Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2943, Did:0, useCase: 0

CAS lēmuma dēļ Tretjaks pamet IIHF padomes locekļa amatu

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

CAS lēmuma dēļ Tretjaks pamet IIHF padomes locekļa amatu
Vladislavs Tretjaks. Foto: Aleksejs Kudenko, rsport.ria.ru

Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) paziņojusi, ka no tās padomes locekļa amata atkāpies Krievijas Hokeja federācijas prezidents Vladislavs Tretjaks. Šāds solis sperts saistībā ar Sporta Arbitrāžas tiesas piespriesto divu gadu diskvalifikāciju Krievijas sportam, kas ietver arī amatpersonu neatrašanos starptautisku organizāciju amatos.

Saistībā ar dopinga lietu Sporta Arbitrāžas tiesa (CAS) lēma Krievijas sportam piespriest diskvalifikāciju uz diviem gadiem. Skandāls sākās 2016. gadā, kad bijušais RUSADA vadītājs Grigorijs Rodčenkovs pavēstīja, ka valsts iestādes atbalstījušas dopinga pasākumus Soču spēlēs. WADA pieprasīja tūlītēju Krievijas diskvalifikāciju, bet Starptautiskā Olimpiskā komiteja (IOC) atļāva starptautiskajām federācijām pieņemt individuālus lēmumus.

Šis lēmums sevī ietvēra arī to, ka Krievijas sporta amatpersonas nevar ieņemt oficiālus amatus starptautiskās organizācijās šo divu gadu periodā. IIHF šodien paziņojusi, ka sakarā ar to no padomes aizgājis Krievijas Hokeja federācijas prezidents Vladislavs Tretjaks.

''Krievijas Hokeja federācija vienmēr ir cienījusi starptautisko sporta institūciju pieņemtos lēmumus. Mēs nevēlamies uzlikt papildus spiedienu saviem ilgtermiņa partneriem IIHF. Līdz ar to esmu pieņēmis lēmumu atkāpties no padomes locekļa amata. Turpināšu strādāt, lai stiprinātu Krievijas hokeja attīstību un vietu starptautiskajā kartē,'' paziņojumā citēts Tretjaks, kurš par Starptautiskās Hokeja federācijas padomes locekli tika ievēlēts 2012. gadā.

''Šī ir skumja diena hokejam. Vladislavs Tretjaks ir persona, kas sasniegusi daudz gan hokeja laukumā, gan ārpus tā. Tas, ka viņš pats palūdza aiziet no amata, daudz par viņu pasaka kā cilvēku. Tretjaks noteikti paliks nozīmīga figūra starptautiskajā hokeja ģimenē,'' lēmumu komentēja IIHF prezidents Renē Fāzels.

Līdz termiņa beigām padomē turpinās strādāt 12 padomes locekļi. Šī gada kongresā tiks ievēlēta jauna padome.

Izmantotie resursi:
https://www.iihf.com/en/news/24852/...

     [+] [-]

, 2021-03-17 16:19, pirms mēneša
Fāzel, pasaki to sava draugam Lukašenko, cik ļoti tu cieni cilvēkus, kuri paši atkāpjas no amata.