Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2943, Did:0, useCase: 3

Gimajevs: "Pēc pandēmijas Latvija varētu zaudēt veselu sportistu paaudzi"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Gimajevs: "Pēc pandēmijas Latvija varētu zaudēt veselu sportistu paaudzi"
Foto: IIHF / sport24.ru

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas "Dinamo" kādreizējais krievu aizsargs Sergejs Gimajevs pēdējos gados dzīvo Latvijas galvaspilsētā un tagad pasaules čempionātā stādā par komentētāju "Match TV". Šim hokeja speciālistam patīk Rīga.

Kā tas tā sanāca, ka dzīvojat Rīgā?
- Ar savu sievu Kristinu iepazinos Turcijā, viņa ir no Latvijas. Tas bija pirms 16 gadiem, kopš tā laika esam kopā. Sākumā šeit ierados atvaļinājuma laikā, bet pēdējos trīs gadus dzīvojam Rīgā. Savulaik divus gadus spēlēju Rīgas "Dinamo" (2018-2020), bet, kad parakstīju līgumu ar "Kunlun Red Star", mana ģimene palika šeit. Bet tagad mēs atkal pārceļamies - dzīvosim Maskavā, jo sāku strādāt "Match TV".

Vai dzīves ritma ziņā Rīga jums ir piemērota, salīdzinot ar Maskavu?
- Jā, man šeit patīk, ir komfortabli. Pats galvenais, ka Rīgā vienas dienas laikā var paspēt paveikt daudz lietu. Maskavā ar "korķiem" izdari ne vairāk par divām lietām, bet te - piecas. Tas tāpēc, ka viss ir tuvu un ērti.

Kāds jums ir kontaktēšanās loks - Krievijas cilvēki vai latvieši?
- Kaut kur uz pusēm. Savulaik spēlēju Rīgas "Dinamo", joprojām kontaktējos ar daudziem puišiem. Runā, ka latviešiem nepatīk krievi. Tās ir pilnīgas muļķības. No "Dinamo" man, kā reiz, palikuši daudzi draugi latvieši, viņi ir superīgi. Jā, pilsētā droši vien var notikt kādi incidenti ar nepazīstamiem cilvēkiem, bet es personīgi nekad neesmu saskāries ar ko tādu negatīvu.

Rīgā dzīve ir divreiz dārgāka nekā Maskavā?
- Noteikti dārgāka. Neteikšu, ka divas reizes dārgāka, jo nekad neesmu tā rēķinājis. Te tomēr ir eiropiešu produkti un tas, kas Krievijā zem sankcijām. Te cenas augstākas nekā Krievijā, taču ir cita kvalitāte.

Krievijā galvenie kovida ierobežojumi sen noņemti. Kāpēc te joprojām viss ir tik stingri?
- Labi, ka tagad ir atvērtas terases. Pirms mēneša viss bija ciet. Pirms došanās uz Krieviju cilvēki vēl izskatījās pozitīvi noskaņoti, bet, kad atgriezos, tad bija pārstājuši pat smaidīt. Tik ļoti visi ir noguruši no tā [kovida ierobežojumiem]. Tagad vismaz var aiziet pasēdēt svaigā gaisā restorānā. Sporta celtnes joprojām slēgtas, jau gadu. Vispār nesaprotu, ko darīs sportisti. Domāju, ka pēc pandēmijas Latvija zaudēs veselu sportistu paaudzi, tostarp hokejā.

Vai Latvijā ir vietas, neskaitot Rīgu un Jūrmalu, kur var aizbraukt atpūsties?
- Latvija ir ļoti daudzpusīga un skaista valsts. Kad sākās pandēmija, mēs ar ģimeni bijām te un nolēmām ceļot pa valsti. Varu izcelt Siguldu, ir daudzas nelielas un simpātiskas pilsētas, piemēram, Ventspils un Seda.

Krievijā Maskava ir atsevišķa "valsts". Latvijā ir tas pats?
- Te tāpat. Pati Rīga ir ļoti dažāda. No šejienes ar mašīnu 10 minūtēs var aizbraukt un redzēt graustus. Tādu nereprezentablu vietu te ļoti daudz, bet centrā viss ir tīrs un skaists. Rīgā ļoti daudz rajonu, kur redzamas padomju laika mājas.

Ievēroju, ka Rīgā ir sliktas ielas. Pierasts, ka Eiropā viss gluds un līdzens.
- Ar ceļiem katastrofa, īpaši Rīgā ir sliktas ielas. Esam pieraduši runāt, ka Krievijā slikti ceļi. Bet te ir vēl sliktāki.

Jau gadu Rīgā nav tūristu. Kā cilvēki izdzīvo?
- Lūk, tāpēc arī pārstājuši smaidīt. Protams, ļoti smagi. No otras puses, visi lieliski saprot, ka veselība svarīgāka. Vīruss ir bīstams, daudzos gadījumos cilvēki nomiruši. Šajā ziņā es saprotu valdību, taču jāmeklē kompromisi un jāmēģina izgrozīties, nevis vienkārši valsts jāaiztaisa ciet uz gadu.

