Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:742, Did:0, useCase: 0

Oficiāli: IIHF atceļ pasaules čempionātu hokejā, lēmuma sekas vēl izvērtēs

Rolands Eliņš

Oficiāli: IIHF atceļ pasaules čempionātu hokejā, lēmuma sekas vēl izvērtēs
Foto: IIHF

Starptautiskā hokeja federācija paziņojusi, ka valdes sēdē pieņemts lēmums par PČ vīriešiem elites divīzijas turnīra atcelšanu. Pasaules čempionāts bija paredzēts maijā Šveicē, taču nevarēs norisināties koronavīrusa pandēmijas dēļ. IIHF atzīst, ka šim lēmumam būs nozīmīgas sekas, taču par tām tiks lemts un ziņots tuvākajā laikā.

„Šī ir ir skarba realitāte, ar ko nākas saskarties starptautiskajam hokejam, taču mums ar to jāsamierinās,” paziņojumā citēts IIHF prezidents Renē Fāzels. „Koronavīruss ir globāla problēma un pieprasa lielus varas iestāžu resursus, lai ar to cīnītos. IIHF jādara viss, lai šo cīņu atbalstītu. Mums jānoliek sports malā un jāatbalsta gan varas iestādes, gan hokeja ģimene.”

Pasaules čempionāta orgkomitejas ģenerālsekretārs Žans Žili norādīja, ka IIHF lēmums tiek akceptēts: „Taču, protams, mums tas ir liels sarūgtinājums. Šī ir īpaša situācija, un tās risināšanai nepieciešami nestandarta lēmumi.”

Elites divīzija vīriešiem bija pēdējais paredzētais turnīrs IIHF kalendārā šosezon, kā arī visplašākais un vērienīgākais, ieskaitot finansiālo pusi. Tas arī bija pēdējais, kurš vēl nebija atcelts pandēmijas dēļ, taču IIHF vadība jau iepriekš nebija slēpusi, ka tā norise ir ļoti apdraudēta. Līdz ar PČ elites divīzijas atcelšanu IIHF hokeja sezonas atlikušajā kalendārā palicis tikai tukšums, nākamie turnīri plānoti augustā, kad plānots izspēlēt OS kvalifikācijas spēles.

Sportacentrs.com jau iepriekš vēstīja, ka IIHF vilcināšanās PČ atcelšanā daļēji skaidrojama ar notiekošajām diskusijām ar apdrošinātājiem. IIHF savā paziņojumā norāda, ka PČ bijis apdrošināts un šie piesardzības pasākumi tagad ir noveduši pie attiecīga rezultāta.

Ja citu divīziju turnīros IIHF lielākoties varēja vienkārši pārcelt turnīra norises vietu uz nākamo gadu, PČ elites divīzijā ir cita situācija, jo rīkošanas tiesības šobrīd ir sadalītas jau līdz 2025. gadam. Nākamais pasaules čempionāts paredzēts Latvijā un Baltkrievijā, taču IIHF relīzē norādīts, ka tikusi apspriesta iespēja par rīkošanas tiesību piešķiršanu Šveicei citā gadā. Lēmums šajā ziņā nav pieņemts, IIHF par to spriedīs savā nākamajā kongresā.

Arī IIHF kongress, kas tradicionāli norisinās PČ elites divīzijas izspēles laikā un vietā, ticis pārcelts uz nenoteiktu laiku. IIHF arī norāda, ka visas organizatoriskās un sportiskās problēmas, kas cēlušās un celsies no PČ pārcelšanas, tiks risinātas vēlāk. Hokeja federācija sola drīzumā noteikt veidu, kā līdzjutēji, kuri bija plānojuši apmeklēt PČ Šveicē, varēs saņemt atpakaļ biļešu cenu. PČ orgkomiteja šobrīd aicina gan līdzjutējus, gan visus sadarbības partnerus būt pacietīgiem un gaidīt informāciju.

