Krievija '08 un Krievija '09, kas mainījies?
Vakar vakarā noslēdzās kārtējais Pasaules hokeja čempionāts, kura finālā Krievijas izlase, tāpat kā pirms gada, pieveica Kanādas valstsvienību. Rezultāts tas pats, bet saskaitāmie šogad bija pavisam citi.
Skatoties vakardienas hokeja finālu un salīdzinot ar to, kas tika vērots apmēram pirms gada, varēja uzskatāmi novērot, ka Krievijas izlases 2008. gada modelis krietni atšķiras no 2009. gada modeļa. Un runa pat nav par Vašingtonas "Capitals" krievu kopienas neesamību, bet gan par kopējām spēles iezīmēm gan finālā, gan arī visa turnīra laikā.
Komanda
Ir pierasts, ka par Krievijas hokeja galveno ieroci tiek minēts spēcīgs uzbrukums un spēcīgi individuālie izpildītāji, kuri arī "uztaisa rezultātu", arī šogad tādi bija (Iļja Kovaļčuks, Aleksandrs Radulovs), taču Bernes čempionātā spēlēja, nevis meistaru sastāvs (kā 2008. gadā), bet KOMANDA, kur katrs apzinās savu lomu un savas personīgās ambīcijas neizvirza augstāk par komandas interesēm. Kāds teiks, ka pagājušgad taču arī bija komanda. Jā, taču bieži vien bija redzamas epizodes, ka kāds, uzvārda dēļ, tomēr mēģina pats kļūt par glābēju, lai arī spēle viņam tajā dienā nemaz nevedās.
Iļja Kovaļčuks
Nacionālās hokeja līgas (NHL) pēdējo gadu viens no labākajiem vārtu guvējiem Iļja Kovaļčuks bija galvenais varonis arī pagājuša gada Pasaules čempionāta finālā, taču turnīrs kopumā tika aizvadīts visai blāvi. Arī šogad Kovi bija redzams, taču turnīrs viņam bija pilnīgi pretējs - visa čempionāta laikā Iļja bija komandas līderis, uzstādot jaunu viena čempionāta rezultativitātes rekordu Krievijas izlasei, bet finālā palika bez punktiem. Taču tas neMazina viņa ieguldījumu izšķirošās uzvaras kaldināšanā - ar ātru un aktīvu spēli viņš sagādāja galvasāpes visa hokeja dzimtenes izlasei.
Komandas komplektēšana
Pirms gada Krievijas izlase, tāpat kā liela daļa Eiropas valstsvienību (bet Kanāda un ASV - it īpaši), uzmanīgi sekoja tam kā veicas tai vai citai komandai NHL izslēgšanas spēļu turnīrā, jo gaidīja savā nometnē ierodamies Vašingtonas "Capitals" brigādi (Aleksandrs Ovečkins, Aleksandrs Sjomins un Sergejs Fjodorovs) un arī Jevgeņiju Nabokovu no Sanhosē "Sharks", jo situācija ar vārtsargiem Krievijas izlasei bija katastrofāla (par to vēlāk). Savukārt šogad turnīra laikā izlasei pievienojās tikai viens no NHL "izkritušais" - Nikolajs Žerdevs. Un tas arī bija viens no faktoriem, kāpēc Krievijas izlase varēja spēlēt kā KOMANDA - visi spēlētāji zināja, ko no viņiem gaida, zināja, ka ar viņiem rēķinās visu turnīra gaitu un arī saspēle viņiem nemainījās un varēja jau sākt domāt par dažādām jaunām kombinācijām.
Vārtsargi
Ar vārtsargiem Krievijas hokejam vienmēr ir bijušas problēmas, tāpēc tai tiek pievērsta jo īpaša uzmanība. Pirms aizvadītā čempionāta Krievijas izlases vārtsargu līnija bija nokomplektēta pilnībā un arī paši vārtsargi nebija no tiem sliktākajiem, taču ierodoties Kanādā sekoja virkne savainojumu kā dēļ nācās cerēt tikai uz vienu - Sanhosē "Sharks" zaudējumu Dalasas "Stars" vienībai, kas arī notika un Jevgeņijs Nabokovs varēja doties palīgā savējiem.
