Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2861, Did:0, useCase: 3

''Mogo''/LSPA publicē milzīgo ledus halles rēķinu, apsver to arī slēgt

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

''Mogo''/LSPA publicē milzīgo ledus halles rēķinu, apsver to arī slēgt
HK ''Mogo''/LSPA. Foto: HK ''Mogo''/LSPA

''Optibet'' Hokeja līgas komanda ''Mogo''/LSPA publicējusi saņemto augusta rēķinu par elektrību tās ledus hallē. Tas bijis 67 tūkstošu eiro liels, kas liek tai domāt par risinājumiem, kur viens no variantiem ir halli slēgt ciet un gaidīt labākus laikus.

Septembra sākumā sākās jaunā hokeja sezona, taču enerģijas krīzes dēļ hokeja halles sastopas ar pieaugošiem elektrības rēķiniem. Tā, piemēram, šodien ''Mogo''/LSPA hokeja klubs publicēja augusta rēķinu, kas nav bijis iepriecinošs - tas bijis 67 tūkstošu eiro apmērā.

''Situācija ir ļoti bēdīga. ''Mogo'' ledus halle saņēma augusta rēķinu - 67 tūkstoši eiro. Pirms tam bija 15 tūkstoši. Pirmajā brīdī bija šoks, tagad domāsim, ko darīt tālāk. Viens no variantiem ir taisīt halli ciet un gaidīt labākus laikus,'' tā publiskajā paziņojumā teica kluba prezidents Māris Martinsons.

Līdzīgu viedokli šodien portāla ''Delfi'' raidījumā ''Aizmugure'' klāstīja Latvijas Ledus haļļu asociācijas valdes loceklis Dainis Liepiņš. ''Es skatos uz abām savām hallēm, un, ja oktobra rēķini būs tādi paši kā septembrī vai augustā, tad jau laicīgi atvainojos visiem bērniem un vecākiem - halles nevar pastāvēt. Halles būs ciet. Būs ciet uz ilgāku periodu.'' Liepiņš gan šādu lēmumu sauca par ļoti nepopulāru, turpinot, ka vieglāk pārdzīvot turpmākos mēnešus būs tām hallēm, kurām kapitāldaļu turētājas ir valsts un pašvaldību iestādes.

''Vieglāk šo šoku būs pārvarēt 15 hallēm, kurām ir pašvaldības un valsts kapitāldaļas, jo nodokļu maksātāji samaksās, kamēr politiskā vara turēs vaļā šīs halles,'' klāstīja ledus haļļu asociācijas valdes loceklis.

2022./2023. gada sezonā atklātajā Latvijas čempionātā hokejā piedalās deviņas komandas - sešas no Latvijas un trīs no Lietuvas. Vakar sliktas ledus kvalitātes dēļ nenoslēdzās mačs Elektrēnos, ''Mogo'' piešķirot uzvaru.

Izmantotie resursi:
https://www.facebook.com/hkmogo
https://www.delfi.lv/video/raidijum...

     [+] [-]

, 2022-09-16 14:18, pirms 2 nedēļām
psc...

     [+] [-]

, 2022-09-16 16:49, pirms 2 nedēļām
Šis ir skarbi. Var lasīt arī viedokļus, ka šādā situācijā var izzust ledus sporta veidi, bet tam gan negribas piekrist. Tie bija arī pirms mākslīgā ledus un turpinās pastāvēt. Cita lieta, ka bremzējas attīstība, pazūd jaunieši un var bankrotēt nozares uzņēmēji. Tas nav iepriecinoši, taču gribas domāt, ka tā būs īstermiņa problēma. Ilgtermiņā jādomā, kā samazināt ledus imaksas.