Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2943, Did:0, useCase: 0

Vītoliņš: "Paši savu iespēju izlaidām no rokām"

Almants Poikāns
Almants Poikāns

Vītoliņš: "Paši savu iespēju izlaidām no rokām"
Harijs Vītoliņš un Oļegs Znaroks. Foto: SKA / spartak.ru

Rīgā notiekošais pasaules čempionāts bija laba iespēja, lai Latvijas hokeja izlase paceltos augstāk par ierasto mērķi ceturtdaļfinālu, taču pati to izlaida no rokām, sarunā ar portālu Sportacentrs.com atzīst treneris Harijs Vītoliņš.

Latvijas hokejisti otrdienas vakarā izšķirošajā pasaules čempionāta B grupas mačā ar 1:2 zaudēja Vācijai, tādējādi neiegūstot tiesības piedalīties ceturtdaļfinālā. Turnīrs mūsējiem ir jau noslēdzies.

“Otrdienas spēle bija līdzīga. Tā laikam ir Latvijas slimība – apspēlēt spēcīgas komandas un kļūt par varoņiem, bet izšķirošos momentos, kad obligāti ir jāuzvar, kaut kas noiet greizi. Varēja redzēt, ka mūsējie uz šo spēli bija izgājuši ar lielu vēlēšanos,” izceļ Vītoliņš.

“Bija nianses, kas pamaisīja uzvarai. Sākums mūsu izpildījumā bija aktīvs un agresīvs, bet pietrūka spēka spēles. Pie forčekinga trūka spēka paņēmieni, kas pretiniekus atstātu uz vietas. It kā metāmies divcīņās, aktīvi spiedām, bet pretinieks bez spēka paņēmiena varēja iziet no zonas,” akcentē hokeja speciālists. “Otrās trešdaļas sākumā redzējām pavisam citu bildi. Laikam ģērbtuvē bija pateikts, ka, nevis jābremzē pirms pretinieka, bet pilnā ātrumā jātriecas, lai viņš paliktu uz vietas. Spēka paņēmiens vienmēr apstādina pretinieku. Ja aizsargs apzinās, ka viņš trieksies iekšā bez bremzēm, viņš ātrāk atmetas.”

Vītoliņš norāda, ka spēles sākumā savu lomu nospēlējis arī vārtsarga faktors – ar abām ielaistajām ripām Jānim Kalniņam bija jātiek galā.

“Ielaidām pārāk vieglus vārtus, pēc tam šādā mačā ir visai grūti atspēlēties,” uzsver Vītoliņš, kurš atzīmē arī Latvijas vājo spēli vairākumā. “Svarīgās spēlēs vairākumā ir jāiemet. Pret Vāciju ripu turējām neslikti, bija redzams, ka ir saspēles, bet pietrūka asāku metienu. Pēdējo metienu gatavojām pārāk ilgi. Pēc pirmās trešdaļas vācieši mazākumā sāka spēlēt ļoti aktīvi, varbūt vajadzēja vienkārši izskriet, izpildīt “one timer” metienus. Pietrūka tādu metienu, arī raidījumi šķērsām, kad ripa tiek palaista vārtu virzienā ar domu, ka kaut kur atlec. Tā vietā mēģinājām izspēlēt līdz tukšiem vārtiem un ripa vienu divas sekundes pārturējām, kas ļāva pretiniekiem ieņemt pozīciju. Vācieši līdz ar to bloķēja ļoti daudz metienu. Tas tikai tāpēc, ka metienu gatavojām pārāk ilgi.”

Vērtējot no skatītāja viedokļa, Vītoliņš priecājas, ka šis čempionāts ir mazāk prognozējams nekā citi, jo līdz šim bijis daudz negaidītu rezultātu.

“Šajā čempionātā nav zvaigžņu un tik augsta kvalitāte. Tik sliktu Kanādas izlasi es vēl nebiju redzējis – piespēles, lēmumu pieņemšana... Spēlē pret vāciešiem viņiem bija 5-3 vairākums, taču viens otram ripu uz nūjas pat nevarēja iedot. No intrigas viedokļa šis čempionāts gan ir interesants, ļoti daudz sensāciju. Jebkurš var uzvarēt. Tā pati Kazahstāna – it kā ļoti labi spēlē, pēdējā mačā viņiem bija jāuzvar Norvēģija, kam nekas vairs neizšķīrās, taču kazahi piedzīvoja zaudējumu,” saka trīskārtējais Gagarina kausa ieguvējs.

“Mums šī bija laba iespēja tikt augstāk, bet paši to izlaidām no rokām. Čempionātu sākām labi pret Kanādu. Bija svarīgi tikt pie trim punktiem spēlē, kurā to neviens neplānoja. Mačos pret tiešajiem konkurentiem Kazahstānu, Norvēģiju un Vāciju, kurus vajadzēja uzvarēt vismaz papildlaikā vai “bullīšos”, mēs zaudējām. Tie ir tie svarīgie punkti, kas aizgāja secen,” atzīst bijušais Latvijas kapteinis Vītoliņš. “Bija redzams, ka komanda cīnījās par katru laukuma centimetru un nepadevās. Protams, varēja arī manīt, ka tā kvalitāte, ar kādu gribēja spēlēt Bobs Hārtlijs, īsti neatbilda.”

