Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:742, Did:0, useCase: 3

''Inline'' hokejisti Pasaules spēlēs cīnīsies par septīto vietu

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

''Inline'' hokejisti Pasaules spēlēs cīnīsies par septīto vietu
Foto: LIHF

LETA. Latvijas "inline" hokeja izlase ASV pilsētā Birmingemā notiekošajās Pasaules spēlēs cīnīsies par septīto vietu turnīrā.

Pirmdien pusfinālā par 5.-8.vietu Latvija ar rezultātu 2:5 (1:2, 1:3) zaudēja Kanādai.

Mača sestajā minūtē latviešus vadībā izvirzīja Alberts Golubovičs, bet līdz pirmā puslaika beigām kanādieši pārņēma vadību. Otrā puslaika ievadā pretinieki nostiprināja vadību, piektajā minūtē Rustams Begovs vienus vārtus atguva, bet turpinājumā Kanāda guva vēl divus vārtus un uzvarēja ar 5:2.

Otrdien mačā par septīto vietu Latvijai pretī stāsies Šveice.

Jau ziņots, ka apakšgrupā Latvija zaudēja visās trīs spēlēs - 1:5 pret Čehiju, 2:7 pret Itāliju un 1:3 pret Šveici. B grupā latvieši ieņēma pēdējo, ceturto vietu.

Pirmās divas vietas abās grupās ieņēmušās komandas pēc olimpiskās sistēmas turpina cīņu par medaļām, bet trešo un ceturto vietu ieņēmušās vienības - par 5.-8.vietu.

Pasaules spēlēs Latvija ir pārstāvēta piecos neolimpiskajos sporta veidos - florbolā, "inline" hokejā, dronu sportā, orientēšanās sportā, veikbordā un Tokijas olimpiskajās spēlēs debiju piedzīvojušajā karatē.

Pasaules spēles aizsākās 1981.gadā ASV, Kalifornijas štata Santaklaras pilsētā. Tās organizē Starptautiskā Pasaules spēļu asociācija (IWGA), kas apvieno 39 starptautiskās sporta federācijas. 2022.gada spēlēs piedalās apmēram 3600 pasaules klases sportistu no vairāk nekā 100 valstīm. Viņi 41 sporta veidā sacenšas par 223 medaļu komplektiem. Sākot ar 2025.gadu, kopējais dalībnieku skaits tiks palielināts līdz 5000.

Pasaules spēlēs galvenokārt iekļauti sporta veidi un disciplīnas, kas nav olimpiskajās spēlēs, un tās notiek reizi četros gados.

Spēles norisinās no 8. līdz 17.jūlijam.

Izmantotie resursi:
LETA