Viedoklis: Spēks vai tehnika?
Pasaules čempionātā klāt ceturtdaļfinālu laiks, bet Latvijas izlase jau atgriežas mājās. Šogad labāko komandu astotnieks tā arī palika vienas uzvaras attālumā un jāsamierinās ar izcīnīto 11.vietu.
Tas vai 11.vieta tika izcīnīta, vai arī Latvija palika 11.vietā ir katra personīgās gaumes jautājums, tomēr skaidrs, ka arī šīs divas iegūtās uzvaras neviens nedāvināja, bija vien jāizcīna. Lielākiem varoņdarbiem komanda izrādījās negatava, neskatoties uz to, ka kopējais pirms turnīra fons tika uzskatīts pat par vairāk nekā labvēlīgu. Jāatzīmē, ka, lai arī izcīnītas tikai divas uzvaras, Latvijas izlasei turnīrā nebija nevienas spēles, kurā tika zaudēts pilnīgi bez variantiem. Diemžēl zaudētajās spēlēs pretinieks spēja realizēt savus trumpjus un novirzīt spēli sev labvēlīgā gultnē.
Lai to nepieļautu un realizētu savas stiprās puses, šim izlases modelim pietrūka kulaka efekta. Komanda izrādījās nesabalansēta. Šajā turnīrā rezultātu veidoja tās maiņas (Sprukta un Pečuras), kas spēlēja tā saukto kanādiešu hokeju ar spēka spiedienu, presingu un virzību uz vārtiem. Abas pārējās maiņas, kas paļaujas vairāk uz tehnisko izpildījumu, šajā turnīrā pazuda, pozitīvi atzīmējoties vien epizodiski, galvenokārt spēlēs pret Itāliju un Norvēģiju.
Tā ir viela pārdomām - kas tika izdarīts nepareizi un kā dzīvot tālāk? Iepriekšējā turnīrā katra maiņa spēja realizēt savus trumpjus un palīdzēt komandai rezultāta veidošanā, sagādājot pretiniekiem neatrisināmus uzdevumus Latvijas izlases stipro pušu neitralizēšanā.
Ja attiecībā uz maiņu, kurā spēlē Dārziņš-M.Rēdlihs, vainīgais tiek atrasts Džeriņa personā vai arī blakus apstākļos, kā Miķeļa ģimenes pieaugums. Tad attiecībā uz Vasiļjeva maiņu šādi skaidrojumi nedarbojas. Šogad, viena no iepriekšējā turnīra rezultatīvākajām maiņām, centās, bet pārsvarā bez rezultāta - gan vienādos sastāvos, gan vēl jo vairāk skaitliskajā vairākumā, kur Vasiļjeva maiņai bija ļoti liels spēles laiks.
Paies gads un Latvijas izlase atkal dosies cīņa. Ļoti maz ticams, ka izlases komplektācija ļoti būtiski atšķirsies, sevišķi uzbrukumā. Tāpēc tagad ir ļoti svarīgi noskaidrot, kāpēc šogad tehniķu maiņas pazuda un nespēja dot vajadzīgo rezultātu.
Vai vaina ir gados (Vasiļjevs, Ņiživijs)? Spēlētāji gadu no gada jaunāki nekļūst, attiecīgi mazinās arī ātruma īpašības gan kustībā, gan piespēļu/ metienu izdarīšanā, gan domāšanā. Varbūt tieši šīs dažas sekundes pietrūkst, lai realizētu iecerēto?
Varbūt problēma bija neveiksmīgi izvēlētos aizsargu pāros? Varbūt maiņā pietiek jau ar vienu spēlētāju, kam patīk ilgi pieturēt ripu un būtu vajadzīgi aizsargi, kas ātri pieņem lēmumu un izrīkojas ar ripu, nevis arī lēni uzņem, apstrādā, apskatās un tad veic kādu darbību? Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, kad maiņa spēlēja ļoti veiksmīgi, tieši šī ir būtiskākā atšķirība starp pagājušo gadu un šo gadu. Varbūt te arī meklējama atbilde attiecībā uz Vasiļjeva maiņas sniegumu?
Varbūt tika pieļautas kļūdas fiziskajā sagatavotība un sagatavošanās procesā kopumā? Varbūt tieši spēks pietrūka, lai realizētu labi domātās ieceres? Varbūt vienkārši hokejs strauji mainās un rezultāta sasniegšanai efektīvāks kļūst kanādiešu hokejs? Šādus varbūt var uzdot un uzdot. Būtiski ir rast atbildi, lai nākamajā Pasaules čempionātā Latvijas izlases trumpji darbojas izlases labā un nevis pret to. Lai izdodas!
