Bļugers neizmanto izdevību, "Penguins" "play-off" iesāk ar neveiksmi pagarinājumā
Dramatisku zaudējumu pirmajā spēlē Stenlija kausa izcīņā piedzīvojusi latviešu uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas "Penguins", kas savā laukumā ar 3:4 pagarinājumā piekāpās Ņujorkas "Islanders" komandai. Divus, tostarp arī uzvaras, vārtus "Islanders" vienībā guva Kails Palmieri.
Teodors Bļugers, cīnoties plecu pie pleca ar sev labi zināmajiem komandas biedriem Brendonu Tanevu un Zaku Estonu-Rīzu, laukumā pavadītajās 18 minūtēs un 48 sekundēs (1:25 minūtēs mazākumā) izdarīja trīs metienus pa vārtiem, veica trīs spēka paņēmienus, bija pārāks 67% iemetienu, nopelnīja lietderības koeficientu -1, kā arī vienreiz atņēma ripu pretiniekam.
Pirmajā periodā "Penguins" ceturtā maiņa nebija ļoti pamanāma, mājiniekiem šo 20 minūšu laikā izdarot 18 metienus pa vārtiem, taču gūstot tikai vienus vārtus. Pirmā vadībā izvirzījās "Islanders" komanda, astotajā minūtē pitsburgiešu zonā veiksmīgi ieslidojot Kailam Palmieri, kurš no iemetienu apļa izpildīja precīzu un spēcīgu plaukstas metienu - 1:0 "Islanders" labā. Viesu vadība gan nebija ļoti ilglaicīga, 12. minūtē ar savu plaukstas metienu atbildot Frederikam Gudro, kurš rezultatīvi noslēdza ieilgušu "Penguins" uzbrukumu - 1:1.
Otrās trešdaļas ievadā teicamu izdevību izcelties palaida garām Bļugers, kurš ar ripu izrāvās no aizvārtes, "Islanders" komandu izmisīgā veidā ar kājsargu glābjot vārtsargam Iļjam Sorokinam.
Sorokin robs Blueger pic.twitter.com/cMx4Rg5jgV
— Rob Taub (@RTaub_) May 16, 2021
Pirmo vadību pingvīniem gan ne tik daudz vēlāk izdevās iegūt, kad Sidnijs Krosbijs cīņā vārtu priekšā fantastiskā veidā ar vienu roku pielaboja Braiena Dumolina raidījumu no tālās distances - 2:1 "Penguins". Perioda tālākajā gaitā abām vienībām izveidojās iespējas pa četrām minūtēm cīnīties skaitliskajā vairākumā, "Islanders" šādai izdevībai esot pat četras minūtes pēc kārtas, tomēr rezultāts, lielā mērā pateicoties arī Bļugera virknējuma veiksmīgajam sniegumam, līdz pārtraukumam vairs nemainījās.
WHAT A GOAL BY SIDNEY CROSBY.
— NHL on NBC Sports (@NHLonNBCSports) May 16, 2021
A one-handed tip gives the @Penguins the lead. #StanleyCup // @NBC pic.twitter.com/Vqu5fsiMJh
Trešā perioda ceturtajā minūtē līdzsvaru uz tablo (2:2) "Islanders" rindās atguva Žans-Gabriēls Pažo. Mač pietuvojās kulminācijai pamatlaika pēdējās piecās minūtēs, kad sākumā "Penguins" vārtsargu Tristanu Džeriju ar plaukstas metienu cauršāva Broks Nelsons (3:2 "Islanders"), bet jau pēc nieka 31 sekundes neizšķirts 3:3 uz tablo tika iedegts pēc mājinieka Kasperi Kapanena spēcīgā raidījuma pret Sorokina sargāto vārtu stabu un vārtos. Pēdējās minūtēs komandas negrasījās sargāt neizšķirtu un ļoti aktīvi centās izraut uzvaru jau pamatlaikā, teicamus momentus no vārtu priekšas neizmantojot "Penguins" zvaigznei Krosbijam un "Islanders" uzbrucējiem Džošam Beilijam un Pažo.
