Vītoliņš: "Paši savu iespēju izlaidām no rokām"
Rīgā notiekošais pasaules čempionāts bija laba iespēja, lai Latvijas hokeja izlase paceltos augstāk par ierasto mērķi ceturtdaļfinālu, taču pati to izlaida no rokām, sarunā ar portālu Sportacentrs.com atzīst treneris Harijs Vītoliņš.
Latvijas hokejisti otrdienas vakarā izšķirošajā pasaules čempionāta B grupas mačā ar 1:2 zaudēja Vācijai, tādējādi neiegūstot tiesības piedalīties ceturtdaļfinālā. Turnīrs mūsējiem ir jau noslēdzies.
“Otrdienas spēle bija līdzīga. Tā laikam ir Latvijas slimība – apspēlēt spēcīgas komandas un kļūt par varoņiem, bet izšķirošos momentos, kad obligāti ir jāuzvar, kaut kas noiet greizi. Varēja redzēt, ka mūsējie uz šo spēli bija izgājuši ar lielu vēlēšanos,” izceļ Vītoliņš.
“Bija nianses, kas pamaisīja uzvarai. Sākums mūsu izpildījumā bija aktīvs un agresīvs, bet pietrūka spēka spēles. Pie forčekinga trūka spēka paņēmieni, kas pretiniekus atstātu uz vietas. It kā metāmies divcīņās, aktīvi spiedām, bet pretinieks bez spēka paņēmiena varēja iziet no zonas,” akcentē hokeja speciālists. “Otrās trešdaļas sākumā redzējām pavisam citu bildi. Laikam ģērbtuvē bija pateikts, ka, nevis jābremzē pirms pretinieka, bet pilnā ātrumā jātriecas, lai viņš paliktu uz vietas. Spēka paņēmiens vienmēr apstādina pretinieku. Ja aizsargs apzinās, ka viņš trieksies iekšā bez bremzēm, viņš ātrāk atmetas.”
Vītoliņš norāda, ka spēles sākumā savu lomu nospēlējis arī vārtsarga faktors – ar abām ielaistajām ripām Jānim Kalniņam bija jātiek galā.
“Ielaidām pārāk vieglus vārtus, pēc tam šādā mačā ir visai grūti atspēlēties,” uzsver Vītoliņš, kurš atzīmē arī Latvijas vājo spēli vairākumā. “Svarīgās spēlēs vairākumā ir jāiemet. Pret Vāciju ripu turējām neslikti, bija redzams, ka ir saspēles, bet pietrūka asāku metienu. Pēdējo metienu gatavojām pārāk ilgi. Pēc pirmās trešdaļas vācieši mazākumā sāka spēlēt ļoti aktīvi, varbūt vajadzēja vienkārši izskriet, izpildīt “one timer” metienus. Pietrūka tādu metienu, arī raidījumi šķērsām, kad ripa tiek palaista vārtu virzienā ar domu, ka kaut kur atlec. Tā vietā mēģinājām izspēlēt līdz tukšiem vārtiem un ripa vienu divas sekundes pārturējām, kas ļāva pretiniekiem ieņemt pozīciju. Vācieši līdz ar to bloķēja ļoti daudz metienu. Tas tikai tāpēc, ka metienu gatavojām pārāk ilgi.”
Vērtējot no skatītāja viedokļa, Vītoliņš priecājas, ka šis čempionāts ir mazāk prognozējams nekā citi, jo līdz šim bijis daudz negaidītu rezultātu.
“Šajā čempionātā nav zvaigžņu un tik augsta kvalitāte. Tik sliktu Kanādas izlasi es vēl nebiju redzējis – piespēles, lēmumu pieņemšana... Spēlē pret vāciešiem viņiem bija 5-3 vairākums, taču viens otram ripu uz nūjas pat nevarēja iedot. No intrigas viedokļa šis čempionāts gan ir interesants, ļoti daudz sensāciju. Jebkurš var uzvarēt. Tā pati Kazahstāna – it kā ļoti labi spēlē, pēdējā mačā viņiem bija jāuzvar Norvēģija, kam nekas vairs neizšķīrās, taču kazahi piedzīvoja zaudējumu,” saka trīskārtējais Gagarina kausa ieguvējs.
“Mums šī bija laba iespēja tikt augstāk, bet paši to izlaidām no rokām. Čempionātu sākām labi pret Kanādu. Bija svarīgi tikt pie trim punktiem spēlē, kurā to neviens neplānoja. Mačos pret tiešajiem konkurentiem Kazahstānu, Norvēģiju un Vāciju, kurus vajadzēja uzvarēt vismaz papildlaikā vai “bullīšos”, mēs zaudējām. Tie ir tie svarīgie punkti, kas aizgāja secen,” atzīst bijušais Latvijas kapteinis Vītoliņš. “Bija redzams, ka komanda cīnījās par katru laukuma centimetru un nepadevās. Protams, varēja arī manīt, ka tā kvalitāte, ar kādu gribēja spēlēt Bobs Hārtlijs, īsti neatbilda.”
Pats Vītoliņš šobrīd bauda atvaļinājumu Šveicē un ir brīvais aģents. Iepriekšējās divas sezonas viņš kopā ar Oļegu Znaroku vadīja Maskavas “Spartak”.
-3 [+] [-]
+1 [+] [-]
+4 [+] [-]
+1 [+] [-]
-3 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
-2 [+] [-]
Bet, protams, mūsu idioti jau to nekad nedarīs.
-1 [+] [-]
-2 [+] [-]
[+] [-]
Kā arī kā mēs varam pārmest Hārtlijam, ja mums nebija divu pērno čempju līderu esam godīgi Balcera un Bļugera. Balcers veidoja bīstamus momentus un krāja punktus. Bet, Bļugers mums bija trumpis ar iemetieniem.
Negatīvu tomēr iespaidu atstāja Galviņa nepiedaļīšanās čempī, jo pērnos gadus ļoti vilka izlasi (protams bija kļūdas, bet ļoti labi darbojās laukumā). Nezinu, vai arī pareizi rīkojās piemēram uz čempi ņemot Skvorcovu, bet neņemot Bārtuli, tomēr domāju Hārtlijs uzlaistu laukumā Bārtuli, un vārbūt arī kāds labums būtu.
[+] [-]
Turpmākajos gados, ja mums uz čempi brauktu piemēram, Girgensons, Balcers, Bļugers, Merzliķins būtu cits hokejs
[+] [-]
Starpcitu, ka jūs domājāt :
1. ir jēga no IIHF čempionāta katru gadu?Izskatas jocīgi, ka Mikelim Rēdliham 14 čempionats, kāda tur ir motivācija?
2. 12 komandas?16 tomēr a) pa daudz speļu kuri neko neizšķir b) Itālija, Lielbritānija tomēr nevelk to līmeni (arī dažreiz diemžēl LV).
reiz 2 gados + 12 komandas būtu tiešam stiprs čempis.Es kadreiz futenē aizspēlējos līdz U21, pāris reizes spelēju arī pie pieagušiem, atceros ka vēči toreiz tika līdz Eč, bija vienkārši kosmoss viņiem sajūta Šeit 10 tais vai 12 čempis vispāŗ poh čāliem..
[+] [-]
āksti
[+] [-]
Aho - Rantanens - Teravainens
Barkovs, ristolainens, rasks, puljujavri, hintz, kapanens uttt, kas pirmas vijoles spele NHL
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Nav pamata gaidit sasniegumus no izlases kur nav stabilas valsts liigas
[+] [-]