Par NHL līgumiem: kāpēc Šilovam un Girgensonam netika lielāks kumoss?
Otrdienas vakarā Artūrs Šilovs uz divām sezonām pagarināja līgumu ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubu Vankūveras "Canucks". Ierobežoti brīvais aģents tika pie 850 tūkstošiem dolāru sezonā – neliela algas pielikuma. Pie tādas pašas summas, kā neierobežoti brīvais aģents Zemgus Girgensons.
Lai kļūtu par neierobežoti brīvo aģentu un nonāktu situācijā, kad vari uzklausīt ieinteresēto komandu piedāvājumus un vairāksolīšanu, NHL jāpavada septiņas sezonas vai jāsasniedz 27 gadu vecums. Par neierobežoti brīvo aģentu iespējams kļūt arī 25 gados, ja aizvadītas trīs sezonas profesionālajā hokejā, bet NHL sakrātas mazāk par 80 spēlēm (vārtsargiem – ne vairāk kā 28 spēles ar vairāk kā 30 minūtēm laukumā).
Neierobežoti brīvie aģenti atrodas krietni pateicīgākā situācijā nekā ierobežoti brīvie aģenti, jo īpaši NHL īpatnējās struktūras dēļ. Atšķirībā no citām Ziemeļamerikas lielajām līgām, NHL komandas nesteidz piedāvāt līgumus citas vienības ierobežoti brīvajiem aģentiem – pēdējos desmit gados bijuši tikai divi šādi gadījumi, pēdējos 20 gados – desmit, un tikai divi no tiem noveduši pie hokejista pārcelšanās uz citu komandu jeb bijuši veiksmīgi. Skaitlis ir mikroskopisks, ņemot vērā, ka katru gadu ir vairāk par simts spēlētājiem, kurus varētu censties pārvilināt.
Invitations to the Arty Party have officially been sent and you're all invited. pic.twitter.com/GcrR8Vwepm
— Vancouver Canucks (@Canucks) July 16, 2024
Savulaik Anaheimas "Ducks" ģenerālmenedžeris Braiens Bērks pat publiski izaicināja uz kautiņu Kevinu Lovu, Edmontonas "Oilers" ģenerālmenedžeri, kurš pārvilināja ierobežoti brīvo aģentu Dastinu Peneru. Lai runas nepārvērstos par darbiem, iejaucās NHL komisārs Gerijs Betmens. Ierobežoti brīvais aģents NHL vai citās līgās – tās ir divas dažādas pasaules.
Līdz ar to ierobežoti brīvais aģents, kuram vēl nav tiesību vērsties arbitrāžas tiesā, visbiežāk ir atkarīgs no savas komandas labvēlības, nevis cer uz palīdzību no malas citas komandas piedāvājuma izskatā. Visas kārtis atrodas komandas rokās.
Ja Vankūveras "Canucks" iespītētos un piedāvātu Artūram Šilovam tikai minimālo līgumu (775 tūkstoši), sarunās uzstājot, ka labāks piedāvājums nesekos, latvieša rokās nebūtu argumentu, kāpēc nepieņemt šādu kontraktu. Tādā gadījumā pastāvētu trīs izvēles iespējas – ņemt to, kas tiek dots, spēlēt Eiropā vai sēdēt bez līguma. Ierobežoti brīvie aģenti, kuriem nav arbitrāžas tiesību, ir NHL sistēmas lielākie ķīlnieki.
Protams, 850 tūkstošu līgums (Šilovs katrā no sezonām saņems 800 tūkstošus, bet jau līguma parakstīšanas brīdī viņa kontā ieripos 100 tūkstoši) ir uzvara "Canucks", nevis Šilova nometnei. Turklāt līgums noslēgts uz diviem gadiem. Ja nākamajā sezonā Šilovs sevi pierāda kā pilntiesīgs NHL vārtsargs, Vankūvera saņems vēl vienu sezonu par ļoti izdevīgiem nosacījumiem. "Canucks" ierasti ar potenciāliem pamatsastāva spēlētājiem šādās situācijās paraksta līgumu uz divām, nevis vienu sezonu.