Latvijas hokeja valstsvienībai 2020. gada PČ bija paredzēts sacensties Cīrihes apakšgrupā kopā ar Krievijas, Somijas, ASV, Šveices, Norvēģijas, Itālijas un Kazahstānas izlasēm. Jau iepriekš vēstīts, ka Latvijas izlasei atceltas paredzētās pārbaudes spēles - “Euro Hockey Challenge” turnīrā Latvijas izlasei šajā pavasarī bija paredzēts aizvadīt astoņas spēles, no kurām pirmās divas ar Baltkrievijas izlasi (kas starp citu nesen paziņoja, ka uzsāk gatavošanos PČ) jau 10. un 11. aprīlī. Savās mājās Latvijas izlasei tikmēr bija plānots aizvadīt vien divas spēles – 30. aprīlī un 1. maijā ar Šveices valstsvienību.

LHF vadība iepriekš arī informēja, ka PČ atcelšanas gadījumā Latvijas izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs piekritīs algas samazinājumam.

Izmantotie resursi:
https://www.iihf.com/en/events/2020...

  +2 [+] [-]

, 2020-03-21 16:29, pirms gada
Tas viss bija gaidāms. Un domāju, ka drīz jau jābūt ziņai par olimpisko spēļu pārcelšanu uz nākamo gadu. Tas būs un tas tā arī notiks. Pārcels. Nav variantu.

  +1 [+] [-]

, 2020-03-21 16:33, pirms gada
Jā, nu drausmīgā drāma, kas ilga aptuveni mēnesi nu ir noslēgusies. Šitāds gadsmita turnīrs izčabēja.

  +1 [+] [-]

, 2020-03-21 16:47, pirms gada
Labi, ka šis nebija kkāds lētais Slovākijas vai Minskas turnīrs, kur letiņi būtu sapirkušies un sarezervējušies tūkstošiem. Uz Šveici noteikti nebūtu megaliels fanu pieplūdums.

  +1 [+] [-]

, 2020-03-21 16:54, pirms gada
Nez kāpēc man šķiet, ka šis ir IIHF lielo iespēju periods PČ kontekstā daudz ko mainīt?
Vel jo vairāk, ja NHL ziņo, ka ir ļoti liela varbūtība šī čempionāta izspēles kārtības maiņai. Koncentrējoties arī uz vasaras periodu.

  +1 [+] [-]

, 2020-03-21 17:08, pirms gada
NAMEJS 9999 rakstīja: Nez kāpēc man šķiet, ka šis ir IIHF lielo iespēju periods PČ kontekstā daudz ko mainīt?
Vel jo vairāk, ja NHL ziņo, ka ir ļoti liela varbūtība šī čempionāta izspēles kārtības maiņai. Koncentrējoties arī uz vasaras periodu.
Mūziku pasūta, tas, kurš pie muzikanta, šajā gadījumā - zobārsta, atnāk ar naudiņas maisiņu.

Ja ņem par pamatu tikai sportisko komponenti, PČ katru gadu nav nepieciešams. Nu nav hokejs tik augstas konkurences sporta veids, lai katru gadu kaut kas BŪTISKI mainītos.
Taču, tā kā lielajiem naudas devējiem tā ir iespēja katru gadu skatīties kā viņējie cīnās par kaut kādām medaļām, tad, protams, ka turnīrs būs un izmaiņas sagaidīt nez vai sanaks.

  +2 [+] [-]

, 2020-03-21 17:14, pirms gada
šis ikgadējais izklaides pasākums nav smags zaudējums, hokejisti varēs salabot veselības un drīz jau motivētāki atkal kapāt izlasēs

  +1 [+] [-]

, 2020-03-21 17:49, pirms gada
Juris Miņins rakstīja: Mūziku pasūta, tas, kurš pie muzikanta, šajā gadījumā - zobārsta, atnāk ar naudiņas maisiņu.