Arī šogad visu turnīra gaitu ar vārtsargiem situācija bija neskaidra, jo Iļja Brizgalovs nerādīja savu labāko spēli, bet par Aleksandru Jeromenko nebija pārliecības kā par pirmo numuru tieši izslēgšanas spēlēs. Taču, kā apr laimi Krievijai, uz izslēgšans spēlēm Brizgalovs tikai sāka "uzņemt apgriezienus" un pēdējās divas spēles jau nospēlēja visai atzīstami. Protams, ne bez veiksmes palīdzības, taču, kā vēsta paruna, veicas stiprākajiem.
Aizsardzība
Pirms gada Halifaksā krieviem aizsardzība bija tā teikt līmenī, jo sastāvā bija gan abi Markovi (Daņila un Andrejs), gan Deniss Grebeškovs, gan Fjodors Tjutins kā arī citi labākie sava aroda pratēji no tad vēl Krievijas Superlīgas. Taču šogad Bernē viss bija savādāk. Turnīra laikā daži hokeja apskatnieki norādīja uz itkā švako Krievijas izlases aizsardzību, taču, kā vēlāk izrādījās, tieši pateicoties tai viņi izcīnīja zelta medaļas. Spēlē pret Kanādas valstsvienību krievi cīņas lielāko daļu pavadīja tieši aizsargājoties un darīja to visai veiksmīgi, ne tikai neļaujot kanādiešiem apdomāties, bet arī bieži vien glābjot savus vārtus, pēdējā momentā "aizvācot" ripu no savas vārtu priekšas vai vienkārši paceļot pretinieka nūju īsu brīdi pirms metiena. Protams, gadījās arī neveiksmīgas epizodes, taču tajās viņiem atkal palīdzēja veiksme (un kam fortūna uzsmaida, mēs jau noskaidrojām).
Nobeigumā gribētos pateikt tikai vienu - kāds uzskata, ka Krievijas hokeja izlasei tā bija "haļava", cits, ka likumsakarība, taču viens ir skaidrs - Kreivijas hokejs atkal atgūst to spēku, kas tam bija pirms pārdesmit gadiem.
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
+8 [+] [-]
[+] [-]
+5 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
Patiešām prieks, ka krievi pat visu spēja nokārtot bez Ovečkina, Sjomina, Malkina...
+1 [+] [-]
Nevis taa ka kadreiz,savaca visus no NHL.
+1 [+] [-]
vai tad Capitals pagājušogad nepievienojās Krievijas izlasei no paša sākuma? tā īsti neatceros vairs
+8 [+] [-]
Atļaušos nepiekrist , ka vienmēr ar vārtusargim Krievijai ir bijušas problēmas !
+2 [+] [-]
Nejaucot iekšā politiku, man patika kā krievi spēlēja, tāpēc arī biju par viņiem!
+2 [+] [-]
Nenoliedzami, krievi bija gatavojušies kā vēl nekad, uzvara pelnīta.Taču, ja salīdzinam abas pēdējo gadu izlases, tad šogad solis sperts atpakaļ plats jo plats.Jā, bija lieliska Kovaļčuka spēle, kas vilka aiz sevis komandu, bija vairākās epizodēs veiksmes elements, kas palīdzēja krieviem vispār tikt finālā.Tai pat laikā , Krievijas izlases resursi īstenībā ir niecīgi, kas balstīti uz atsevišķu superzvaigžņu individuālu spēli.Apsveicami Krievijai, ja tas dod šādus rezultātus.
Skaidrs, ka tas hokejs, kuru finālā demonstrēja kanādieši, bija acij tīkamāks, vismaz sākot no otrās trešdaļas, kad cīņā par iniciatīvu kanādieši dominēja.Trūka tikai galvenā, iemesto vārtu, ko savukārt realizēja krievi.
Tas, ko Juris šeit sauc par komandas spēli, ir tas racionālais veids, kādā krievi sakostiem zobiem spēles beigudaļā cīnījās par rezultāta saglabāšanu.Jā, arī tā var spēlēt, itin bieži daudzas komandas tādā veidā spēlējušas pret krieviem.Tikai tad krievi paši mēdz teikt, -mēs taču bijām labāki, mums tikai nepaveicās !!Pēdējais spilgtais piemērs, 2007 gada pusfināls pret Somiju.Nu ko, šoreiz kārta krievu pretiniekiem, viņi taču bija labāki, tikai nepaveicās...
Lai kā arī nebūtu, sveicu visus Krievijas izlases līdzjūtējus ar uzvaru.Diemžēl vismaz līdz februārim častuškas turpināsies...
