Merzļikins lielisks, komanda bezcerīga, finālā neizšķirts
Pirmo zaudējumu Šveices finālā piedzīvoja "Lugano", kas viesos ar 0:1 piekāpās Bernes hokejistiem (sērijā 1-1). Elvis Merzļikins, kurš vienīgo reizi kapitulēja 56. minūtē, komandu glāba neskaitāmas reizes, atvairot 47 no 48 metieniem. Pa pretinieku vārtiem tika izdarīti nieka 17 metieni.
"Lugano", kas pirmajā mačā uzvaru ar 5:4 nodrošināja noslēdzošās trešdaļas vidū, izbraukuma spēli sāka pieticīgi, tomēr vārtos perfekts bija Elvis Merzļikins, ļaujot nenonākt iedzinējos. Viņš glāba pēc Timo Helblinga raidījuma no distances, palīdzēja izturēt divas minūtes ilgo mazākumu trīs pret pieciem un 19. minūtē tika galā ar Tristana Šerveja metienu no pašas vārtu priekšas, ripu aizķerot ar ķērājcimdu. Tomēr spilgtākā epizode nāca otrajā nogrieznī.
Skaitliskajā vairākumā laukuma saimnieki ar piespēlēm gar vārtiem sarāva "Lugano" aizsardzību un izspēlēja līdz uzbrukuma līdera Korija Konakera, kurš pārstāvējis četras Nacionālās hokeja līgas komandas, netraucētam metienam pustukšos vārtos no patīkamas pozīcijas. Taču Merzļikins nepadevās, pastiepa roku pretī vārtos lidojošajai ripai un neticamā stilā izglāba. Kārtējo reizi.
Otrās trešdaļas noslēgumā viņi satikās vēlreiz, bet 26 gadus vecais kanādietis nespēja izmantot izgājienu vienatnē. "Bern" spiediens turpinājās arī trešajā trešdaļā, un "Lugano" bija lielas grūtības pat atstāt aizsardzības zonu. 738 spēles Nacionālajā hokeja līgā aizvadījušais Dereks Rojs atrada Konakeru vienu pašu vārtu priekšā, bet arī trešajā raundā virsroku ņēma Merzļikins.
Diemžēl 56. minūtē laukuma saimnieki atrada kārtējo caurumu aizsardzībā un guva uzvaras vārtus. Rojs meta no kreisās puses, Merzļikins ripu atvairīja, bet pirmais pie tās bija Tomass Refenahts, apsteidzot "Lugano" aizsargu un panākot 1:0. Latvietis pusotru minūti līdz beigām tika nomainīts pret sesto spēlētāju, bet "Lugano" pat neizdevās nostāties zonā.
Elvis Merzļikins turpina būt pārliecinošs komandas līderis - šoreiz atvairīti 47 no 48 metieniem. Pretējā pusē Jakubs Štepāneks, kurš sezonu sāka Kontinentālajā hokeja līgā, atvairīja 17 metienus pēc kārtas un aizvadīja sauso maču. Nākamā spēle ceturtdien pulksten 21:15 pēc Latvijas laika.
Norvēģijas čempionāta finālā iekļuva "Lorenskog", kas savā laukumā uzvarēja ar 5:2, sērijā ņemot virsroku ar 4-1. Maksims Ponomarenko spēlēja trešajā aizsargu pāri. Viena panākuma attālumā no fināla ir "Stavanger", kas mājās uzvarēja ar 3:0 (sērijā 3-2). Rūdolfs Balcers, kurš spēlēja trešajā maiņā, piektajā minūtē guva uzvaras vārtus.
Čehijā par izdzīvošanu turpina plēsties "Karlovy Vary", kas savā laukumā trešajā trešdaļā ielaida divus bezatbildes vārtus, tomēr noturēja uzvaru ar 3:2 pret "Litvinov". Panākuma kaldināšanā piedalījās arī aizsargs Jēkabs Rēdlihs.
#Merzlikins like a boss! pic.twitter.com/eBdAXV4ohF— Adrian Bürgler (@buerglermeister) April 5, 2016
-1 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
-3 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
-3 [+] [-]
-3 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
p.s. tik nevelc advancēto statistiku...es skatos rezultātu un vietu komandā
[+] [-]
https://twitter.com/buerglermeister...
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
-3 [+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+6 [+] [-]
+5 [+] [-]
Ko tu tur murgo ķertais jenot?
Ej iedzer balderjāņus un nomierinies!
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Turklāt šeit pat nekas nav jāpielāgo īsti, jo Masaļskis arī paspēja NLA uzspēlēt pagājušajā sezonā. Gudļevska 89,6% AHL bija viens no vājākajiem rādītājiem līgā un tur arī nekādu diskusiju nevar būt.
Par ko te vispār diskusija ir?
[+] [-]
Par NHL ir veikti vairāki pētījumi, kur ir tikuši nodalīti metiena veidi (viegls uzmetiens, šķīliens no attāluma, plaukstas metiens, pielabots metiens, u.tml.), ieskaitot atšķirīgas metiena distances, trajektorijas un papildus visu sadalot pa vienādiem/nevienādiem sastāviem.
Teiksim, ja viena komanda ļauj mest no tuvākas distances, tad tas tiek pielāgots pēc vidējā NHL metiena kvalitātes un attiecīgā vārtsarga atvairījumu procents nedaudz iet uz augšu atkarībā no tā, cik liela nobīde ir no vidējā rādītāja. Šādā veidā salīdzinot visas komandas, visu vārtsargu rādītājus un pielāgojot tos pēc vidēji normalizētas bāzes , normalizētie radītāji vārtsargu atvairīto metienu procentā minimāli atšķiras no reālās statistikas. Tur ir runa par procenta iedaļām, dažreiz procenta simtdaļām vai tūkstošdaļām.
Respektīvi, dažādi aizsardzības stili vai aizsargi vai pat spēka samērs neko būtiski nemaina. Atvairīto metienu procents ir vēsā mierā savstarpēji salīdzināms. Jā, ja atšķirības ir procenta desmitdaļas vērtībā, tad kļūdas intervāls pie tik nelieliem izlases lielumiem, kas mums šeit ir ar Merzļikinu vai Punnenovu un pārējiem, tāpat nozīmē, ka nekādus kategoriskus spriedumus nevar izdarīt.
Bet kopumā "aizsardzības stili" ir pilnīgi nederīgs arguments, ja mērķis ir kritizēt statistikas salīdzināšanu pie tik atšķirīgiem rādītājiem.