Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2943, Did:0, useCase: 0

Maija vidū lems par hokeja pasaules čempionāta skatītājiem un fanu zonu

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Maija vidū lems par hokeja pasaules čempionāta skatītājiem un fanu zonu
Latvijas hokeja fani. Foto: Reuters/Scanpix

Lai pārrunātu aktuālos jautājumus saistībā ar 2021. gada hokeja pasaules čempionāta norisi Latvijā, šodien uz kārtējo darba grupas sēdi Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadībā pulcējās Rīcības komiteja čempionāta uzraudzībai, vēsta Izglītības un zinātnes ministrija.

Rīcības komitejas sēdes laikā tika sniegta informācija, ka čempionāta Covid-19 drošības protokols ir saskaņots ar visām iesaistītajām pusēm, tajā skaitā Veselības ministriju un Slimību profilakses un kontroles centru. Sportisti un apkalpojošais personāls čempionāta laikā dzīvos viesnīcā, katram spēlētājam būs nodrošināts atsevišķs numuriņš. Sportistu ierašanās, uzturēšanās un pārvietošanās Latvijā notiks, stingri ievērojot izstrādāto drošības protokolu, veicot regulāru testēšanu un izmantojot aplikāciju “Apturi Covid”.

Čempionāts šobrīd plānots bez skatītāju klātbūtnes, bet notiek diskusijas par iespējām spēles vērot ierobežotam skaitam skatītāju. Lēmumu plānots pieņemt maija vidū, izvērtējot epidemioloģisko situāciju, Latvijas Hokeja federācijas izstrādāto Covid-19 drošības protokolu un uzklausot Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra speciālistu viedokli. Tāpat maija vidū tiks pieņemts gala lēmums par iespēju ierīkot drošu fanu zonas ārpus arēnas, organizējot mērķēti kontrolētus drošības pasākumus un tādējādi izvairoties no nekontrolētas cilvēku pulcēšanās hokeja čempionāta laikā.

Pasaules hokeja čempionāta organizēšanai marta sākumā valdība piešķīra līdz 3,7 miljonus eiro, tostarp trīs miljoni nepieciešami otrās spēļu arēnas Olimpiskajā sporta centrā sagatavošanai, aprīkošanai un nomai, bet 230 000 eiro – ledus halles Daugavas stadionā izbūvei un aprīkošanai. Daugavas stadiona ledus halle ekspluatācijā tiks nodota līdz 30. aprīlim, un jau 2. maijā Latvijas izlase tajā uzsāks treniņus. Līdz 159 736 eiro izmaksās IIHF kongress, līdz 145 000 eiro – papildus biroja un palīgtelpu ierīkošana teritorijā starp "Arēnu Rīga" un Olimpisko sporta centru, kā arī 75 000 eiro tiks novirzīti konsultāciju izmaksu segšanai. Līdz 90 264 eiro piešķirti arī Iekšlietu ministrijai, lai segtu ar drošības pasākumiem saistītās izmaksas.

Rīcības komitejas šodienas sēdē arī tika izskatīts jautājums par turpmāko rīcību ar Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) 2020. gada pusgada kongresa organizēšanai 2019. gadā piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem. Ņemot vērā to, ka Covid-19 pandēmijas dēļ minētais pusgada kongress 2020. gadā norisinājās attālināti un valsts budžeta līdzekļi minētam mērķim netika izmantoti, šodien tika lemts, ka Latvijas Hokeja federācija visu finansējumu pilnā apmērā atmaksās valsts budžetā.

Galvenā spēļu halle būs "Arēna Rīga", kur tiks uzņemta B grupa, notiks divas ceturtdaļfināla spēles, pusfināla kārta un spēles par medaļām. A grupas un divas ceturtdaļfināla spēles risināsies Olimpiskajā sporta centrā, kas tiek pārveidots par ledus halli. 30. aprīlī plānots nodot ekspluatācijā Daugavas stadionā izbūvēto ledus halli, kas savukārt kalpos kā treniņu halle. Saskaņā ar šodienas Rīcības komitejas sēdē sniegto informāciju, sistēmu regulēšanas un ledus saldēšanas process tiks pabeigts līdz 2021. gada 12. maijam.

Kā jau ziņots, 2021. gada pasaules čempionāts Rīgā notiks no 21. maija līdz 6. jūnijam, kad Latvijā satiksies 16 spēcīgākās hokeja izlases no visas pasaules, kopumā aizvadot 64 spēles. Pirmo no tām – starp Latviju un Kanādu – varēsim vērot jau 21. maijā. IIHF lēmumu par čempionāta norisi Rīgā pieņēma tikai šā gada 2. februārī, tāpēc gatavošanās šim starptautiski nozīmīgajam pasākumam notiek saspringtos termiņos, bet iekļaujoties plānotajā laika grafikā un saskaņā ar valdības piešķirto finansējumu. Čempionāta organizatori īpaši uzsver un saka paldies par lielisko sadarbību un atsaucību visām iesaistītajām pusēm, jo tikai veiksmīgas sadarbības rezultātā tik īsos termiņos iespējams sagatavoties tik plaša mēroga sporta pasākumam.

Rīcības komitejas nākamā sēde norisināsies 2021. gada 6. maijā plkst. 15.00.

Izmantotie resursi:
izm.gov.lv

  +2 [+] [-]

, 2021-04-28 18:41, pirms nedēļas
Krosbijs ar nokačātu apturi covid aplikāciju..vot tas būs līmenis..kad būs fakcinēto aplikācija..nespēju sagaidīt

  +3 [+] [-]

, 2021-04-28 18:44, pirms nedēļas
Iespējams, pēc nedēļas notiks brīnums un Covid pazudīs!

     [+] [-]

, 2021-04-28 19:06, pirms nedēļas
Šodien jau tak pa radio teica ka nebūs nekādi skatītāji!!!

     [+] [-]

, 2021-04-28 19:16, pirms nedēļas
Cik var cepties nebūs ne skatītāju ne Krosbija

  +2 [+] [-]

, 2021-04-28 19:18, pirms nedēļas
roliksis40 rakstīja: Šodien jau tak pa radio teica ka nebūs nekādi skatītāji!!!
To nelems radio vai tikai premjers. Valdībā šobrīd nav pārliecinoša un stabila vairākuma, kas atbalstītu Kariņa iestāšanos pret skatītājiem. Tā kā cerība joprojām saglabājas! Jāsagaida maija vidus.

  -1 [+] [-]

, 2021-04-28 19:36, pirms nedēļas
[quote ritenis]
To nelems radio vai tikai premjers. Valdībā šobrīd nav pārliecinoša un stabila vairākuma, kas atbalstītu Kariņa iestāšanos pret skatītājiem. Tā kā cerība joprojām saglabājas! Jāsagaida maija vidus.

Valdība Maija demisione..fani līksmo tribīnes

     [+] [-]

, 2021-04-28 19:50, pirms nedēļas
jālemj pozitīvi. franku čurbans savādāk neieradīsies un tā būs pasaules mēroga izgāšanās!

     [+] [-]

, 2021-04-28 22:12, pirms nedēļas
ritenis rakstīja: To nelems radio vai tikai premjers. Valdībā šobrīd nav pārliecinoša un stabila vairākuma, kas atbalstītu Kariņa iestāšanos pret skatītājiem. Tā kā cerība joprojām saglabājas! Jāsagaida maija vidus.
uvertīru jau redzēsi rīt.
Visticamāk, jau pēc valdības sēdes rīt skaidrs būs, cik reāli ir skatītāji uz PČ. Derības nelieku, bet neticu, ka skatītāji tiks atļauti.