NHL drafta ieguvēji un zaudētāji
Aizvadītajās divās dienās Minesotā norisinājās Nacionālās hokeja līgas (NHL) jauno spēlētāju izvēles ceremonija. Kuras komandas šogad bija uzdevumu augstumos, un kurām ir jāaizdomājas par nākotnes perspektīvām?
Neapšaubāmi, vakarnakt, izejot no "Xcel Energy Center" apmierināti par paveikto varēja justies augstāko drafta izvēļu tiesību turētāji – Kolorado "Avalanche" un Edmontonas "Oilers", arī mājniekiem, "Wild" vienībai, šis drafts ir ieskaitāms komandas aktīvā. Labi ir pastrādājuši arī Čikāgas "Blackhawks" un Detroitas "Red Wings" skauti un menedžeri.
Savukārt pilnīgi pretēja situācija ir Sanhosē "Sharks" un šīs sezonas finālisti Vankūveras "Canucks", bet Vašingtonas "Capitals" vienībai šis drafts vispār bija formalitāte, jo vienībai nebija izvēles tiesību nevienā no pirmajām trīs izvēles ceremonijas kārtām.
Protams, kā galvenie ieguvēji no šī gada drafta ir jāmin Edmontonas "Oilers", taču šāds vērtējums ir ne tikai dēļ viņu pirmās izvēle – Raiens Nūdžents-Hopkinss, bet tas, kas sekoja pēc viņa. Dēļ pirmās izvēles nemanāmi garām ir "paslīdējusi" Edmontonas otrā izvēle pirmajā kārtā, aizsargs Oskars Klefboms, kura personā "Oilers" cer iegūt jaunu aizsardzības līderi (un kompensēt Adama Larsona neizvēlēšanos ar kopējo pirmo numuru). Tāpat pieminēšanas vērti ir otrajā dienā izvēlētie hokejisti – Deivids Musils, kurš arī varētu atjaunināt aizsardzības rindas un somu vārtsargs Samu Perhonens, kurš arī bija garākais spēlētājs starp "Oilers" izvēlēm un kuram paredz vietu Edmontonas kluba vārtos jau tuvāko divu-trīs sezonu laikā.
Kolorado "Avalanche" šajā draftā izvēlējās kā otrie, arī viņiem bija divas izvēles tiesības pirmajā kārtā un Denveras klubs prata izmantot šo iespēju. Vispirms viņi ieguva spēlētāju, kurš starp pārējām alternatīvām ir "vislabāk gatavais profesionālajam hokejam" – Garbrielu Landeskogu, bet vēlāk tika pie masīva aizsarga Dankana Sīmensa personā. Ja vēl pieskaita klāt ceturtajā kārtā izvēlēto zviedru Joakimu Nermarku, kurš īsi pirms drafta zaudēja vairākas pozīcijas, tad "Avs" ir veikuši nelielu pārbūvi jau tagad.
Savukārt mājnieku vienība, Minesotas "Wild", savu draftu sāka mazliet agrāk (mājas laukuma priekšrocības? :)), jo aizmainot Brentu Bērnsu uz Sanhosē "Sharks", viņi savās rindās ieguva Čārliju Koilu, pagājušā gada drafta 28. numuru, kurš sevi lieliski pierāda spēlējot Bostonas Universitātes komandā, kā arī ASV U-20 izlasē. Savukārt jau šī gada draftā, pirmajā kārtā, tika iegūts Jonass Brodins, kuram nākotnē būs jāaizstāj jau pieminētais Bērnss, un enerģiskais Zaks Filipss.
Pievēršoties pārējām komandām, jāsaka, ka šogad, lielākoties, katra no vienībām kaut ko ieguva, kā arī gandrīz vai katrai dažas izvēles bija ne līdz galam saprotamas.
