Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2943, Did:0, useCase: 0

Kongresa izmaksas varētu virzīt apdrošināšanai, OSC darbiem tērēs 3,4 miljonus

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Kongresa izmaksas varētu virzīt apdrošināšanai, OSC darbiem tērēs 3,4 miljonus
Viesturs Koziols un Bobs Hārtlijs. Foto: Dmitrijs Suļžics, F64

Šodien notika preses konference, kurā tika vēstīts par sagatavošanās darbiem pirms 2021. gada pasaules čempionāta hokejā, kas Rīgā sāksies 21. maijā. Latvijas izlasei pirms turnīra paredzētas sešas pārbaudes spēles, ieskaitot divus mačus pret U18 valstsvienību.

Latvijas izlases treniņnometne pirms pasaules čempionāta sāksies 5. aprīlī, taču jau šonedēļ uz ledus vieglā režīmā kāpuši vairāki hokejisti, ieskaitot Kasparu Daugaviņu un Miku Indraši. Vispirms paredzētas divas pārbaudes spēles pret Latvijas U18 valstsvienību, kas gatavosies elites divīzijas čempionātam Amerikā. 21. un 22. aprīlī viesos jātiekas pret Slovākiju, bet 14. un 15. maijā Rīgā pretī stāsies Šveice. “Šie mači ir būtiski, jo mums tā būs iespēja pārbaudīt, kā “Arēna Rīga” darbojas pasaules čempionāta formātā - ar visiem drošības protokoliem un tehniskajām lietām,” teica Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Viesturs Koziols.

Pašlaik nav zināms, vai Rīgā varēs notikt IIHF kongress, kas tiek plānots no 2. līdz 7. jūnijam. Paredzēts, ka to apmeklēs 150 delegāti un 50 viesi. “Viss atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas. Ceram, ka kongress varēs notikt,” pauda pasaules čempionāta orgkomitejas vadītājs Edgars Buncis. Kongresa iespējamās izmaksas tiek lēstas 380 tūkstošu eiro apmērā. “Kongress ir svarīgs, jo tajā jāizvirza IIHF prezidenta kandidāts un padomes locekļi. Vēlēšanas paredzētas septembrī, un statūtos teikts, ka kandidāti jāizvirza iepriekšējā kongresā,” sacīja Koziols.

Nule Buncis tika apstiprināts Kontinentālās hokeja līgas kluba Rīgas “Dinamo” ģenerālmenedžera amatā, taču gan viņš, gan Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska pauda, ka tas pasaules čempionāta organizēšanā netraucēs. “Jaunais amats nekādā veidā nekonfliktē ar darbu rīcības komitejā. KHL sezona turpinās, un ātrāk par 30. aprīli nekādas oficiālas darbības nedrīkst veikt. Aktīvākais darbs sāksies jūnija vidū vai beigās. Pašlaik nekādu būtisku ietekmi uz procesiem tas neatstāj,” sacīja Buncis.

Buncis arī sacīja, ka pašreizējā epidemioloģiskajā situācijā skatītāju atrašanās tribīnēs nebūtu iespējama. Ierīkojot “Olimpisko sporta centru”, tiek būvētas tribīnes, jo lēmums, visticamāk, tiks pieņemts vien pēdējā brīdī. “Mēs gatavojamies, bet valstī situācija ir tāda, kāda tā ir. Fanu jautājums ir būtisks un aktuāls, tas tiek apspriests katrā sapulcē. Ceram, ka būs iespējams rīkot āra pasākumus - tādas vietas Rīgā tiek plānotas. Manuprāt, kontrolēti pulcēties ārā ir drošāk nekā atrasties vienā telpā,” sacīja orgkomitejas vadītājs.