+4 [+] [-]
Krievijai to resursu nav diezko vairak salidzinajuma ar Zviedriju, Somiju, Čehiju, jo Krievi specializejas uz loti daudziem sporta veidiem gluzhi kaa Latvija.
+2 [+] [-]
Taču reāli, pasaules līmenī, Krievijai ir tikai labi ja kādi 5-7 vārtsargi (4 NHL spēlējošie + daži KHL).
Un Habibuļins jau arī tāds "šaubīgs kadrs", izlasē ir spēlējis tikai 2002. gada Olimpiādē.
Ne jau tāpat vien KHL ir vārtsargu-leģionāru limits. Tas ir tikai tāpēc, lai krieviem parādītos normāla, augsta līmeņa konkurence uz vārtsarga posteni (kā pienāktos hokeja lielvarai).
Arī PSRS laikos vārtsargi nebija tie labākie (Tretjaks, protams, izņēmums) un lielākoties uzvaras tika izcīnītas pateicoties uzbrukumam, nevis vārtsargiem.
+3 [+] [-]
Šogad, kā reiz, viss turnīrs tika aizvadīts visaugstākajā līmenī un, lai arī finālā punktu nebija, spēlēja viņš tiešām atzīstami.
+6 [+] [-]
Tas jau ir tāpat kā ar Hītlija izteicieniem, ka Kanādai ir pasaulē labākie jaunie spēlētāji. Slikti jau nu viņi nav, protams, taču ienākot NHL tie paši krievi/zviedri/čehi + pa kādam somam, slovākam un vēl kādam (no mazajām hokeja valstīm) nav ne ar ko sliktāki.
Un komandas spēle, nevis tikai aizsardzībā un tikai finālā, bet turnīrā kopumā. Arī tādā praktiski neko nenozīmējošā spēlē pret Latviju.
+1 [+] [-]
[+] [-]
Neviens nesaka, ka Kovi būtu slikts vai kāds, tieši otrādi, ka abos PČ viņš ir galvenais varonis, taču spēle (un iemesli kāpēc) ir pilnīgi cita.
[+] [-]
gribēju tik teikt, ka ne vienmēr arī tās zvaigznes tiek izmantotas pareizi, saliktas pareizajās maiņās ar pareiziem spēlētājiem utt. Bet nu gadījumā ar Kovalčuku- varbūt vēlme uzvarēt bij pārāk liela?
Ja salīdzinu pagājušā gada komandu ar šo gadu: šogad bija līderis tas pats Iļja, bet kurš bij 2008.?
[+] [-]
Līderi? Vašingtona+Nabokovs.
+1 [+] [-]
Ja par uzbrukumu, tad krieviem tāpat bija momentu "vagon i maļeņkaja teļežka"... .
-4 [+] [-]
+2 [+] [-]
+3 [+] [-]
"zirgā"tas ir treneris un hokeja organizācija.Krieviem vienmēr ir bijuši
gan zvaigznes,gan vienkārši labi spēlētāji,bet kamēr pie varas bija vecie
stagnāti uz izlasi neviens pat negribēja braukt un ja atbrauca vienu gadu,tad pēc tam ilgi nerādījās jo tika aptaisīti no galvas līdz kājām(te es domāju NHL večus)Un cepuri nost Bikova priekšā,kurš atļaujās neņemt uz izlasi gan Jašinu(kura klātbūtne pārsvarā nes neveiksmes),gan Sušinski un vēl vienu otru godājamu veterānu no NHL.Bikovam ir izdevies galvenais,radīt komandu.Tāpēc manuprāt
krieviem divus gadus pēc kārtas ir čempiona tituls.Es protams neatsakos no saviem vārdiem ,ka daudz kas atkarīgs no tā ,cik labus spēlētājus izdodās dabūt no NHL.Jebkura TOP hokeja lielvalsts var kandidēt uz čempiona titulu,ja izdodās dabūt labākos spēlētājus un treneriem izdodās radīt labu kolektīvu.Tomēr pasaules čempionāts nav lakmusa papīrītis pēc kura varam noteikt hokeja līmeni tā paša iemesla dēļ,ka komandas nevar savākt spēcīgākos sastāvus.Olimpiskajās spēlēs tad arī redzēsim ,kas ir kas.Kamēr nav atjaunots pasaules kauss,šīs ir vienīgās sacensības kur spēlēs labākie.Un vēl protams U-20 čempionāts,kur arī spēlē labākie savas valsts talanti.