Pretēji iepriekšējos gados redzētajam, kad Stenlija kausa ieguvēji, dēļ zemajām izvēles tiesībām, drftos rāda vāju sniegumu, Bostonas "Bruins" šovasar ir paveikusi labu darbu, tiekot pie Dagija Hamiltona, kurš ir šī gada drafta viens no labākajiem aizsargiem, bet otrā izvēle, Aleksandrs Koklačovs, pēc Ziemeļamerikas hokeja ekspertu domām, ir ļoti interesanta, jo uzbrucējs, lai arī neizceļas ar fiziskajiem rādītājiem vai slidošanu, vienalga spēj būt produktīvs uzbrukumā.
Ja pievēršas otrai komandai, kas šovasar cīnījās par Stenlija kausu, Vankūveras "Canucks", tad jāsaka, ka viņiem gan šis drafts bija ļoti viduvējs, jo pirmajā kārtā draftētais dāņu uzbrucējs Niklass Jensens, nav spēlētājs, kas varētu vienībai dot kādu jaunu spēles elementu, līdz ar to, vispārējā talantu pārbagātībā, viņš varētu "pazust". Otrā izvēle, Davids Honziks, čehu vārtsargs, arī nav vērtējama pārāk augstu, jo viņa spēle QMJHL rāda, ka šim jaunietim vēl ir daudz jāstrādā, lai nākotnē viņš vispār tiktu izskatīts kā NHL līmeņa vārtsargs.
Savukārt absolūtie drafta zaudētāji ir Vašingtonas "Capitals". Dēļ iepriekšējo sezonu aktīvās darbības, lai vienībai piesaistītu veterānus, viņi palika bez pirmo trīs kārtu izvēles tiesībām. Līdz ar to viņiem nācās samierināties ar ceturtās līdz septītās kārtas izvēlēm. Kas jau nu palika. Bet nepalika daudz – norvēģu vārtsargs, kanādiešu aizsargs un divi amerikāņi – centrs un aizsargs. Maza iespēja, ka šie hokejisti kādreiz kļūs par "Caps" pamatsastāva spēlētājiem.
Tagad visiem draftētajiem un arī komandu vadībām būs jāgaida pirmie treniņi, lai jaunos talantus novērtētu darbībā. Savukārt līdzjutējiem šie censoņi tiks atrādīti rudenī.
+6 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+8 [+] [-]
[+] [-]
Ar 30. tāpat dabūja Rekelu, ko viņi drošvien būtu ņēmuši arī ar 22. Rekels drošvien nebūs nekāds ''franchise player'' toties ļoti labs 2-3 maiņas spēlētājs gan, izskatās, ka sanāks.
Arī parējās izvēles bija diezgan labas, manuprāt.
Nu, tik labs drafts, kā iepriekšējais jau nesanāca (Faulers, Etems), bet tāpat labs.
+1 [+] [-]
+4 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
-2 [+] [-]
[+] [-]
Principā sarežģījumi radušies, jo ir bažas par Brulē veselības stāvokli. Kings ar šo darījumu plānoja atbrīvot cap space, lai varētu brīvāk rīkoties tirgū, un tiek lēsts, ka attiecībā uz Brulē viņi būtu plānojuši izpirkt viņa līgumu, bet NHL noteikumi aizliedz izpirkt līgumu spēlētājam, kurš ir savainots.
[+] [-]
Principā, manuprāt, ļoti laba nākotne Edmontonai, kaut arī tas prasīs, vismaz 3 gadus, bet elitē viņi atkal būs.
[+] [-]
+3 [+] [-]
Eh, bet nu ko tur daudz ar viņu strīdēties.
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Par šo tēmu Tev tikko uzrakstīju garu komentāru, taču, diemžēl, manas kļūdas dēļ tas izdzēsās, un nerakstīšu vairs tik gari.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Tieši tādas lietas kā drafts un algu griesti neļauj šim burbulim tā pūsties un a-burts pieminētā naudas maisa biezums to tik ļoti neietekmē.
Par ''savējo'' būšanu. Pirmkārt, Z-Amerikā cilvēki iet uz šovu un viņi grib redzēt vārtus un uzvaras, neatkarīgi no tā, kas to izpilda. Protams, ja ir izvēle starp vietējo vai Eiropieti, tad vietējam tiks dota priekšroka, bet tas nav ne tuvu tik izteikti kā pie mums.
[+] [-]
[+] [-]