Turpinās darbs pie Covid-19 protokola izstrādes. IIHF apstiprinājusi sarkanā burbuļa, kas sevī ietvers spēlētājus un citus ledus laukumam pietuvinātus cilvēkus, pamatprincipus. Komandu ierašanās plānota 16. maijā, un pēc trīs dienu pašizolācijas un vairākām analīzēm tās varēs sākt trenēties. Šobrīd iezīmēti trīs burbuļi - sarkanais sportistiem, zilais medijiem un zaļais federācijas un čempionāta darbiniekiem un partneriem. Ja tiks atļauta skatītāju klātbūtne, tad tiks veidots arī ceturtais burbulis.

Protams, daudz jautājumu ir par “Daugavas” ledus halles būvniecības procesu. Saskaņā ar iepriekšējo plānu, celtniecība bija jāpabeidz līdz vakardienai, 17. martam. Darbi iekavējušies, un jaunā vienošanās paredz būvdarbu noslēgšanos 30. aprīlī, bet maija sākumā tiks uzliets ledus, 2. maijā uz ledus kāpjot Latvijas izlasei. “Mums ir rakstveida apliecinājums un grafiks - kas jāizdara katrā dienā. Tas rūpīgi tiek pārbaudīts,” apliecināja Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta vadītājs Edgars Severs. Tikmēr “Olimpiskajā sporta” centrā darbi pie ledus laukuma sāksies 6. aprīlī, un gan tur, gan “Arēnā Rīga” ledum jābūt uzlietam 6. maijā. Turpinājumā darbosies televīzijas infrastruktūras veidotāji un tiks veiktas citas procedūras, piemēram, “Škoda” automašīnu izvietošana arēnās.

“”Olimpiskajā sporta centrā” tiek veiktas būtiskas pārmaiņas. Sākot ar elementāriem darbiem. Manēžas un volejbola grīdas demontāža, jo tur tiks ierīkotas ģērbtuves. Futbola laukuma demontāža, jo virs tā nebūtu iespējams sagatavot ledus laukumu. Ventilācija nav pielāgota šādiem apstākļiem. Ir jāpalielina enerģijas patēriņš līdz četriem megavatiem, un tā ir liela jauda. Kopējās izmaksas ir 3,4 miljoni. Valsts sedz trīs miljonus, pārējais finansējums nāk no IIHF. Nomas maksa ir 1,7 miljoni, bet ir vēl papildus izdevumi,” teica Buncis. Visas 16 komandas čempionāta laikā dzīvos vienā viesnīcā. Tiesneši dzīvos citā, bet arī slēgtos stāvos.

“Ar pilnu atbildību varu teikt, ka esam iekļāvušies valsts noteiktajās izmaksās. Tajās iekļauta nauda arī par kongresa rīkošanu. Ja tas nenotiks, tad līdzekļi varētu tikt novirzīti tālāk, piemēram, citām lietām saistībā ar čempionāta rīkošanu vai hokejistu apdrošināšanai. “Daugavas” hallei nopirktais aprīkojums pēc tam paliks valsts īpašumā,” teica Severs. Visi nepieciešamie dokumenti būs Finanšu ministrijas rīcībā, lai tā varētu sekot līdzi līdzekļu izlietojumam.

Runājot par apdrošināšanu, Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis atzina, ka pašlaik ir plāns hokejistus reizē apdrošināt uz diviem turnīriem - pasaules čempionātu un augusta beigās gaidāmo olimpisko kvalifikāciju. Ir notikusi apdrošinātāju aptaujāšana, un lēmums varētu tikt pieņemts tuvākajā laikā.

     [+] [-]

, 2021-03-18 17:11, pirms mēneša
https://www.finalwhistle.org/en/reg...

Jauna futbolmenedžera spēle! Rit tikai 7 sezona. Neviens nav nekur tāli ticis!
Un ziniet kas ir pats labākais? Leģendārais hattrick izstrādātājs sadarbojoties ar Serbu censoņām ir radijis patiešām modernu un interesantu projektu!

Latvijā pašlaik tikai 4(!!!) Komandas. Tādēļ savas vietējās līgas nav, un nelaimīgie 4 spēlē globālajā grupā!
Mums vajag savu līgu! Tādēļ tieši tu vari palīdzēt!