Pirmoreiz kā komentētājs strādājat pasaules čempionātā. Kādas sajūtas?
- Vispirms jau interesanti. Savā ziņā gūstu jaunu pieredzi un kļūstu labāks kā komentētājs. Te ir lieliski, esmu komentējis pat divas spēles dienā. Kad pastāvīgi esi darba režīmā, galvā saglabājas liels daudzums šablonu.

Ko teiksiet par hokeja kvalitāti šajā pasaules čempionātā?
- Sastāva ziņā tas droši vien ir viens no pieticīgākajiem čempionātiem. Kaut gan tagad papildus pieteikti daudzi teicami spēlētāji. Šajā turnīrā bijuši daudzi neprognozējami rezultāti - hokeja kaifs, kad pirms spēles nevari prognozēt, kurš uzvarēs.

Pret Latvijas izlasi izturaties ar simpātijām?
- Viennozīmīgi. Divus gadus esmu aizvadījis Rīgas "Dinamo", bet tagad izlases pamatkodols ir no tiem, ar kuriem savulaik spēlēju kopā.

Jūsu dēls nodarbojas ar hokeju. Cik tas gadā izmaksā?
- Jā. Hokeja skolu izvēlējāmies tuvāk mājām, turklāt bija svarīgi, lai treneru korpuss būtu kvalificēts. Izmaksā kaut kur 1500-2000 eiro, tas ir bez ekipējuma, tikai par treniņu procesu. Dēlam septiņi gadi, viņš nesen sāka trenēties.

Izmantotie resursi:
sport24.ru

  +2 [+] [-]

, 2021-06-03 02:19, pirms gada
Es jau teiktu ka Liepāja vasarā nr.1 Latvijā kur aizbraukt atpūsties utt..!

  +2 [+] [-]

, 2021-06-03 08:45, pirms gada
Ne jau gluži zaudēt sportisti pauudzi, bet laiks iet un jaunām vēsmām ir jāienāk komandu ietvaros.

Piemēram Daugaviņš- Rēdlihs- Karsums- Bukarts- Dzeriņš, vairs nespēj būt komandu līderi.

Visu var paglābt OSQ iespēlējot nākamajm čempim jau 3 jaunos censoņus. Šogad tikai ar Krastenbergu ir izvilkuši labu lomu! Bet, bēdīgi tajā pat sakarā ka Dinamo sistēmā Krastenbergu norakstīja. Tas pats stāsts ir par Jaku, labi izskatījās PČ, bet Dinamo neizmantoja un norakstīja čali.

     [+] [-]

, 2021-06-03 09:07, pirms gada
vozā rakstīja: Ne jau gluži zaudēt sportisti pauudzi, bet laiks iet un jaunām vēsmām ir jāienāk komandu ietvaros.

Piemēram Daugaviņš- Rēdlihs- Karsums- Bukarts- Dzeriņš, vairs nespēj būt komandu līderi.

Visu var paglābt OSQ iespēlējot nākamajm čempim jau 3 jaunos censoņus. Šogad tikai ar Krastenbergu ir izvilkuši labu lomu! Bet, bēdīgi tajā pat sakarā ka Dinamo sistēmā Krastenbergu norakstīja. Tas pats stāsts ir par Jaku, labi izskatījās PČ, bet Dinamo neizmantoja un norakstīja čali.
Batņam ir citas domas. Kāpēc iet uz RD un kļūt par čekeri, ja var rezultativitāti krāt citās līgās? Piemēru ir daudz un varam mētāties ar uzvārdiem, bet nosaukšu Ģēģeris un Kulda jr. Bez Indraša, ko RD ir izaudzinājis? Jā, varbūt, Kalniņš atvērās, Sotnieks, Ješku paņēma, kad viņš gribēja beigt karjeru...

  +2 [+] [-]

, 2021-06-03 09:16, pirms gada
Patiesībā, ļoti patīkami bija lasīt. Reti, bet tomēr ir krievu hokejists, kurš saka tikai to labāko par Latviju un iedzīvotājiem. Patīkami! Pat uz provukācijām jautājumos atbildēja korekti. Respect!

  +2 [+] [-]

, 2021-06-03 09:27, pirms gada
Simpātiskā Latvijas pilsēta Seda .

  +4 [+] [-]

, 2021-06-03 09:44, pirms gada
Par zudušo paaudzi te nerunā izlases kontekstā, bet 14-18 gadīgiem, kas veselu gadu nav trenējušies uz ledus. Ko viņi varēs darīt ar krieviem, zviedriem, somiem, kas turpināja trenēties. Pat Lietuvā kur saslimstība bija virs mūsējās turpināja darboties ledus halles. Viņi pat turnīrus pamanījās aizvadīt. Mums būs fiziski spēcīgi čaļi, kas gadu nav slidojuši

  +1 [+] [-]

, 2021-06-03 11:37, pirms gada
Nodrupušas ielas Rīgā, kaut katru gadu remontē!