Pagarinājuma sākumā naskāk sāncenšu vārtus apdraudēja "Penguins", tomēr mājinieki savus momentus nerealizēja. Izšķirošo momentu bija jāgaida līdz pagarinājuma 17. minūtei, kad no asa leņķa izcili precīzu un spēcīgu metienu tuvajā augšējā stūrī virs Džerija pleca izpildīja Palmieri, atnesot uzvaru "Islanders" - 4:3! Sērijas nākamā spēle gaidāma naktī uz 19. maiju.
PALMIERI PIN HOLE SHORTSIDE FOR THE W pic.twitter.com/SJFg6V2zze— Spittin' Chiclets (@spittinchiclets) May 16, 2021
-1 [+] [-]
Tedis pret latviešu/połu izcelsmes spēlētāju Pelēci / Pelēko
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
-2 [+] [-]
Viņam līdz šim ir bijusi tikai viena laba sezona - iepriekšējā, taču arī tajā viņš nebija pirmais numurs, bet dalīja spēles laiku ar Metu Mareju.
Pirms un pēc (pirms: 90.6%, 2.84, pēc: 90.9%, 2.75) šīs sezonas Džarijs ir 90.7% SvS% un 2.80 GAA vārtsargs. No katra otrā vārtsarga nevar gaidīt kaut kādus "Korpisalo brīnumus".
-1 [+] [-]
p.s. atvainojos par glupiem jautājumiem, bet galīgi neesmu sekojusi līdz, bet šodien spēli skatoties, kkā nobrīnījos, ka pirmajā PO spēlē pingvīniem, kas vēl mēģina ielekt pēdējā SC vilcienā, tik nedrošs vārtsargs vārtos.
[+] [-]
Pitsburga visu sezonu meklēja maiņas darījuma partnerus, jo labi saprata, ka ar Džariju var būt par īsu, taču beigās neko tā arī neatrada.
[+] [-]
+2 [+] [-]
Bija viņiem vārtsargu trio Flerī-Marejs-Džarijs. Trio diezgan labs, bet visiem samaksāt naudas trūka.
Flerī tika atdots Vegasai, jo viņa nākotnei un līgumam PIT komandā neticēja (es par viņa visiem sasniegumiem ar esmu diezgan skeptisks), turklāt bija Marejs, kurš aizveda šamos līdz kausam. Tad, pagājušajā sezonā, arī Marejs "noplīsa", bet Džarijam gāja labāk un PIT izdomāja, ka laidīs Mareju brīvā peldējumā. Viņš tagad ir OTT (spēlē ar mainīgiem panākumiem).
Bet izrādījās, ka Džarijs īsti nav ne Marejs, ne arī Flerī un viņi 3.5 miljonus ir samaksājuši ne tam čalim.
Aiz Džarija muguras šobrīd ir Makss Legasī (zemāko līgu vārtsargs ar 18 mačiem NHL karjerā), bet viņš ir trešais numurs, un regsezonas dublieris Keisijs Desmits, kura stāsts arī ir līdzīgs - viņš var būt labs dublieris, taču nav nekāds glābējs.
Turklāt, abi divi, Džarijs un Desmits sezonas beigas izlaida, jo bija traumēti.
Nu, tāda tā PIT situācija lielos vilcienos un vagonos.
+1 [+] [-]
+3 [+] [-]
Turklāt, PIT pirmās kārtass sērija var ieilgt līdz 29.05., bet grupu turnīrs Latvijai beidzas 01.06., t.i., nez kādā turbo-džetā jālido, lai paspētu un būtu "svaigs".
