Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2873, Did:0, useCase: 3

IIHF Slavas zālē uzņems Alfrēdsonu, Bleiku, Lehtinenu un Čeliosu

Rolands Eliņš

IIHF Slavas zālē uzņems Alfrēdsonu, Bleiku, Lehtinenu un Čeliosu
Foto: IIHF

Starptautiskā hokeja federācija, kas šodien jau vēstīja par prestižās Pola Loika balvas piešķiršanu Kirovam Lipmanam, paziņojusi par Daniela Alfrēdsona, Roba Bleika, Krisa Čeliosa un Jeres Lehtinena iekļaušanu Slavas zālē.

Uzņemšana Slavas zālē norisināsies īpašā ceremonijā nākamā gada pasaules čempionātā Dānijā. Slavas zālē tiks uzņemti četri bijušie hokejisti un divi hokeja funkcionāri – Filips Lakarjērs un Bobs Nadins.

„Šis ir 22. gads, kad iekļaujam Slavas zālē cilvēkus, kas tik daudz darījuši mūsu sporta veida labā, un būtu ļoti grūti atrast grupu, kas būtu to pelnījusi vairāk, nekā šodien Slavas zālē iekļautos,” IIHF paziņojumā citēts Renē Fāzels.

Daniels Alfrēdsons Zviedrijas sastāvā piedalījies piecās olimpiskajās spēlēs un 2006. gadā ieguva zelta medaļu. Nacionālajā hokeja līgā viņš veselas 14 sezonas bija Otavas „Senators” kapteinis un aizveda komandu līdz Stenlija kausa finālsērijai.

Robs Bleiks ir viens no retajiem hokejistiem, kuri spējuši uzvarēt gan olimpiskajās spēlēs, gan pasaules čempionātā, gan Stenlija kausā. Bleiks NHL pavadīja 20 sezonas un bija gan „Kings”, gan „Avalanche” kapteinis.

Kriss Čelioss NHL nospēlēja veselas 25 sezonas un, kā vēsta IIHF savā paziņojumā, ceturtdaļgadsimtu bija ASV hokeja simbols. Čelioss trīsreiz ieguva Stenlija kausu un kļuva par otru visu laiku vecāko hokejistu, kurš devies laukumā NHL mačā.

Līdzīgi kā Alfrēdsons, piecās olimpiskajās spēlēs piedalījies arī Jere Lehtinens, kurš bija Somijas izlasē 1995. gadā, kad tā pirmoreiz uzvarēja pasaules čempionātā. Lehtinens pavadīja 14 gadus NHl Dalasas „Stars” sastāvā.

Savukārt kā hokeja funcionārs Slavas zālē tiks uzņemts 79 gadus vecais francūzi Filips Lakarjērs, kurš 45 gadus darbojies Francijas Hokeja federācijā un dažādu IIHF padomju un komiteju sastāvā. Līdzīgu atzinību izpelnījies ilggadējais hokeja tiesnesis Bobs Nadīns, kurš kļuvis par pirmo Pola Loika balvas ieguvēju, kurš iekļauts arī Slavas zālē.

Izmantotie resursi:
2018.iihfworlds.com