, 2022-05-16 20:06, pirms 3 mēnešiem
kad pārāk liels spiediens, vajag iet atliet.

     [+] [-]

, 2022-05-16 20:49, pirms 3 mēnešiem
Ko var d*rst vienvārdsakot.
Kādu spiedienu, kāds slikts sākums.
Sākums un pēdējā trešdaļa parāda gatavību spēlei un spēku samērus. 2. trešdaļa noraidījumu iespaidā mūsu zīmē. Bet pat 2. pusē jau mūs vazāja pa zonu.
LV var priecāties, ka izdevās izcīnīt punktu un, ka tiesneši pārmaiņas pēc bija mūsu pusē.

  +2 [+] [-]

, 2022-05-16 21:27, pirms 3 mēnešiem
Raitcha rakstīja: Ko var d*rst vienvārdsakot.
Kādu spiedienu, kāds slikts sākums.
Sākums un pēdējā trešdaļa parāda gatavību spēlei un spēku samērus. 2. trešdaļa noraidījumu iespaidā mūsu zīmē. Bet pat 2. pusē jau mūs vazāja pa zonu.
LV var priecāties, ka izdevās izcīnīt punktu un, ka tiesneši pārmaiņas pēc bija mūsu pusē.
kurā brīdī tiesneši mums pietiesāja par labu? 5+20 noraidījums bija pēc noteikumiem

     [+] [-]

, 2022-05-17 07:43, pirms 3 mēnešiem
NorchaN rakstīja: kurā brīdī tiesneši mums pietiesāja par labu? 5+20 noraidījums bija pēc noteikumiem
Tas 5+20 bija "Mīksts", ja mums tādu iedotu, tad televizors lidotu.

     [+] [-]

, 2022-05-17 08:41, pirms 3 mēnešiem
Pārāk maigi, izsakoties. Trešajā trešdaļā ļāvām darīt kā grib. Pārsvarā aizsargājamies,par uzbrukumu uzbrukumu aizmirstam. Spēlēja kā elites iesācēji. Tāds hokejs man nepatīk. Izpildījums ļoti zems.

     [+] [-]

, 2022-05-17 09:51, pirms 3 mēnešiem
TommyG rakstīja: Tas 5+20 bija "Mīksts", ja mums tādu iedotu, tad televizors lidotu.
Nelidotu, jo pārkāpums ļoti rupjš - tāds pat ja basketbolā iegrūž mugurā tajā brīdī kad ej augšā uz metienu, sagrupēties praktiski neiespējami. Drīzāk diskutabls bija pārkāpums pirms tam, par kuru iedeva divīti - tā turēšana tāda maiga bija, bet nu no otras puses mačā pret FIN Dzierkalam līdzīgu iedeva