Ja ņem par pamatu tikai sportisko komponenti, PČ katru gadu nav nepieciešams. Nu nav hokejs tik augstas konkurences sporta veids, lai katru gadu kaut kas BŪTISKI mainītos.
Taču, tā kā lielajiem naudas devējiem tā ir iespēja katru gadu skatīties kā viņējie cīnās par kaut kādām medaļām, tad, protams, ka turnīrs būs un izmaiņas sagaidīt nez vai sanaks.
Piekrītu, bet.......naudas devēji agrāk vai vēlāk ir spiesti pakļauties šī produkta patērētāju interesēm. Vel jo vairāk, ka pašiem ''naudas maisiem'' patreizējā situācija pasaulē vismaz uz laiku liks pārskatīt daudzus viņiem līdz šim tradicionālus ieradumus. Un IIHF ir jāizmato šī situācija runājot ar ''naudas maisiem'' par izmaiņu pozitīvo pienesumu, un nevis absolūti jāpakļaujas viņu vēlmēm.

  +1 [+] [-]

, 2020-03-21 17:54, pirms gada
interesantāks jautājums - kur notiks WC 2021 ?

runā, ka .. Šveicē

  +2 [+] [-]

, 2020-03-21 18:27, pirms gada
Protams,ka tas elites hokeja čempis mierīgi varētu notikt katru otro gadu vai pat katru ceturto. Man tas īpaši pašam nepatiktu, bet es to saprastu. Un nenotikt maijā, bet kādā citā mēnesī, kad NHL pleioffi būtu beigušies un visi labākie varētu tikt. Savādāk tagad pat uz Olimpiādi NHL savējos vairs nelaiž. Tad kāda jēga no tādiem hokeja čempionātiem, kur labākie nekad nespēlē? Ziemeļamerikā šiem čempjiem vispār nekāda prestiža nav, nevienam neinteresē. Viņu ziņu lapās sīkiem burtiņiem vienā rindkopā uzraksta kādu apdeitu un viss, tālāk tikai par NHL pleioffiem.

  +3 [+] [-]

, 2020-03-21 19:29, pirms gada
Diez belari joprojām trenējas un gatavojas?

  +3 [+] [-]

, 2020-03-21 19:52, pirms gada
klau, ka tik Tjoma nebūs pekas atmetis no koronas vai savas patvaļas dēļ sašņorēts, ka pat pie šādas ziņas nerādās

  +1 [+] [-]

, 2020-03-21 19:58, pirms gada
tigereens rakstīja: Tas viss bija gaidāms. Un domāju, ka drīz jau jābūt ziņai par olimpisko spēļu pārcelšanu uz nākamo gadu. Tas būs un tas tā arī notiks. Pārcels. Nav variantu.
Un basketbols EC uz 2022?

  -3 [+] [-]

, 2020-03-22 03:02, pirms gada
Miņins baigākais hokeja eksperts, izsmiekls tu esi ne eksperts.. kad sajēgsi kaut ko no sporta tad sapratīsi ko sportistiem pč nozīmē. Ne visi hokejisti tiek pie šprices čempjos, pat ja labākos nelaiž, paskatāmies uz tiem pajoļiem kuri nayuralizējās kazahos un belāros, šaubu nav ka apdirsās skatoties os un pč.. runājot tikai par sportu kā tādu, izlasēs vienmēr būs kas spēlē, resnie atteiks, bet pārējie sitīsies pie katras iespējas!

  +1 [+] [-]

, 2020-03-22 08:49, pirms gada
Tie idioti biļešu īpašniekiem atsūtīja vestuli, ka čempi nevis atceļ, bet PĀRCEĻ, un lēmumu pieņems ātrākajā gadskārtējā kongresā 🤬
Līdz ar to piķi par biļetēm vēl neredzēt

  +1 [+] [-]

, 2020-03-22 08:50, pirms gada
Viesturs
VĀRDA DIENA
28. JŪNIJS
Pirmais tips. Siržu lauzējs. Aizplīvuroti prot attaisnot savus nedarbus, tāpēc sievietēs izraisa ziņkārību. Ir loti viegli aizkaitināms, ja partneris gadās spēcīgāks. Tad viņam patīk ieņemt nesaprastā pozu, neļaujot iedragāt pašcieņu. Otrais tips. Šis Viesturs ir piekāpīgs un izpalīdzīgs. Taču viņam ir sarežģītas attiecības ar tādām sievietēm, kuras necieš pārlieku loģiskumu un kategoriskumu.

