Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2943, Did:0, useCase: 0

Fāzels par PČ: "Mums nebija citas izvēles, kā spēlēt tikai Latvijā"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Fāzels par PČ: "Mums nebija citas izvēles, kā spēlēt tikai Latvijā"
Renē Fāzels. Foto: TASS/Scanpix

Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels atklāj, ka cer uz skatītāju klātbūtni gaidāmajā pasaules čempionātā.

Kā jau ziņots, IIHF šodien pieņēma lēmumu, ka viss 2021. gada pasaules čempionāts notiks Rīgā.

Pasaules čempionāts sākotnēji tika iecerēts Rīgā un Minskā, taču 18. janvāra IIHF padomes sapulcē nolēma, ka Baltkrievijā tas nenotiks. Lēmums tika pamatots ar drošības apsvērumiem, kas ir ārpus IIHF kontroles. Tika lēsts, ka, visticamāk, šis turnīrs notiks tikai Latvijā, ja būs atbilstoša epidemioloģiskā situācija un izdosies iekārtot otru halli. Turklāt jāņem vērā, ka te būtisku lomu spēlē liela apjoma finansējums. Izvēlēšanās finiša taisnē nokļuva divi varianti - Rīga vai Rīga un Bratislava.

"Covid-19, protams, ir galvenais iemesls, kāpēc palikām pie vienas rīkotājvalsts. Tas bija liels izaicinājums, taču Covid-19 situācijas dēļ mums nebija citas izvēles, kā spēlēt tikai Latvijā. Mēs pieņēmām vienīgo pareizo lēmumu," atklāj Renē Fāzels. "Bratislavā bija neiespējami uzņemt visas 16 izlases, tur ir tikai viena arēna, kurā var spēlēt. Apspriedām ar finansiālo aspektu, un arī šajā sakarā mums ir izdevīgāk spēlēt Latvijā."

2021. gada pasaules čempionātam jāsākas 21. maijā. Bez skatītājiem čempionāta aizvadīšana būtu finansiāli neizdevīga. "Neviens nezina, kā būs ar koronavīrusa izplatību. Pagaidām ir varianti ar 20, 30, 50 un varbūt pat 75 procentiem no tribīņu ietilpības pasaules čempionātā Latvijā," saka IIHF prezidents, kurš cer uz līdzjutēju klātbūtni. "Skatītāju jautājumu izlems Latvijas valdība. Bet mums jārēķinās arī ar sliktāko variantu - tas ir "burbulis" bez skatītājiem."

PČ rīkotājvalsts statusu zaudējušajai Baltkrievijai tiks izmaksāta kompensācija. "Tagad runājam ar Baltkrievijas federāciju un strādājam pie kompensācijas jautājuma. Baltkrievi ir īsti sportisti, esmu pārliecināts, ka viņi neboikotēs pasaules čempionātu, parādīs sportisko garu un spēlēs šajā turnīrā. Man ļoti žēl baltkrievu," atzīst pasaules hokeja vadītājs.

Izmantotie resursi:
rsport.ria.ru
tass.ru

  -1 [+] [-]

, 2021-02-02 20:06, pirms 3 mēnešiem
Ura tovarišči ! Zdem Ovečkina !

     [+] [-]

, 2021-02-02 20:16, pirms 3 mēnešiem
Nu ja, neviens cits negribēja brāķa čempi!

     [+] [-]

, 2021-02-02 20:30, pirms 3 mēnešiem
“Citas izvēles nebija.” Cik pagodinoši. 😂

     [+] [-]

, 2021-02-02 20:44, pirms 3 mēnešiem
Iespējams,ka būs hoķis ar noteiktu skaitu līdzjutējiem,tas būtu forši. Tikai,ja tādā tempā norisināsies vakcinācija,kad ieņemam šajā jomā šodien pēdējas vietas Eiropā mūsu valdībā esošo jefiņu neizdarības dēļ,tad nekas pozitīvs nebūs gaidāms,kaut arī tauta ievēros Covid ierobežojumus.

  +4 [+] [-]

, 2021-02-02 20:59, pirms 3 mēnešiem
striker rakstīja: Iespējams,ka būs hoķis ar noteiktu skaitu līdzjutējiem,tas būtu forši. Tikai,ja tādā tempā norisināsies vakcinācija,kad ieņemam šajā jomā šodien pēdējas vietas Eiropā mūsu valdībā esošo jefiņu neizdarības dēļ,tad nekas pozitīvs nebūs gaidāms,kaut arī tauta ievēros Covid ierobežojumus.
Ja tevi sapotē un uz pieres izaug pērtika krāns, tad zini, kaut kas ir nogājis greizi

     [+] [-]

, 2021-02-02 22:32, pirms 3 mēnešiem
... tātad mekkēja citus variantus...
Bet pārējie prasīja parāk daudz no IIHF...