  +1 [+] [-]

, 2021-06-03 11:46, pirms gada
lidaka rakstīja: Par zudušo paaudzi te nerunā izlases kontekstā, bet 14-18 gadīgiem, kas veselu gadu nav trenējušies uz ledus. Ko viņi varēs darīt ar krieviem, zviedriem, somiem, kas turpināja trenēties. Pat Lietuvā kur saslimstība bija virs mūsējās turpināja darboties ledus halles. Viņi pat turnīrus pamanījās aizvadīt. Mums būs fiziski spēcīgi čaļi, kas gadu nav slidojuši
+++

  +1 [+] [-]

, 2021-06-03 11:58, pirms gada
Tā teikt, skatoties uz šī gada izlases fiziskās varēšanas bāzi, un saprotot, ka fizisko noturību ieaudzina pusaudžu gados, tad šis dīkstāves gads, maigi sakot, traģiski atspēlēsies nākotnē un uz citu fona, kas visu gadu, vai kaut pāris mēnešus vairāk varēja trenēties...
Tai pat laikā, individuāli trenēties nevienam nebija aizliegts

Bet tie 1500 - 2000 EUR... tas tak ir ārprāts, točna ir tādas summas par 7 gadnieka treniņu?

  +2 [+] [-]

, 2021-06-03 12:03, pirms gada
RobertsR rakstīja: Patiesībā, ļoti patīkami bija lasīt. Reti, bet tomēr ir krievu hokejists, kurš saka tikai to labāko par Latviju un iedzīvotājiem. Patīkami! Pat uz provukācijām jautājumos atbildēja korekti. Respect!
Te nav viss teksts
Piemēram, rīgas ielas esot sūdīgas, jo mēram nav laika par to domāt, jāmaina karogi utt.

С дорогами просто катастрофа. Особенно в Риге дороги ужасные. Мы привыкли говорить, что у нас в России дороги плохие. Здесь ещё хуже, чем у нас.

- Почему этим не занимается правительство?

- Не знаю. Тут мэр другим занят, флаги меняет. Ему, наверное, не до дорог, - сказал Гимаев.

  +1 [+] [-]

, 2021-06-03 12:16, pirms gada
nuuu, čalis ielīda Puķinam aš līdz aknām .... Latvijā ar ceļiem ir slikti, taču salīdzināt ar Krieviju un apgalvot, ka Krievijā ceļi ir labāki... Ja salīdzina Maskavas centru ar Rīgu, iespējams, bet lai aizbrauc te pat Pleskavas apgabalā, vai ceļš uz Tveru... tur VALSTS GALVENAIS CEĻŠ bez kāpurnieka nav izbraucams! Bedres pa 40-60 cm dziļumā ! Un tas pat nav Krievijas centrālais vai tālo austrumu reģions, kur ar pajūgiem forsē mazās upes, jo nav ne ceļu, ne tiltu... Puķin nash prezident! Gimajev - molodec! Vo, urod!

     [+] [-]

, 2021-06-03 13:10, pirms gada
tur VALSTS GALVENAIS CEĻŠ bez kāpurnieka nav izbraucams!

Ko muldi? Kad tu pēdējo reizi tur esi braucis?

     [+] [-]

, 2021-06-03 14:05, pirms gada
kadi vel fiziski specigi chali??? kuraa vietaa kads ir? Pedejais no jaunajiem fiziski specigais bija girgensons, parejie tur skali visi kuri ne normali var uzskelt no zilas, ne arii kadu borta ielikt, tur loti specigi ir somijaa un kanada, latvijaa ar fizuhu ir problemas

     [+] [-]

, 2021-06-03 14:12, pirms gada
Calvin
Tu vēl salīdzini Kamchatku ar Ventspili, kad tu pēdējo reizi skatījies kartē, cik liela ir Krievija un cik Latvija

     [+] [-]

, 2021-06-03 16:15, pirms gada
lidaka rakstīja: Par zudušo paaudzi te nerunā izlases kontekstā, bet 14-18 gadīgiem, kas veselu gadu nav trenējušies uz ledus. Ko viņi varēs darīt ar krieviem, zviedriem, somiem, kas turpināja trenēties. Pat Lietuvā kur saslimstība bija virs mūsējās turpināja darboties ledus halles. Viņi pat turnīrus pamanījās aizvadīt. Mums būs fiziski spēcīgi čaļi, kas gadu nav slidojuši
Varbūt atgādini, ko ar tiem krieviem darīja tie, kuri visu laiku trenējas bez pārtraukuma?