+2 [+] [-]
Un kas krieviem šogad bija no NHL?
Bryz's, Kovi, Grebeškovs + Volčenkovs (1 spēle) un Žerdevs (3 spēles).
Uz zvaigznes statusu te var pretendēt tikai Kovi un +/- Brizgalovs ar Žerdevu (kaut gan viņi arī ir tikai "labi spēlētāji").
Un Kanādai? Es jau nesaku, ka tikai viens no viņiem nebija no NHL.
Hītlijs, Speca, Senluī, Douns, Rolosons + Šens, Dautijs, Stamkoss (šie ar nelielu avansu) - superstāri un mierīgi varētu spēlēt arī Olimpiskajā komandā + JEBKURŠ no pārējiem ir pēc ranga vismaz apmēram Žerdeva/Brizgalova līmenis (nosacīti, protams).
Itogo: Kanāda pēc "labajiem NHL spēlētājiem" saliek Krieviju vienos vārtos, kamēr reāli krievi salika kanādiešus.
+1 [+] [-]
Bikovs ir panācis tādu komandas vienotību, kas nav bijusi pēc PSRS sabrukuma.
Krieviem arī 90-gadu vidū bija superzvaigznes, bet rezultāti izpalika.
Bikovs+Paaudžu maiņa ir radikāli mainijusi izlases klimatu.
Sergejs Fjodorovs pagājušajā gadā spēlēja PČ pēc 18(!!!) gadu pārtraukuma.
Kovaļčuks pēc pērnā čempionāta ir kļuvis par īstu komandas līderi.
Spilgts piemērs tam ir tas, ka viņš nogludināja Ovečkina-Malkina konfliktu.
NHL šajā līmenī nav kvalitātes rādītājs.
Ļoti lielas daļa Krievijas spēlētāju varētu spēlēt NHL, bet viņi izvēlējās KHL.
Morozovs,Radulovs tagad nezkapēc tiek skaitīti kā "vājie" KHL pārstāvji, kautgan sevi ir pierādijuši NHL. NHL ir palikušas faktiski tikai krievu zvaigznes.
NHL ir 34 Zviedri, bet Krievu ir tikai 32.
-1 [+] [-]
alguns
Un kas krieviem šogad bija no NHL?
Bryz's, Kovi, Grebeškovs + Volčenkovs (1 spēle) un Žerdevs (3 spēles).
Uz zvaigznes statusu te var pretendēt tikai Kovi un +/- Brizgalovs ar Žerdevu (kaut gan viņi arī ir tikai "labi spēlētāji").
Un Kanādai? Es jau nesaku, ka tikai viens no viņiem nebija no NHL.
Hītlijs, Speca, Senluī, Douns, Rolosons + Šens, Dautijs, Stamkoss (šie ar nelielu avansu) - superstāri un mierīgi varētu spēlēt arī Olimpiskajā komandā + JEBKURŠ no pārējiem ir pēc ranga vismaz apmēram Žerdeva/Brizgalova līmenis (nosacīti, protams).
Itogo: Kanāda pēc "labajiem NHL spēlētājiem" saliek Krieviju vienos vārtos, kamēr reāli krievi salika kanādiešus.
Ko tu man centies tagad pierādīt,varbūt to, ka KHL līga spēcīgāka par NHL?Tad mums tālāk nav ko diskutēt.Es izteicu savu viedokli,tu tam nepiekrīt,tās ir tavas tiesības.
Otrkārt ,ja NHL līga ir stiprāka,tad krieviem bez tevis nosauktajiem
spēlētājiem šajā līgā ir spēlējuši vēl Tverdovskis,Zinovjevs,Radulovs,Saprikins.Frolovs spēlē vēl tagad,arī labākai krievu aizsargs Kaļiņins to tu laikam speciāli piemirsi pieminēt.Varbūt vēl kāds spēlējis,nav laika vandīties pa spēlētāju bio.Bet ne jau tas ir galvenais,es iepriekšējā komentā rakstīju,ka nav iespējas uzaicināt LABĀKOS spēlētājus uz PČ.
Mūsu strīdu vislabāk atrisinās olimpiāde un pirmais ko iesaku,salīdzināt komandu sastāvus ar šī gada čempionātu sastāviem.
Kanādai ,labi ja no šī sastāva būs4-5 hokejisti.Visām TOP komandām izmaiņas būs ne mazāk kā 60/70% izņemot protams valstis ar ierobežotiem labu spēlētāju resursiem.