Pats Vītoliņš šobrīd bauda atvaļinājumu Šveicē un ir brīvais aģents. Iepriekšējās divas sezonas viņš kopā ar Oļegu Znaroku vadīja Maskavas “Spartak”.

  -3 [+] [-]

, 2021-06-02 13:55, pirms 2 mēnešiem
aaa ja? Cik gudram jābūt, lai to saprastu???

  +1 [+] [-]

, 2021-06-02 14:34, pirms 2 mēnešiem
ir brīvais aģents

  +4 [+] [-]

, 2021-06-02 15:37, pirms 2 mēnešiem
Cik es zinu, tad PSRS laikos Viktors Tihonovs CSKA un izlases spēlētājiem treniņos praktizēja izspēli ar aizsietām acīm. Lai spēlētāji mācētu precīzi dot piespēles. Mūsu spēlētājiem ir niķis: viņi neprot dot un pieņemt piespēles vienā pieskārienā. Daudz iespēju palaistās garām, jo kamēr pieņēma piespēli un meta pa vārtiem, vārtsargs jau paspēja sagatavoties tam.

  +1 [+] [-]

, 2021-06-02 18:17, pirms 2 mēnešiem
Sava laukuma priekśrocïbas neizmantojãm! Bet, ja tukśas tribînes, tad savs laukums visai nosacîti, valdîba veselu nedéłu nespéja sasaukt sédi, lai izpildîtu Saeimas lémumu!? Kã tãda valdîba rîkotos nopietnã krîzé, ja robeźu pãrkãptu załie cilvéciñi, vai arî tad nedéłu domãtu?

  -3 [+] [-]

, 2021-06-02 18:19, pirms 2 mēnešiem
Spélétãjus, treneri nevainoju! Ja nav valsts, valdîbas atbalsts, tad tãds rezultãts!

  +1 [+] [-]

, 2021-06-02 18:21, pirms 2 mēnešiem
Jānis Derums rakstīja: Sava laukuma priekśrocïbas neizmantojãm! Bet, ja tukśas tribînes, tad savs laukums visai nosacîti, valdîba veselu nedéłu nespéja sasaukt sédi, lai izpildîtu Saeimas lémumu!? Kã tãda valdîba rîkotos nopietnã krîzé, ja robeźu pãrkãptu załie cilvéciñi, vai arî tad nedéłu domãtu?
Mūsējie pat ar skatītājiem iepriekšejos gadus nav pacēluši cīņasspars ir, bet uzbrukums klibo ar neprecīzajam piespēlēm, bez kombinācijam un nezinam, kur viens otrs stāv, jo hokeju arī jāmāk spēlēt bez ripas arī

     [+] [-]

, 2021-06-02 18:53, pirms 2 mēnešiem
KevinDurant#35 rakstīja: Mūsējie pat ar skatītājiem iepriekšejos gadus nav pacēluši cīņasspars ir, bet uzbrukums klibo ar neprecīzajam piespēlēm, bez kombinācijam un nezinam, kur viens otrs stāv, jo hokeju arī jāmāk spēlēt bez ripas arī
Ja treneris būtu ar komandu vismaz divreiz ilgāk varbūt arī ko saķīmiķotu bet tā, morāli iztukšots Hārtlijs atbrauc pāris dienas pirms čempionāta! Klubā viņam kopumā meistarīgāki spēlētāji, ko ar šiem te iesākt grūti saprast.....unt.t

     [+] [-]

, 2021-06-02 18:56, pirms 2 mēnešiem
Kalniņš tiešām sākumā negaidīti iegāza bet nu protams ne bez aizsardzības palīdzības!

  -2 [+] [-]

, 2021-06-02 19:38, pirms 2 mēnešiem
Prom Hārtliju un Vītoliņu par galveno.
Bet, protams, mūsu idioti jau to nekad nedarīs.

  -1 [+] [-]

, 2021-06-02 20:32, pirms 2 mēnešiem
Nevajag te tagad runāt par izlases aplaušanos kā par to baletdejotāju, kuram kaut kas patraucėja virpuļot... Ne Saeima, ne valdībs nav vainīga, ka mūsu čaļi nejēdz golus iemest ne līdzīgos sastāvos, ne vairàkumā, kad vēl pamanās paši ielaist vārtus. Harim pareizs viedoklis par iemesliem. Plus vēl Bobs tikai divos mačos, nu, varbūt trijos trāpīja ar vārtsargu.

  -2 [+] [-]

, 2021-06-02 21:23, pirms 2 mēnešiem
Es domāju pederastu par galveno treneri un Staķi par palīgu.

     [+] [-]

, 2021-06-03 11:09, pirms 2 mēnešiem
Pilnīgi neko nemainītu arī trenera nomaiņa, būtu vēl švakāk, esam godīgi Hārtlijs šogad lika lielāku akcentu uz aizsardzību, jo saprata, ka ir auzas ar vārtsargiem nav augsta kalibra čaļu. Bet, ja mums šogad būtu mūrī Merzliķins tad būtu cita veida hokejs, kad hokejisti nebaidītos, ka Elvis izvilks, bet uzbrucēji nebaidītos spēlējot ar mazu risku.