Šigned. Šealed. Šilovs. pic.twitter.com/kPHZgnptw1
— Vancouver Canucks (@Canucks) July 16, 2024
Vai Šilovs nākamajā sezonā būs pilntiesīgs NHL spēlētājs? "Canucks" starpsezonā pameta līdzšinējais otrais numurs Keisijs Desmits, un skaidrs aizvietotājs nav noskatīts. Tika parakstīts līgums ar 25 gadus veco čehu Jirži Pateru, kurš NHL karjerā piedalījies tikai astoņās spēlēs. Viņš un Šilovs konkurēs par otrā numura lomu.
Te jāņem vērā, ka Šilovu uz fārmklubu iespējams nosūtīt, neievietojot neaizsargāto spēlētāju sarakstā, kamēr Pateru nē. Šilovu iespējams sūtīt šurp un turp, kamēr ar Pateru "Canucks" riskētu katru reizi vārtsargu zaudēt. Risks noteikti nav liels, ņemot vērā čeha mazo NHL pieredzi, un nebūs galvenais faktors, izšķiroties starp diviem vārtsargiem. Taču tas var spēlēt lomu.
Ja Šilovam nācās ņemt to, kas viņam tika dots, tad Zemgus Girgensons pats izvēlējās parakstīt trīs gadu līgumu par 850 tūkstošiem dolāru sezonā ar Tampabejas "Lightning". Pirms 11 gadiem NHL debitējušais uzbrucējs joprojām nav debitējis Stenlija kausa izcīņā – 688 spēles regulārajā sezonā, nevienas playoff.
Bufalo "Sabres" lika galdā piedāvājumu turpināt sadarbību, taču Girgensons izvēlējās pamest nolemto komandu, lai pievienotos vienībai, kas tiek pieskaitītas playoff pārbaudītajām vērtībām. Kopš Girgensona debijas NHL "Lightning" bez izslēgšanas spēlēm palikusi tikai vienu reizi.
Kāpēc tikai 850 tūkstoši, ja pagājušajā sezonā Girgensons pelnīja 2,5 miljonus? Ja vēlies pievienoties favorītei, tad nosacījumus diktē viņi. Ceturtās maiņas spēlētājam "Lightning" daudz netērēs. Nav nekādu šaubu, ka citur Girgensons varēja tikt pie lielāka kumosa, bet Bufalo viņš pameta ne jau algas dēļ – motivācija ir Stenlija kauss.
Zemgus Girgensons says goodbye to Buffalo: pic.twitter.com/HuYPss8DTF
— The Charging Buffalo (@TheChargingBUF) July 3, 2024
Turklāt trīs gadu līgums dod drošības sajūtu pašam un viņa ģimenei, un nedrīkst nepieminēt, ka Girgensona līgumā iekļauts punkts, kas ierobežo iespējas viņu aizmainīt – uzbrucējs pirms katras sezonas iesniedz sarakstu ar 16 komandām, uz kurām viņu nedrīkst aizmainīt. Parasti tā ir kombinācija starp vājām komandām un nepievilcīgām pilsētām.
Girgensons samierinājās ar mazāku algu, bet tika pie lomas playoff komandā, ieguva līgumu uz trīs gadiem ar aizsardzību pret aizmainīšanu, un viņa ģimene varēs dzīvot siltajā Tampā, Floridas štatā, kur nav ienākuma nodokļa.
Šovasar pie NHL līguma tika arī Rodrigo Ābols – Zviedrijas finālists vienojās ar Filadelfijas "Flyers". NHL līmenī viņš pelnīs minimālo algu (775 tūkstoši), taču iegūti izdevīgi nosacījumi, ja būs jāspēlē fārmklubā – 450 tūkstošu alga, kas AHL līmenī ir visnotaļ solīda. Protams, Ābols daudz labprātāk pelnīs NHL minimālo algu, nevis būs viens no vislabāk apmaksātajiem spēlētājiem fārmklubā.
+2 [+] [-]
Šis tev sanāca ļoti maldīgi, valsts nodoklis tāpat pastāv, nav štata uzliktā nodokļa. Bet ieekonomēs uz nodokļu rēķina vareni!