+83 [+] [-]
Ja uz visu komandu ir viena vairākuma kombene ar vieniem un tiem pašiem purniem, tad pat mongoļi to turnīra gaitā izpētītu...
Un lai to visu saprastu un kautko mainītu treneriem bija 6 spēles, es jau pēc otrās sapratu, ka tā maiņa vairākumā nerullē...
+82 [+] [-]
Daudzi bija noguruši no KHL sezonas, tāpēc neizdevās īsti labs turnīrs
Pietrūka motivācijas, gan spēlētājiem, gan trenerim
Znaroks, aizvadīja turnīru bez emocijām un, protams, mūsu labākie spēki aizsardzība nebija - Skrastiņš, Bārtulis, Sorokins, Laviņš
+30 [+] [-]
+5 [+] [-]
+5 [+] [-]
+7 [+] [-]
-2 [+] [-]
+154 [+] [-]
+10 [+] [-]
+18 [+] [-]
+1 [+] [-]
+5 [+] [-]
Viņi vnk emocionāli bija saguruši.. Nevainoju mūsu spēlētājus, jo viņi ta pat ir paši labākie Un nerunāju aplinkus
+16 [+] [-]
Protams šogad bija laba izdevība tikt aukstas vietas(skatotioes uz līderu komandu sastavu),bett soreiz nepaveicās.
Vaina jau nav vecumā,bett gataviba(nenoliedzami ja Znaroks būtu jau no paša sākuma rezlutāti VARBŪT VARĒJA but savādaki.
Visi puiši centās,bett kaam ir ari jāzaudē diemžel sogad ari mums.
Ir ari dažas labas puses:1)Jaunajiem spelētājiem čempionāts bija izdevien,2)Vienmēr var ceret uz nākošo gadu.
Tas laikam viss,bet 11.jau nav tik slikti(aiz mums ir taču palikusi ASV )
+9 [+] [-]
+33 [+] [-]
+24 [+] [-]
+16 [+] [-]
Manuprāt, visas problēmas slēpjas vienā vārdā – ATTIEKSME.
+ Viss sākas galvās, tikai tad pāriet uz citām ķermeņa daļām.
+9 [+] [-]
Šite nu autors galīgi sviestā ir sabraucis it sevisķi, ja runājam par "domāšanu"..... tieši ar gadiem tās "domāšanas" (sajēgas ko un kā labāk vajadzētu darīt) paliek vairāk!!! To sauc par pieredzi.... nenoliegšu, ka iespējams arī tās kustības un ātrumi šiem džekiem iet mazliet mazumā gadu no gada, bet piespēļu (arī spēles) un metienu tehnika un spēles (veidošanas) sajēga tieši iet vairumā nevis mazumā.... cita lieta, ka ne vienmēr viss sanāk kā ir iedomāts (vai nu dēļ noskaņojuma, ne- noskaņojuma vai dēļ grūtās sezonas un spēļu slodzes) un galu galā arī pretinieks nestāv uz vietas...
+13 [+] [-]
+7 [+] [-]
Krievi jau nu tocna nespele nekadu tenisko hokeju!
+4 [+] [-]
+25 [+] [-]
Runājot par vairākumu, domāju ka šeit trenerim vajadzētu uzņemties lielu daļu atbildības. Nevaru apgalvot ka citas maiņas būtu parādījušas labāku sniegumu, bet 1. maiņa spēlēja 50% no vairākuma pavadītā laika kurā nespēja neko vērā ņemamu parādīt!
+8 [+] [-]
+4 [+] [-]
Nu tiešām nesaprotu ko var cepties labi nebija vinjam šis izdevies čempis un neiemeta to bullīti(bet nevar jau vienmēr iemest ja kāds cits neiemestu viss butu labi bet ja uzreiz neiemet "bullīsu karalis" slikti).
P.S Ceru,ka sapratāt pirmā rindkopa bija domāta ar sarkasmu.
+10 [+] [-]
+3 [+] [-]
Un ko tad darīt amerkāņiem kuriem 25 spēlētāji atsakās spēlēt un ta pat šveicei, kas atvedusi labi ja savu otro sastāvu?