Kanāda nākamajā pasaules čempionātā nevēlas spēlēt Košices grupā
Vakar kļuva zināms grupu sadalījums 2019. gada pasaules čempionātam hokejā. Laukuma saimniece Slovākija spēlēs Košicē, nevis galvaspilsētā Bratislavā. Tieši tāpat kā Kanāda, bet ziemeļamerikāņi ar šādu lēmumu ir pagalam neapmierināti.
"Kanādieši nākuši klajā ar prasību viņus pārcelt uz Bratislavu, tomēr visas izmaiņas pieņem IIHF padome, kas ir augstākais ķēdes posms," sūdzības apstiprināja Slovākijas Hokeja federācijas vadītājs Martins Kohuts. "Mēs šādām prasībām kategoriski nepiekrītam, un organizatoru lēmumu mainīt var tikai IIHF. Nedomāju, ka viņi izšķirsies par šādu soli."
Vakar noskaidrojās, ka Bratislavas apakšgrupā spēlēs Zviedrijas, Krievijas, Čehijas, Šveices, Norvēģijas, Latvijas, Austrijas un Itālijas izlases, kamēr Košices grupā cīnīsies Kanāda, ASV, Somija, Vācija, Slovākija, Dānija, Francija un Lielbritānija. Pēc pasaules ranga publicēšanas tika veikta viena izmaiņa – vietām samainījās norvēģi un mājinieki slovāki.
"Gribam, lai pasaules čempionāts apmeklējuma ziņā būtu veiksmīgs – sagaidām, ka spēles klātienē vēros vairāk nekā 450 tūkstoši cilvēku. Tieši tāpēc vietām samainījām Slovākiju un Norvēģiju. Bratislava ir tuvu gan austriešiem, gan čehiem, kā arī krieviem, pateicoties lidostai. Savukārt Košicē halli piepildīs mājinieku fani. Un ticam, ka Slovākijas izlase spēlēs arī Bratislavā, piedaloties ceturtdaļfinālā," teica Kohuts.
Kanādieši ir neapmierināti, jo viņiem Košices grupā nācās spēlēt jau 2011. gada pasaules čempionātā. Skatoties pasaules rangā, vienīgā iespējamā izmaiņa būtu Kanādas un Zviedrijas apmainīšana vietām, taču maz ticams, ka IIHF izšķirsies par šādu soli.
Ar 240 tūkstošiem iedzīvotāju Košice ir Slovākijas otrā lielākā pilsēta. Tā atrodas valsts austrumos, kamēr Bratislava ir pašos rietumos, un nokļūšana līdz Košicei nozīmē visas Slovākijas šķērsošanu.
Izmantotie resursi:
https://isport.blesk.cz/clanek/hoke...
+8 [+] [-]
+21 [+] [-]
+2 [+] [-]
2012.gadā PČ notika Zviedrijā - Helsinkos un Stokholmā
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
-2 [+] [-]
[+] [-]
+5 [+] [-]
-1 [+] [-]
+5 [+] [-]
un nesaprotu arī problēmu - ik pēc gada uzspēlēt ar tām pašām komandām .. 1x gadā.
+2 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Acīmredzot CAN pēc grupu turnīra negrib dabūt pretī ne Zviedriju, ne Krieviju, ne Čehiju, ne Šveici.
[+] [-]
[+] [-]
Un tad tālāk kā nu sanāk ar sekmēm un pēc paveiktā čempionātā uz maiņām šurp turp iekšā ārā - Francija, Austrija, Itālija, Baltkrievija, kuras jau varētu saukt par trešā ešalona pamatkodolu + tad caurgājēji - Kazahstāna, Slovēnija, Ungārija, Ukraina, tagad arī 2019.gada čempī parādīsies Lielbritānija, šogad sabija Dienvidkoreja, un senāk pat ilgstoši mākslīgi Elitē tika turēta Japāna.
Kopā šādi mētājoties iekšā ārā - nu 8-11 valstis. Kā nu kurai paveicas. Ja vēl lietuvieši ar igauņiem pacentīsies ... kas zin, varbūt pēc pāris gadiem būs vēl par 2 valstīm vairāk.
Tātad neizbēgami, ka tikšanās ar top12 valstīm vienai pret otru ir diezgan stabila. Šīs 12 valstis arī ir tas pamatkodols Pasaules čempionātam un tiekas no gada uz gadu gana bieži. Un tiksies arī regulāri. Jo diemžēl hokeju pasaulē spēlē tikai kādas 50-60 valstis, ja nemaldos. Bet tā kaut cik nopietnākā līmenī - maksimums 30. Toties, ja runājam par kārtīgu līmeni... tad top12 + vēl Francija, Austrija, Baltkrievija, Itālija un varbūt vēl kāda valstiņa, kurā ir savs čempionāts. Pārējie nav nopietni. Varbūt vēl kaut kas Polijai.
Pārējās 8-11 izlases, kas te ir Elitē, te A grupā - kā nu sanāk. Arī kāds stabilāk, kāds ne tik, bet kopumā tā robeža ir diezgan trausla šīm izlasēm. Jo līmenis viņiem vēl ir par zemu vai sniegums nav tik augsts.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
IIHF turnīrā jāspēlē pēc IIHF noteikumiem
[+] [-]
- pirmkārt, nosauc man kaut vienu parametru, kāpēc Tu liec Norvēģiju PAKĀPI augstāk par Franciju? rezultāti pēdējo PČ ir augstāki pat frančiem, NHL šobrīd frančiem ir pat vairāk spēlētāju kā norvēģiem, vietējās līgas pēc spēka ir ļoti līdzīgas, es, piemēram, nevaru pateikt, kura no tām ir spēcīgāka u.t.t.
- par Ukrainu (kā jau te iepriekš minēja): viņiem hokejs šobrīd ir degradējies, īsti neredzu uz kā pamata viņiem būtu cerības atgriezties IA divīzijā, drīzāk jāuztraucās par palikšanu I divīzijā vispār...
- ja pieminēji leišus un igauņus - tad atgādināšu, ka viņiem nav nevienas nopietnas komandas. NEVIENAS! Labi, leišiem ir Elektrēnu Enerģija, bet šōbrīd tā ir ļooooti viduvēja komanda BLR 1. līgā.
- par potenciālu: jāskatās uz valstīm, kur ir vairāk vai mazāk nopietns čempionāts. Šeit pirmkārt Tu esi piemrisis Poliju - viņi nebūt nav zemākā līmeņa par britiem, ungāriem vai korejiešiem, tikai šogad kaut kas greizi nogāja sgatavošanās periodā. Tā nebūtu sensācija, ja PČ Rīgā mēs redzētu poļus. Otrs, ko vērts pieminēt, Nīderlande - ir vietējais čempis, labākā komanda spēlē Vačijas Oberlīgā (kur pēdējos gados ir tieši viņi vinnē čempionu titulu), Tieši dēļ komandas Oberlīgā holandieši pirms gada izkrita no 1. divīzijas, jo Oberlīgas finālsērija beidzās vēlāk par PČ IB divīzijā. Šogad IIA divīzijas turnīrs notika vēlāk - un holandieši spēcīgākajā sastāvā vieglī pīpējot tika divīziju augstāk. Vēl jau ir arī japāņi - kādā brīdī arī viņi var izšaut kā korejieši, taču pagaidām viņi tikai var patraucēt poļiem atgriezties IA divīzijā.