Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:742, Did:0, useCase: 3

Latvijas hokejisti "pamostas" trešajā periodā un sagrauj norvēģus

Matīss Kleinbergs
Matīss Kleinbergs

Latvijas hokejisti "pamostas" trešajā periodā un sagrauj norvēģus
Renārs Krastenbergs Foto: LHF

Ceturtdien, 11. decembrī, Latvijas hokeja izlase Slovākijā notiekošā "Kaufland" kausa izcīņas mačā ar 4:0 (0:0, 1:0, 3:0) pārspēja Norvēģijas valstsvienību.

• Šajā spēlē Latvijas labā vārtus guva Deniss Smirnovs, Rihards Melnalksnis, Roberts Bukarts un Kristaps Zīle.

• Latvijas izlasei ievadā padevās labs pretuzbrukums, bet citu bīstamu epizožu abu komandu izpildījumā nebija līdz piektajai minūtei, kad divas minūtes par pretinieka turēšanu saņēma Jānis Jaks. Latvieši mazākumā ļoti aktīvi strādāja pie pretinieku zilās līnijas, pamatīgi traucējot norvēģiem ievadīt uzbrukumu.

• Tuvojoties pirmā perioda beigām ar savu aktīvo spēli pretinieka noraidījumu izprovocēja Mārtiņš Dzierkals. Tiesa, arī latviešiem, atskaitot pāris uzmetienus pa vārtiem, spēlē ar viena vīra pārsvaru nenesa cerēto rezultātu.

• Lielākā daļa pirmās trešdaļas paskrēja vienā elpas vilcienā, abām komandām uz ledus demonstrējot gana aktīvu un ātru hokeju, tomēr reālas vārtu gūšanas iespējas bija visnotaļ retas. Pirmo periodu latvieši bija spiesti noslēgt mazākumā, jo pusminūti pirms pārtraukuma ″sagrēkoja″ ″Liepājas Hokeja komandas″ līderis Kārlis Ozoliņš.

• Otrā perioda sākumā norvēģiem vairākums nepadevās vāja tehniskā izpildījuma dēļ. Tas gan viņiem ļāva pārņemt spēles pavedienu.

• Trešdaļas turpinājumā ripu vairāk kontrolēja Norvēģijas hokejisti, tomēr piecas minūtes pirms pārtraukuma Deniss Smirnovs neviena nepiesegts tika pie metiena no vārtu priekšas. Sākotnēji šķita, ka latviešu uzbrucējs izšķērdējis lielisku iespēju, bet pēc atkārtojuma noskatīšanās tiesneši lēma, ka ripa, atrodoties zem Matiasa Arnkverna kājsarga, vārtu līniju tomēr šķērsoja – 1:0.

• Arī šī perioda izskaņā Latvijas izlase palika mazākumā, jo pēc asumiem pie borta uz noraidīto soliņu devās divi norvēģi un trīs latvieši.

• Trešo trešdaļu norvēģi sāka vairākumā, bet ātri vien viņi nopelnīja iespēju spēlēt piecatā pret trim, jo otro noraidījumu mačā nopelnīja Dzierkals. Latvijas hokejisti izturēja arī mazākumu trīs vīru sastāvā.

• Turpinājumā Latvijas hokejistiem izdevās pārsvaru uz rezultāta tablo dubultot. Pēc Markusa Komula uzmetiena vārtu priekšā izveidojās neliels haoss, kurā veiksmīgi pacīnījās arī Roberts Cjunskis, bet veiklākais bija Rihards Melnalksnis, panākot 2:0.

• Nedaudz vairāk kā divas minūtes pirms pamatlaika pēdējās svilpes, vārtu priekšā pamainot raidītās ripas trajektoriju, izcēlās Roberts Bukarts – 3:0. Uzreiz pēc tam latvieši tika pie iespējas spēlēt vairākumā un to ar metienu no distances izmantoja Kristaps Zīle, panākot jau graujošu 4:0, kas arī bija mača gala rezultāts.

• Jau rīt Harija Vītoliņa vadītā izlase spēkosies ar Slovākijas valstsvienību.

Norvēģija – Latvija 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
Vārti: 34:26 Smirnovs (Indrašis, Krastenbergs) 0:1, 46:40 Melnalksnis (Cjunskis, Komuls) 0:2, 57:43 Ro. Bukarts (Jaks) 0:3, 58:56 Zīle (Dzierkals, vair.) 0:4.
Metieni: 18:28
Vārtsargi: Matiass Arnkverns – Ēriks Vītols

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -2 [+] [-]

, 2025-12-11 21:33, vakar
Girgensons Abols Tralmaks
Balcers Blugers Daugavins
Dzierkals Locmelis Vilmanis
Batna Smirnovs Egle/Krastenbergs

  -1 [+] [-]

, 2025-12-11 21:36, vakar
richa8 rakstīja: Girgensons Abols Tralmaks
Balcers Blugers Daugavins
Dzierkals Locmelis Vilmanis
Batna Smirnovs Egle/Krastenbergs
Egle nebrauks. Haris viņu šosezon praktiski nav redzējis, traumas, slimības.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2025-12-11 21:46, vakar
Paips_lagernais rakstīja: Teddy Bleuger arī nav spēlējis.
feel the difference
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2025-12-11 21:55, vakar
Indulis galiigi nemanāms, bez dzirksteles. Bukartam gan jau vel pārrunas ar Tampu notiek.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +2 [+] [-]

, 2025-12-11 22:46, vakar
Ar ko sliktāks ir R. Lipsbergsno alpu līgas26 punkti šosezon, par bezdarbniekiem?