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
"Viņam līdz šim ir bijusi tikai viena laba sezona" Atgādināšu, ka mēs runājam par čali, kam tikko palika 26 gadi un kas līgā ir 2.5 sezonas, no kurām 1.5 bijis pirmais vārtsargs. Šķiet pēc šīs auklas arī Merzļikins ir izteikts otrais vārtsargs ("izteikts" ir tas vārds, kas acīs duras).
Vēl viena pērle "Marjes OTT spēlē ar mainīgiem panākumiem". Tas patiešām ir īpatnējs veids, kā noraksturot 3.38 GAA un 89.3 SV%. Teiksi, ka tas ir uz vāja OTT aizsardzības rēķina?- 3 no 4 viņa konkurentiem sastāvā šosezon iespēja labākus status.
Un izvēle starp Jarriju un Mareju arī nebija tīri monētas metiens gaisā, vai arī tikai abu prasmju un potenciāla izvērtējuma rezultāts, bet kā jau pieminēji arī bizness. Marjes saņemot 6.25M cap hit ir par 2.75M (jeb par 79%) dārgāks, kas šādos negaidīti nekustīga cap apstākļos ir vērā ņemama starpība, ko Pingvīnu cap situācijā nevarēja ignorēt.
+1 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
Kādam 26 gadi ir "tikai", citam - "jau".
Par (sevišķi) vārtsarga sniegumu var spriest pēc tendencēm. Ja 2/3 savas NHL karjeras laika viņš vairāk ir balansējis uz tiem 2.75 goliem un 90.7% atvairīto metienu un tikai vienā demonstrēja TOP spēli, tad man nav nekāda pamata domāt, ka tieši tie labie mači ir "viņa līmenis".
Par Elvi - viņa snieguma tendences ir labākas, t.i., nosacīti sliktajā sezonā (šajā) spēlē labāk nekā Džarijs.
Marejs - konkurentiem arī nebija tik daudz maču, t.i., nevar salīdzināt viņu ar vārtsargiem, starp kuriem "nodarbinātākajam" bija gandrīz 2x mazāk maču kā Metam.
Noraksturot viņu gan var visādi, taču panākumi tiešām bija mainīgi un viņa snieguma dinamika bija mainīga. Bija pavisam bēdīgi posmi, bet bija, sezonas beigās, pat 2 sausās spēles 5 aprīļa mačos. Gala cipari - nu, ir tieši tādi kādus pierakstīji. Vārgi.
Par monētu neko nesaku, arī norādīju, ka PIT līdz šai situācijai nonāca biznesa dēļ.
+2 [+] [-]
pirmā spēle tikai 21.05 !
+1 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Turklāt, ja pareizi saprotu tos burbuļa noteikumus, tad visiem, kas ierodas šodien: pēc ierašanās 3 dienu karantīna + 3 dienas tikai treniņi un testi un tikai septītajā dienā drīkst spēlēt.
Sanāk, ka, pat, ja PIT izstājas pēc 4 spēlēm, tad tāpat ātrāk par tiem pēdējiem mačiem Tedis netiek pie teikšanas.
[+] [-]
PIT, tūdaļ pēc tam kā bija nomainījuši GM (tātad, tā bija prioritāte), mērķēja uz LAK vārtsargu Kviku, taču nekas viņiem beigās nesanāca.
[+] [-]
Ja vēl Tedis būtu izmantojis savas iespējas (vienu) un pusmomentus (divus), tad vispār būtu brīnišķīgi.
[+] [-]
[+] [-]
Tas pats stāsts par jau pieminēto Flerī, kas savos 26 gados pat būdams bijušais nr.1 overall pick pēc 2009/10 sezonas arī varēja lepoties tikai ar vienu labu sezonu.
Markstroms pat ar to nevarēja šajā vecumā lepoties. Un arī brīnumbērnam Praisam 26 gados pusē no aizvadītajām sezonām SV% nepārsniedza 91.2% un pēdējā sezonā vispār bija vien 90.5%.
