Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:262, Did:0, useCase: 0

Šilovu no AHL izsaukušajā Vankūveras "Canucks" komandā jau 25 saslimušie

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Šilovu no AHL izsaukušajā Vankūveras "Canucks" komandā jau 25 saslimušie
Foto: The Canadian Press/PA Images/Scanpix

Nacionālās hokeja līgas klubā Vankūveras “Canucks” ar Covid-19 inficējies 21 spēlētājs un četri cilvēki no apkalpojošā personāla. Pagaidām nav zināms, kad komanda varēs atgriezties ierindā. “Canucks” pirms pāris dienām izsauca 20 gadus veco latviešu vārtsargu Artūru Šilovu.

Lai gan sezonas pirmajos trīs mēnešos Covid-19 neskāra Kanādas divīziju, tagad Vankūveras “Canucks” kļuvusi par vienību, kurā ir visvairāk saslimušo. Trešdien protokolā tika ievietots aizsargs Neits Šmits, un viņš kļuva par 21. saslimušo spēlētāju. Vēl pozitīvas analīzes bijušas četriem personāla darbiniekiem. “Canucks” skārusi Covid-19 viena no mutācijām, bet joprojām tiek skaidrota tās izcelsme, vēsta vienība. Pirmā saslimšana tika konstatēta pagājušās nedēļas otrdienā.

“Canucks” nav spēlējusi kopš 24. marta, kad ar 1:5 piekāpās Vinipegas “Jets”. Turpinājumā nācies pārcelt četras spēles, un domājams, ka skaits kļūs tikai lielāks. Pagaidām nav zināms, kad komanda varēs atgriezties ierindā, jo katru dienu tiek konstatēti arvien jauni saslimušie. Tāpat vēl nav paziņots, kad tiks izspēlētas pārceltās spēles. Taču NHL komisāra vietnieks Bils Deilijs ir pārliecināts, ka “Canucks” pagūs aizvadīt regulāro sezonu pilnā apjomā – visas 56 spēles. “Saslimušo skaits ir biedējošs no veselības viedokļa, taču ne no spēļu grafika viedokļa,” pauda Deilijs.

Covid-19 epidēmija pārņēmusi arī “Canucks” fārmklubu Jutikas “Comets”, kas nav spēlējis kopš 10. marta. Tiesa, šīs nedēļas beigās plānota atgriešanās ierindā. Jutika atrodas otrpus Kanādas robežai, un tas nozīmē, ka no fārmkluba izsauktajiem būtu jāpavada septiņas dienas pašizolācijā. Šobrīd no Amerikas Hokeja līgas izsaukts latviešu vārtsargs Artūrs Šilovs. Viņš gan nespēlēja “Comets” rindās, bet gan pārstāvēja Manitobas “Moose”, kas atrodas Kanādā.

Izmantotie resursi:
https://www.nhl.com/news/vancouver-...