  +2 [+] [-]

, 2020-03-22 10:27, pirms gada
NAMEJS 9999 rakstīja: Nez kāpēc man šķiet, ka šis ir IIHF lielo iespēju periods PČ kontekstā daudz ko mainīt?
Vel jo vairāk, ja NHL ziņo, ka ir ļoti liela varbūtība šī čempionāta izspēles kārtības maiņai. Koncentrējoties arī uz vasaras periodu.
IIHF ir ubagu kantoris, kuram PČ ir lielā peļņa, tāpēc tavs un vēl daža laba neizprotamais slapjais sapnis par to, ka PČ nenotiks katru gadu ir nereāls. Neredzēji cik ilgi Fāzelis murgoja par neatcelšanu? Tik liels būs robs IIHF budžetā. Ka tik vēl nebūs tā ka šito PČ pārceļ uz rudeni un pavasarī jau rīko nākamo.

     [+] [-]

, 2020-03-22 13:24, pirms gada
Mikstie tie šveicieši

     [+] [-]

, 2020-03-22 13:30, pirms gada
arch122 rakstīja: IIHF ir ubagu kantoris, kuram PČ ir lielā peļņa, tāpēc tavs un vēl daža laba neizprotamais slapjais sapnis par to, ka PČ nenotiks katru gadu ir nereāls. Neredzēji cik ilgi Fāzelis murgoja par neatcelšanu? Tik liels būs robs IIHF budžetā. Ka tik vēl nebūs tā ka šito PČ pārceļ uz rudeni un pavasarī jau rīko nākamo.
Fāzels nebūs mūžīgi IIHF prezidents.
Protams, ka nepatīkami atcelt čempionātu, kurā jau ir ieguldīta liela nauda, un kuram jānotiek pēc diviem mēnešiem. Daudz savādāk ir ar čempionātiem, kuri tiek plānoti tālākā pārredzamā nākotnē.

     [+] [-]

, 2020-03-22 14:18, pirms gada
MrBlamegame rakstīja: Miņins baigākais hokeja eksperts, izsmiekls tu esi ne eksperts.. kad sajēgsi kaut ko no sporta tad sapratīsi ko sportistiem pč nozīmē. Ne visi hokejisti tiek pie šprices čempjos, pat ja labākos nelaiž, paskatāmies uz tiem pajoļiem kuri nayuralizējās kazahos un belāros, šaubu nav ka apdirsās skatoties os un pč.. runājot tikai par sportu kā tādu, izlasēs vienmēr būs kas spēlē, resnie atteiks, bet pārējie sitīsies pie katras iespējas!
Protams, pagaidīsim, kad es kaut ko sajēgšu no tā sporta, jo pagaidām man, kā cilvēkam, kurš no sporta nesaprot NEKO, liekas diezgan smieklīgi, kad tiek runāts par to kā hokejisti raujas par visām varītēm uz to PČ, ka tik paspēlēt! Raujas tie, kam vajag un ir iespēja.

Baltkrievijas un Kazahstānas gadījumi vispār ir skatāmi no pilnīgi cita rakursa - ne jau tie kanādieši un amerikāņi raujas uz PČ paspēlēt, bet šo valstu federācijas atrod derīgos ZAmerikas minorlīgas spēlētājus, piesola viņiem naudu, bet ar piebildi, ka būs jāparakstās ne tikai uz līguma, bet arī jaunā pasē. Kadriem, kas nekad neko vairāk kā minimālās ZAmerikas naudas nav īsti saņēmuši, protams, ka šāda iespēja liekas tīri ok.

Un kopumā par to sāpju pārņemto komentāru - ne līdz galam saprotu kāpēc jārunā par to, ka būs kas spēlē, jo neesmu apgalvojis, ka nebūs, taču, ja par to gribas parunāt, tad, lūdzu. Iepriekšējās OS arī parādīja, ka vienmēr būs kam spēlēt. Vai tās turnīrs pēc gadiem 30+ tiks pieminēts starp interesantajiem (izņemot - interesants ar NHL demaršu), nez vai.