+4 [+] [-]
+4 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
-3 [+] [-]
-3 [+] [-]
+3 [+] [-]
Nebūtu slikti, bet tad jebkurš Latvijas kvalificētais speciālists kādā nozarē gribētu pārvākties uz Rūjienu un pašiem nāktos izbaudīt lielpilsētas dzīvi.😅
-2 [+] [-]
Savukārt, 800 štukas gadā tas jau ir vairāk nekā zolīdi
[+] [-]
Kaut kā tā. Salīdzinoši ar piepilsētas un pilsētas turīgo slāni viņa ienākumi būs diezgan mazāki, tādēļ viņš pie bagāto gala neierakstīsies.
+1 [+] [-]
P.S. arī Jurmalā ar divām-trim štukām pietiktu, lai varētu šikot!
-2 [+] [-]
Vidusslānis parasti dzīvo uz hipotekārajiem kredītiem (vai īrē apartamentus) un var atļauties vienu transportlīdzekli. Minētais dzīves modelis spīd ar šo algu arī Šilovam. Līdzīgi būtu arī Toronto.
Par Jūrmalu jau teicu, ka nebūs ekvivalenti.
[+] [-]
Parakstīšanas bonuss Zemgum: 225k
Parakstīšanas bonuss Arčam: 100k
[+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
Bet vai tiešām tā varētu būt, ka viņš upurējis lielāku algu Bufalo, lai varētu citā komandā pacīnīties par kausu? Neizklausās ticami.
[+] [-]
Tā ir informācija no cilvēka, kurš jau no 90ajiem dzīvo ASV LA piepilsētā. Protams, strādā arī labi atalgotu darbu.
[+] [-]
Jācer, ka pēc 2 gadiem, ja paliks Vankūverā, vismaz dubultos algu uz papīra, lai vismaz izskatās cienīgi priekš viņa statusa sabiedrībā.
[+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
The average cost of living in Vancouver is $4,433/month for a single person who rents.This average is based on many factors including the cost of housing, transportation, groceries, and entertainment.
[+] [-]
Daži atkal dīc par maz, latviskā negausība!
[+] [-]
Girgensonam jau mājas ir un tāpat automašīna un sakārtota dzīve ASV kopumā. Pluss alga būs lielāka par 180000 USD. Nesalīdzināma situācija ar Šilovu.
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
Interneta resursos raksta, ka mediānas alga Vankūverā ir $5844 mēnesī, kas nozīmē, ka puse iedzīvotāju pelna vairāk, otra puse mazāk par to.
Tu apgalvo, ka PIETICĪGI dzīvojot ikmēneša izmaksas kā minimums būs no 5000 līdz 6000 dolāru. Līdz ar to sanāktu, ka PUSE Vankūveras iedzīvotāji dzīvo pieticīgi vai pat ZEM pieticības līmeņa.
[+] [-]
Pirms kaut kur ceļoju skatos tieši statistikā izmaksu sadaļu un +/- tā statistika ir bijusi vienīgā kaut cik jēdzīgā. Bagātajās pilsētās vienmēr ir bijis tā, ka vidējie statistiskie ienākumi galīgi neatbilst vietējo dzīves izmaksām un viņu reālajiem tēriņiem. Varbūt to statistiku novelk lejā kaut kāds īpaši nabadzīgs slānis, kuru parasti tūrists neredz, bet tie vidējie ienākumu cipari bieži ir nereāli zemi pretēji dzīvē redzamai ainai.
[+] [-]
Bet arī 800tūkstoši ir pieklājīgi. Uzskaitīji izdevumus,bet salīdzonot ar algu tie nav nemaz tik lieli, pat ja būtu 2-3 reizes lielāki vairāki simttūkstoši paliek pāri.
Vienmēr un gandrīz katrs grib vairāk, bet tomēr ,nezinu ko pats Šilovs domā. Drošvien priecīgs par smuko līgumu un naudiņu.
Zinu ,ka Vankuvera ir dārgāka par Monreālu , bet ar to naudu Šilovs var dzīvot bez bēdām un atlikt arī priekšdienām. Un tas tikai sākums,viens gads.
Ak,negausīgie latvieši,kas ar jums notiek?