  -1 [+] [-]

, 2025-12-11 22:48, vakar
Ja, Bukartam dot kapteiņa nosaukumu un golu iemet domāju Haris 4 maiņai OS viņu ņems.

     [+] [-]

, 2025-12-11 23:05, vakar
Jamals rakstīja: Ar ko sliktāks ir R. Lipsbergsno alpu līgas26 punkti šosezon, par bezdarbniekiem?
Nav sliktāks, bet bezdarbnieki izvēlas kļūt par līderiem vājās komandās vai izvēlas augsta līmeņa līgas!

     [+] [-]

, 2025-12-11 23:17, vakar
Prieks, ka divi mani bijušie klasesbiedri spēlē kopā izlasē, un vienam no viņiem vel sausā spēle. Mārupes spēks! Neticu ka to saku, bet Smirnovs ir pelnījis braukt uz OS. Bukarti - pat ja goliņš - nu nav pārliecinoši. Netiektu ka Indrašis arī, bet tā kā viņš man sirdij tuvs (nekad dzīvē neaizmirsīšu viņa golu pret Zviedriju) tomēr gribētos, lai vel pēdējo reizi karjerā aizbrauc, kaut vai 4tajā maiņā.

Kapēc Dzierkalis vai Zīle nav kapteiņi?? Tiešām Bukarts seniors ielika tik lielu žūksni Harim kabatā?

     [+] [-]

, 2025-12-11 23:23, vakar
Kopumā, forša uzvara. Latvija - hokeja lielvalsts mūžīgi mūžos!

  +1 [+] [-]

, 03:57, pirms 9 stundām
vozā rakstīja: Ja, Bukartam dot kapteiņa nosaukumu un golu iemet domāju Haris 4 maiņai OS viņu ņems.
Un ko viņš 4 maiņā darīs sūkās stiklu un bortu? defā pilnīgs caurs un ne spēka ne meistarība uz nhl fona. Bet kā Haris saka pieredze,nu protams pieredze svarīga kad aizvaidzī ņem,lai nesakož slaveno dindāli kas pretī nāk...

  +1 [+] [-]

, 06:14, pirms 7 stundām
Nesaprotu, kāpēc Vītolam Slovākijā neiet. Ļoti pārliecinoša spēle viņa izpildījumā. Bukarts bija kapteinis, jo vienā PČ, kad nebija Daugaviņš, Roberts tika ievēlēts par kapteini.

  -1 [+] [-]

, 07:26, pirms 6 stundām
Visu spēli cerēju,ka bračkas un Indrašis neiemetīs,jo redzams ,ka viņi tiek vilkti olimposkajā sastāvā.

  +1 [+] [-]

, 07:34, pirms 6 stundām
Nu re Vītoliņam ir attaisnojums ņemt Bukartu, ripu pielaoja un jau pirms spēles kapteiņa uzšuve. Kopumā neviens no šī sastāva uzbrucējiem neko nespēja izveidot, bet tas ir arī saprotami, jo izlasē šie pildīs 4 .maiņas uzdevumus.
Es tiešām nesaprotu, kurā maiņā Vītoliņš to Bukartu mēģinās iebāzt, tas ir vnk smieklīgi kā viņš viņu velk iekšā. Viņš necīnās un ir lēns, 4.maiņā pret nhl džekiem tiks iznīcināts. Pirmajās 3 likt, tas ir vnk sviests. Hari, nu saņemies!

     [+] [-]

, 08:54, pirms 4 stundām
Nu par vārtsagu gan tagad viss skaidrs!

     [+] [-]

, 10:55, pirms 2 stundām
datmons rakstīja: Nav sliktāks, bet bezdarbnieki izvēlas kļūt par līderiem vājās komandās vai izvēlas augsta līmeņa līgas!
Nu pag. Vecais Bukarts ar ko labāks?

     [+] [-]

, 10:57, pirms 2 stundām
Vāja spēle. Norvēģi bija vāji, bet mēs ar tādi pat. Nav mums spēlētāju, kas savos klubos būtu līderi, spēlētu vairāakumā un mestu iekšā. Bez spēcīgām 2 maiņām būs grūti. Šie visi ir klavieru nesēji ne komponisti un spēlētāji.

     [+] [-]

, 11:55, pirms stundas
backstab rakstīja: Nu pag. Vecais Bukarts ar ko labāks?
Viņš brauc uz komandu, kas bija pēdējā vietā līgā un centīsies to
aizvilkt līdz playoff. Neticu, ka minētais spēlētājs nevarētu spēlēt
augstākā līmenī, bet vienkārši izvēlējās būt top10 spēlētājs līgā, ne vidusmēra
spēlētājs augstākā līmenī.