Kā arī kā mēs varam pārmest Hārtlijam, ja mums nebija divu pērno čempju līderu esam godīgi Balcera un Bļugera. Balcers veidoja bīstamus momentus un krāja punktus. Bet, Bļugers mums bija trumpis ar iemetieniem.

Negatīvu tomēr iespaidu atstāja Galviņa nepiedaļīšanās čempī, jo pērnos gadus ļoti vilka izlasi (protams bija kļūdas, bet ļoti labi darbojās laukumā). Nezinu, vai arī pareizi rīkojās piemēram uz čempi ņemot Skvorcovu, bet neņemot Bārtuli, tomēr domāju Hārtlijs uzlaistu laukumā Bārtuli, un vārbūt arī kāds labums būtu.

     [+] [-]

, 2021-06-03 11:47, pirms 2 mēnešiem
Nekas vēl mums nav zaudēts, šogad to tomēr grūti vērtēt par PČ. Tomēr tās sajūtas bez skatītāju klātbūtnes lielākoties, nav tas kas ir redzēts vispārībā.

Turpmākajos gados, ja mums uz čempi brauktu piemēram, Girgensons, Balcers, Bļugers, Merzliķins būtu cits hokejs

     [+] [-]

, 2021-06-03 12:29, pirms 2 mēnešiem
tas vis ir mīts par mūsu stipro izlasi. Esmu pārliecināts, ka esam vienīga izlase, kuru tika cilvēks ikdienā spēlējot pie amatieriem (Marenis zviedru 3 līga). Ko var sagaidīt?
Starpcitu, ka jūs domājāt :
1. ir jēga no IIHF čempionāta katru gadu?Izskatas jocīgi, ka Mikelim Rēdliham 14 čempionats, kāda tur ir motivācija?
2. 12 komandas?16 tomēr a) pa daudz speļu kuri neko neizšķir b) Itālija, Lielbritānija tomēr nevelk to līmeni (arī dažreiz diemžēl LV).
reiz 2 gados + 12 komandas būtu tiešam stiprs čempis.Es kadreiz futenē aizspēlējos līdz U21, pāris reizes spelēju arī pie pieagušiem, atceros ka vēči toreiz tika līdz Eč, bija vienkārši kosmoss viņiem sajūta Šeit 10 tais vai 12 čempis vispāŗ poh čāliem..

     [+] [-]

, 2021-06-03 12:53, pirms 2 mēnešiem
Semjonovs rakstīja: tas vis ir mīts par mūsu stipro izlasi. Esmu pārliecināts, ka esam vienīga izlase, kuru tika cilvēks ikdienā spēlējot pie amatieriem (Marenis zviedru 3 līga). Ko var sagaidīt?
Starpcitu, ka jūs domājāt :
1. ir jēga no IIHF čempionāta katru gadu?Izskatas jocīgi, ka Mikelim Rēdliham 14 čempionats, kāda tur ir motivācija?
2. 12 komandas?16 tomēr a) pa daudz speļu kuri neko neizšķir b) Itālija, Lielbritānija tomēr nevelk to līmeni (arī dažreiz diemžēl LV).
reiz 2 gados + 12 komandas būtu tiešam stiprs čempis.Es kadreiz futenē aizspēlējos līdz U21, pāris reizes spelēju arī pie pieagušiem, atceros ka vēči toreiz tika līdz Eč, bija vienkārši kosmoss viņiem sajūta Šeit 10 tais vai 12 čempis vispāŗ poh čāliem..
reizi 8 gados, sešas izlases. tas tik būtu līmenis!

āksti

     [+] [-]

, 2021-06-03 14:45, pirms 2 mēnešiem
ko tad lai somija saka kuriem izlasee nav 70 NHL speletaji?

Aho - Rantanens - Teravainens

Barkovs, ristolainens, rasks, puljujavri, hintz, kapanens uttt, kas pirmas vijoles spele NHL

     [+] [-]

, 2021-06-03 14:46, pirms 2 mēnešiem
problema ir taa, ka nav pasiem sava liga, somija pieradija, ka bez nhl speletajiem var novinet chempi 😌

     [+] [-]

, 2021-06-03 14:46, pirms 2 mēnešiem
bet latvijaa nekad nebus sakartota hokeja sistema, jo pati valsts ir ar augstu korpuciju, noziedzibu, ko tad var gribet

     [+] [-]

, 2021-06-03 14:47, pirms 2 mēnešiem
keninjam, merzly sveices pases utt daudz lidzigu piemeru var meklet
Nav pamata gaidit sasniegumus no izlases kur nav stabilas valsts liigas

     [+] [-]

, 2021-06-03 14:48, pirms 2 mēnešiem
mes te uz dazu speletaju un treneru fanatismu vnk jaucam gaisu lielajam valstim, nauda ir viss