-2 [+] [-]
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
Halebakam līdz Vezinas sezonai - 91.5% un 2.65 goli. Uz pirmo acu uzmetienu sanāk, ka starpība neliela, bet, tā rupji rēķinot uz katriem 100 metieniem (tās varētu būt 3 spēles) Džarijs ielaiž par +/-golu vairāk. 1 gols 3 spēlēs tas, varbūt, arī nav baigi daudz, taču uz 82 maču sezonu tas ir 27 goliem vairāk.
Ja ņem Halebaka vidējos rādītājus līdz Vezinas balvai un Džarija šajā sezonā iespēto, Halebaks ielaistu par kādiem 7 goliem mazāk. Neizskatās daudz, bet tas PIT komandai ļautu pacelties no 14. un 7. vietu vismazāk ielaisto vārtu reitingā.
Tam procentam vai desmitdaļa vārtsargu spēles raksturojumā ir BŪTISKA nozīme, ja mēs skatāmies sezonas griezumā. Tas arī atšķir pirmo numuru no otrā.
Piemēram, 92.0% un 90.0% atvairīto metienu neliekas daudz, taču uz trim spēlēm tie jau ir 2 goli. Uz pilnu regulāro sezonu - ielaists 54 vārtiem vairāk.
Flerī - karjeras sākumā, pirms kausiem, viņam tiešām ar to spēlēšanu bija bēdīgi un pat tad, kad PIT jau no sevis kaut ko rādīja (pirmie gadi bija galīga nekonkurētspēja), viņš spēlēja nestabili un pat tika runāts, ka, moš, nav Flerī čampionu kalibra vārtsargs (vienu brīdi šamais dalīja spēles laiku ar Taju Konklinu, ja kāds par tādu vispār atceras).
Un arī kopumā Flerī, IMHO, ir vārtsargs, kurš vairāk iegūst no sistēmām, kurās spēlē, nevis pats uzlabo komandu. Kā argumenti tam var būt gan fakts, ka PIT vienlīdz labi ir spēlējusi arī ar jau pieminēto Konklinu, tikusi līdz kausam ar Mareju (nevar salīdzināt pēc maču skaita, taču Marjes PIT rindās savus mačus spēlēja ne sliktāk kā Flerī) un plejofos tiek vispār ar "jebkādu" vārtsargu. Arī Vegasa, kas ir komanda ar TOP aizsardzību (3. labākā komanda kopš ienākšanas līgā) un Lēners arī nav ta ka lūzeris.
+
Ar visām savām regālijām (3 kausiem, uzvaru kaudzi, olimpisko zeltu utt.) nav tā ka Flerī būtu daudz individuālo balvu. Patiesībā, tikai 5 ASG ir viņa kontā kā individuālie apbalvojumi.
Praisu (91.5%, 2.56) pieminēt šai kompānijā man neliekas ok, viņam gan līmenis, gan sasniegumi jau līdz 26 gadiem bija daudz vairāk (kā NHL, tā AHL), Markstrēms - lai arī CGY un brīžiem uzspīd, bet pie izciliem sava laika vārtsargiem es viņu nesauktu (arī statistiski kopš debijas NHL viņš ir labāko vārtsargu pirmā simta otrajā pusē gan pēc atvairītajiem metieniem, gan vidēji spēlē ielaistajiem vārtiem). Neapšaubāmi kā pirmais var spēlēt, taču nav čempionu kalibra vārtsargs, vismaz ne tajās komandās, kurās spēlēja.
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Nē, nu, protams, ir tā, ka kādā mazā miestā, piemēram, Reilijā, kur bāzējas "Hurricanes", kad Irbe un arī Ozoliņš spēlēja, bija kādi 200-250 tk iedzīvotāji, par Latviju uzzina vairāk (no tiem, kas seko hokejam, jo Ziemeļkarolīna ir basketbola un autosporta štats, kā arī amfutbols un beisbols caurmērā tur noteikti ir populārāki par hokeju).
Taču tā primāri ir cilvēka popularitāte, ne valsts popularizēšana.